Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra nem gondol a kormány,...

Arra nem gondol a kormány, hogy az új oktatási törvénnyel elüldözi az országból a tehetséges diákokat?

Figyelt kérdés
Egy jó nevű vidéki gimnázium végzős tanulója vagyok, a harmincegyfős osztályomból kb 7-8-an adtuk/adjuk be a jelentkezésünket külföldi egyetemekre Európa-szerte, és pont a legtehetségesebb diákok.
2012. jan. 27. 19:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

"Most komolyan, én nem vagyok nagy tandíjpárti, de aki 5millásat ki tud fizetni, az ne sírjon már b@szdmeg, hogy itthon fizetni kell."


Én nem sírtam egyáltalán. Engem az zavar, hogy az itteni egyetemek nem túl jók. A másik, hogy én felnőttkoromban akarok inkább elmenni, de azzal, hogy már ott végzem el az egyetemet, lényegesen megkönnyítem a saját helyzetem.


Azt viszont meg kell említenem, hogy sok külföldi egyetem ugyanazért a pénzért(vagy ingyen) jobb oktatást biztosít, mint a magyar.

Tudom, mindjárt megjelennek a "külföldi egyetem szarok" válaszolók, de most nem akarok vitázni.

2012. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

"Inkább kezdek 250 ezer forintos kezdőbérrel, mint itthon 10 évet gürizni ugyanezért." - azért jobb egyetemen végezve itthon is ennyi a kezdő bér. Multinál persze.


Egyébként nem akarok lebeszélni senkit, csak a lila köddel van bajom.


A legfejlettebb országok is megosztottak egyébként tandíj kérdésében, sok helyen ingyenes, viszont legalább ennyi helyen vastagon megkérik az árát.

2012. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
#21: Ha tényleg kint akarsz élni, akkor érdemes már most elmenni valóban. A színvonalbeli különbség pedig nehezen mérhető, tekintve, hogy nincs összehasonlítási alapod.
2012. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
29%

Sok a naplopó jogász és közgazdász, ideje csökkenteni a számukat!!!!!!!!



Agyelszíváa az megy ezerrel!!!!!!


Rohadjon meg az Eu!!!!

2012. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
37%

""Akkor csak meneküljetek, legalább meglátjátok hogy kinn sem kolbászból van a kerítés!"


Hát igen, a dán 4000 forintos órabér nagyon szar... "


Ne legyél ennyire hülye! Ne számold át a fizetést, mert pl. Dániában 6-8-szoros az árszinvonal a magyaréhoz képest! Egyetértek avval a válaszolóval aki lila ködöt emlegetett, mert sokaknak valóban az van! Nem látják azt, hogy kinn is keményen meg kell dolgozni mindenért, bevándorlóként meg még keményebben! A legtöbb ismerősöm úgy ment ki külföldre, hogy azt hitte, hogy majd amit ott megkeres abból itthon vesz egy lakást, meg még ott kinn is jól él meg itthon is, sőt még vagyonokat félre is akar tenni belőle. Majd akkor tudjátok meg a valóságot ha kimentek! Addig nem!

2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
Megjött az első troll is. Téged meg ne zavarjon, hogy még a törvényt előkészítő tanulmányban is az szerepel, hogy ezekkel a szakokkal lehet a legjobban elhelyezkedni. :))
2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
66%, attól, hogy szarabbul keresel, mint egy közgazdász vagy jogász, ne őket hibáztasd. És valóban, megy az agyelszívás, de inkább küzdök az elején idegenként sokkal normálisabb körülmények között (és itt nem kizárólag az anyagiakra gondolok), minthogy itt fizessek tandíjat és negyedannyiért kezdjek el dolgozni, emellett pedig még "lerohadtközgazdászoznak".
2012. jan. 27. 20:17
 28/62 anonim ***** válasza:
66%

#21: nyilván jobb egy olyan ország egyeteme, ami gazdagabb/többet fordít az oktatási rendszerére.


Egyébként ez attól is függ, hogy milyen pályát képzelsz el magadnak? Ha egy egyszerű multibérenc akarsz lenni, akkor bőven jó a hazai egyetem is. Ha mondjuk kutatómérnök, fizikus, elemző, stb, akkor nyilván jobb egy külföldi egyetem a jobb felszereltség miatt.


Bár az sem lehet azért véletlen, hogy a hazai fizikusok, mérnökök annyira kelendőek Európában...

2012. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:
Dániában pedig nincs 6-8szoros árkülönbség, tényleg jóval drágább, mint Magyarország, de heti húsz óra munkával simán ki lehet jönni, anélkül, hogy valaki a szülei támogatására szoruljon.
2012. jan. 27. 20:19
 30/62 anonim ***** válasza:

Egyébként a jobb egyetemek már biztosítanak szállást. Hozzánk jöttek fejvadászok(régi arcok a felsőbb évfolyamokról) pont Dániából, és mondták, hogy a kollégium+kaja elég olcsó, ráadásul segítenek munkát keresni. Tandíj pedig nincs, viszont van n+1 szak, amiből lehet választani.

Én nem ezt választottam, de teljesen megértem, aki emellett dönt.

2012. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!