Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra nem gondol a kormány,...

Arra nem gondol a kormány, hogy az új oktatási törvénnyel elüldözi az országból a tehetséges diákokat?

Figyelt kérdés
Egy jó nevű vidéki gimnázium végzős tanulója vagyok, a harmincegyfős osztályomból kb 7-8-an adtuk/adjuk be a jelentkezésünket külföldi egyetemekre Európa-szerte, és pont a legtehetségesebb diákok.
2012. jan. 27. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
Hát igen. Aki azt forgatja a fejében, hogy külföldre menne, az hamarabb meg fog indulni, mert ingyenesen, ha menne, akkor idekötnék, és azt ki a fene akarja? Azt se tudjuk holnap mi lesz, nem még aláfirkantsuk, hogy akkor évek múlva kétszer annyi évet itthon maradunk. Ha meg már fizetni kell és sokat kell fizetni, akkor miért is menne itt? mikor vannak jobb és olcsóbb/hasonló árú helyek.
2012. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
És hidd el, én is voltam jópárszor Koppenhágában és tisztában vagyok a dolgokkal.
2012. jan. 27. 20:45
 43/62 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy albérletet nehéz kint találni, de az sem megoldhatatlan, főleg, ha több diák összefog. Azt még mindig állítom, hogy nincs 8, de hatszoros árkülönbség sem, a LIDL-ben a cuccok például szinte ugyanannyiba kerülnek, mint itthon. A bulizás tényleg drága, de személyes tapasztalatom, hogy ha boltban megveszed előtte az alkoholt és nem valami csúcsszuper (de nem is alja) dolgot vesztek, akkor 100 korona/kopfból megvan a jó estéd és utána lehet menni a buliba.
2012. jan. 27. 20:52
 44/62 anonim ***** válasza:
Éltél is kint?
2012. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
Egy huzamban két hónapnál többet nem voltam kint, de ha ezeket összeadjuk, megvan a fél év.
2012. jan. 27. 20:56
 46/62 anonim ***** válasza:
54%

"Itt már nincs jogállam, nincs se kormány, se párt, se intézmények. Egyszemélyi hatalom van, nincsenek azok a híres fékek és ellensúlyok. Ilyen helyzetben mindig az van, hogy a Vezér mániái emelkednek politikai és állami szintre. Ha Orbán, mint jogász, úgy gondolja, hogy nem kell állami pénzből jogászokat, közgazdászokat, meg bölcsészeket képezni, mert nincs rájuk szükség, meg azok úgyis sokat keresnek, fizessék meg, akkor holnaptól így lesz"


Na az ilyen nyafogásokkal kellene visszább venni , mert még meghallja valaki és elhiszi.Aztán fennhangon hirdeti anélkül ,hogy utánna járna.Annak meg minden isszuk a levét ha kintről is dobálják ránk az efféle demagóg mocskot.

Ha az alkotmány bíróságra célzol ,sajnálattal kell felvilágosítsalak ,hogy jópár nyugati országban egyáltalán nincs alkotmány bíróság és nem is érzik hiányát.Angoloknál pedig a választásokon akármilyen kicsivel nyerő pártnak és vezetőjének nagyobb hatalma van mint itt a kétharmaddal megválasztottnak.

Jogászból annyi van Dunáz lehet rekeszteni. Közgazdász dettó,nemmhiába 34 helyen "képződnek".Bölcsésznek elég volna évente 6-ot 8 at felvenni , mert azoknak se biztos ,hogy lenne állásuk.

Viszont: kémia szakos tanárnak ! 4(négyen) jelentkeztek tavaly.Hiány van biológusból , mérnökből, geológusból és informatikus is több kellene.

Amikor 100 gyerekből 2 jutott be egyetemre lazán lehetett finanszírozni ,hogy ingyenes legyen , de most hogy 20-ból 6 bejut a saját képességeitől szinte függetlenül már nem kéne elvárni ingyen mindent.

Most attól függetlenül, hogy mik az állam céljai és mennyi hely van szerintem csakis arra a szakra érdemes jelentkezni amihez a nebuló affintást érez és úgy gondolja, hogy majdan azon a szakterületen örömmel és eredményesen fogja végezni a dolgát, mert egyébként ,kényszerpályákon semmi értelme.

