Arra nem gondol a kormány, hogy az új oktatási törvénnyel elüldözi az országból a tehetséges diákokat?
"Itt már nincs jogállam, nincs se kormány, se párt, se intézmények. Egyszemélyi hatalom van, nincsenek azok a híres fékek és ellensúlyok. Ilyen helyzetben mindig az van, hogy a Vezér mániái emelkednek politikai és állami szintre. Ha Orbán, mint jogász, úgy gondolja, hogy nem kell állami pénzből jogászokat, közgazdászokat, meg bölcsészeket képezni, mert nincs rájuk szükség, meg azok úgyis sokat keresnek, fizessék meg, akkor holnaptól így lesz"
Na az ilyen nyafogásokkal kellene visszább venni , mert még meghallja valaki és elhiszi.Aztán fennhangon hirdeti anélkül ,hogy utánna járna.Annak meg minden isszuk a levét ha kintről is dobálják ránk az efféle demagóg mocskot.
Ha az alkotmány bíróságra célzol ,sajnálattal kell felvilágosítsalak ,hogy jópár nyugati országban egyáltalán nincs alkotmány bíróság és nem is érzik hiányát.Angoloknál pedig a választásokon akármilyen kicsivel nyerő pártnak és vezetőjének nagyobb hatalma van mint itt a kétharmaddal megválasztottnak.
Jogászból annyi van Dunáz lehet rekeszteni. Közgazdász dettó,nemmhiába 34 helyen "képződnek".Bölcsésznek elég volna évente 6-ot 8 at felvenni , mert azoknak se biztos ,hogy lenne állásuk.
Viszont: kémia szakos tanárnak ! 4(négyen) jelentkeztek tavaly.Hiány van biológusból , mérnökből, geológusból és informatikus is több kellene.
Amikor 100 gyerekből 2 jutott be egyetemre lazán lehetett finanszírozni ,hogy ingyenes legyen , de most hogy 20-ból 6 bejut a saját képességeitől szinte függetlenül már nem kéne elvárni ingyen mindent.
Most attól függetlenül, hogy mik az állam céljai és mennyi hely van szerintem csakis arra a szakra érdemes jelentkezni amihez a nebuló affintást érez és úgy gondolja, hogy majdan azon a szakterületen örömmel és eredményesen fogja végezni a dolgát, mert egyébként ,kényszerpályákon semmi értelme.
Hogy külföldön vagy otthon az mindegy ,csak sikerrel tegye a dolgát azután is, hogy elvégezte.
Mert nyavajgó, nemteccikarendszerező , sehogysejó, nyafibajnokoból már most is rohadtul nagy létszámtöbblet van.
"jópár nyugati országban egyáltalán nincs alkotmány bíróság és nem is érzik hiányát"
Te melyik párhuzamos univerzumból érkeztél? Azért mert néhány országban a legfelsőbb bíróság és az alkotmánybíróság ugyanaz, az nem azt jelenti, hogy ne lenne alkotmánybíróság! És még te írsz nyafogásról? Független alkotmánybíróság nélkül nincs jogállam, ez a weimari köztársaság óta vitathatatlan tétel. Mint ahogyan a visszaható hatályú törvénykezés sem jogállami ismérv.
# 49/49 egyetértünk
Lehet köpködni, szidni a másikat, aztán közvetlen utána sajnálni magunkat, a jövőnket. A felsőoktatásban lévőket inkább meg kéne becsülni... kívánom, hogy az országnak soha nagyobb problémája ne legyen, minthogy sok a bölcsész, közgazdász, jogász. Persze remek gumicsont annak, aki a felsőoktatásban a saját elvesztegetett lehetőségét látja, és ezért gyűlölködik.
Szerintem a lehetőségeiből mindenki a legjobbat akarja kihozni, ezért pedig senkit nem lehet utálni. Az más kérdés, hogy miért fáj az sokaknak, hogy nekem van lehetőségem.
Hogy a kérdésre is válaszoljak.
Nem tudom, hogy mit gondol a kormány. Csak annyit sejtek, hogy nem lesz attól több végzett (!) mérnök, hogy kevesebb a közgazdász és a jogász. Aki tehetséges, és kivágták alóla a fát, az megy külföldre, akinek pedig se esze se pénze kimenni, az marad itthon, és dolgozik. Nem hiszem, hogy egy felsőoktatási törvény miatt sok ember orientáltsága egy napról a másikra közgazdaságiból mérnökivé változik. Ha mégis, akkor sem lesz jelentősen több mérnök, orvos, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!