Hogy külföldön vagy otthon az mindegy ,csak sikerrel tegye a dolgát azután is, hogy elvégezte.

Mert nyavajgó, nemteccikarendszerező , sehogysejó, nyafibajnokoból már most is rohadtul nagy létszámtöbblet van.

2012. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
66%

"jópár nyugati országban egyáltalán nincs alkotmány bíróság és nem is érzik hiányát"


Te melyik párhuzamos univerzumból érkeztél? Azért mert néhány országban a legfelsőbb bíróság és az alkotmánybíróság ugyanaz, az nem azt jelenti, hogy ne lenne alkotmánybíróság! És még te írsz nyafogásról? Független alkotmánybíróság nélkül nincs jogállam, ez a weimari köztársaság óta vitathatatlan tétel. Mint ahogyan a visszaható hatályú törvénykezés sem jogállami ismérv.

2012. jan. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idióta választ már régen generált egy kérdéskör. Nekem ez a gyurcsányi tessékellehetmenni hozzáállás, meg tacskózás és fattyúzás eléggé meglepő, tekintve hogy mennyit kérdést találni ezen az oldalon azzal kapcsolatban, hogy jaj mi lesz velünk, ha ez a sok cgány felnő, meg hogy 2050-re több cgány lesz, stb. A mostani diákok nem teljesen ostobák, és látják, hogy mit kaphatnak a pénzükért itthon és külföldön. Nyilván azok közül, akik kimennek, a fele hazakullog majd, mert nem bírja majd a nyomást, és nem fog tudni egyensúlyozni a diákmunka és az egyetem között. De látnunk kell, hogy az életrevalóbbak fogják megállnia helyüket és a kevésbé életrevalóbbak fognak hazatérni. Nem kéne azon elgondolkodni, hogy ezen a magyar, kapcsolatokon alapuló működési elvét a társadalomnak felszámoljuk? Hogy a kapcsolatok helyére az érdem kerüljön? Hogy hogy lehet az, mikor diákkoromban meg kaartam pályázni egy ösztöndíjat, az egyik tanárom majdnem kiröhögött, hogy az úgyis le van előre focizva, mit akarok én ott? A szocializmus óta nem sikerült ezen változtatnunk, mint ahogyan az elmúlt másfél évben az elmúlt 22 év nemzetellenes politikáján sem. Nem ezzel kéne foglalkozni és nem az ebbe belekeseredett embereket lekorcsozni?
2012. jan. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

# 49/49 egyetértünk


Lehet köpködni, szidni a másikat, aztán közvetlen utána sajnálni magunkat, a jövőnket. A felsőoktatásban lévőket inkább meg kéne becsülni... kívánom, hogy az országnak soha nagyobb problémája ne legyen, minthogy sok a bölcsész, közgazdász, jogász. Persze remek gumicsont annak, aki a felsőoktatásban a saját elvesztegetett lehetőségét látja, és ezért gyűlölködik.


Szerintem a lehetőségeiből mindenki a legjobbat akarja kihozni, ezért pedig senkit nem lehet utálni. Az más kérdés, hogy miért fáj az sokaknak, hogy nekem van lehetőségem.


Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Nem tudom, hogy mit gondol a kormány. Csak annyit sejtek, hogy nem lesz attól több végzett (!) mérnök, hogy kevesebb a közgazdász és a jogász. Aki tehetséges, és kivágták alóla a fát, az megy külföldre, akinek pedig se esze se pénze kimenni, az marad itthon, és dolgozik. Nem hiszem, hogy egy felsőoktatási törvény miatt sok ember orientáltsága egy napról a másikra közgazdaságiból mérnökivé változik. Ha mégis, akkor sem lesz jelentősen több mérnök, orvos, stb.

2012. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
55%
Arról nem beszélve, hogy minek növelni ott a keretszámokat, mikor eddig is minden hülye bejutott és ki is bukott a nagy részük. Közgazdászok, jogászok eddig is találtak állást, felszívják őket a multik, állami helyek. Ennyi erővel sok egyéb szak is van, amivel még ennyire se lehet jutni, de érdekes, CSAK a jogot és a közgázt csökkentették majdnem nullára. Érdekes nem? A jövőben jobb, ha nem értenek az emberek a joghoz, meg a gazdasághoz?
2012. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!