Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

"Az összes adókat a harmadára csökkenteném de az Áfát és a munkavállaló utáni járulékokat minimálisra.

Kb ugyanannyi pénz jönne be .Mert aki még akkor is a kibúvókat keresgélné vagy feketézne simán karóba húznám"

Én ezt csökkentés nélkül is megcsinálnám... Csak ez itt Magyarország, ahol általában nem úgy működnek az emberek, mint más, civilizált országokban.



"23.34

Nem vagyunk akváriumi halak. "

Ő nyilván az. Azok közé tartozhat, aki hangtalanul, arctalanul egy számítógép mögé bújva okos, de megszólalni nem bír. Ezért lett éppen az a hasonlata, ami.


"Ha az állam megnöveli az adókat lassan 90%-ra, akkor dolgozhatsz akármilyen keményen, akkor sem lesz belőle semmi. "

De az állam nem emeli 90%-ra az adókat. Most épp 27-re az egyiket. A másikat meg csökkenti. Értem én, hogy te a csökkentéssel nem jársz jól. Értem én azt is, hogy rezidens vagy, csakhogy őket már 5-10-15 éve sem fizették meg. Azt nem értem, hogy eleve miért mentél orvosnak, ha szar ott a fizetés? Miért nem lettél mérnök vagy pénzügyi szakértő? A hálapénzre rá sem merek kérdezni.

2011. szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az egész ÁFA-emelésben az indoklás háborított fel a legjobban. "Ezt nem lehet kikerülni".


Ezek szerint, a tisztelt kormány mindenkit adócsalónak tart, és már bekalkulálja az adókba, hogy azokat elcsalják. Kérdem én, hogy miért nem az adócsalókra vadásznak, miért a becsületes emberekről húznak le még egy bőrt? De ugyanezt csinálják a közműszolgáltatók is, hogy az áram/víz/gázlopást a többi becsületes emberrel fizettetik meg, mert nekik is csak az a lényeg, hogy meglegyen a profit.


Összegzésképpen, ma Magyarországon a csalók jól járnak, míg a becsületesekről dupla bőrt húznak le, és ezt a magatartást az állam is elvárja, támogatja.

Csak nem értem, hogy miért csodálkoznak, hogy virágzik a fekete/szürkegazdaság, amikor szándékosan hajszolják bele az embereket...

2011. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%
Apám azt mondta anno,ha nincs munkahelyed,csinálj magadnak.Csináltam.Pénzt csak termeléssel lehet keresni.Az emberek mindig fognak enni,inni.Termeltem. Most nincs a vevőnek pénze,aki megvenné az élelmiszert,amit termelek.A járulék,ado elviszi a hasznot.És én miből vegyek élelmiszert?????Miből termeljek,ha nem tudok fejleszteni????Innen menni kell valahová,ahol van értelme dolgozni.
2011. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
"Kérdem én, hogy miért nem az adócsalókra vadásznak" Ezzel én is mélységesen egyetértek. Viszont nem minden gazdag ember csaló, jó volna ha megértené már ezt is mindenki.
2011. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:

Kolopele, én egy szóval sem mondtam, hogy minden gazdag csaló, jómagam is ismerek több olyan embert, aki becsületesen tett szert több százmillióra.


De ma is láttam egy húszasévei végén járó, nem idén barnult egyént (nem arab volt) egy 25-30 milliós autóban. És a fél város tudja, hogy nem éppen a legális utakon jár (uzsora), a NAV mégis magasról sz@rik rá... És segélyosztáskor 5-10 ilyet is lehet egy helyen.

2011. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
*látni (ez a szó véletlenül lemaradt, elnézést)
2011. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
Rájuk szavaztam, de most ábrándultam ki végleg belőlük. Hogy miért? Mert ez az emelés tökéletesen jellemzi a koncepciótlanságot, a tökéletes tanácstalanságot. 8 évig pofáztak arról, hogy ők tudják a receptet, mindenre van megoldásuk. Azt gondoltam, ha hatalomra kerülnek jönnek a strukturális reformok. De ebből az emelésből látszik, hogy halvány fingjuk sincs, hogy mit kéne csinálni. Mert a legegyszerűbb az áfát emelni, ha nincs más ötlet.
2011. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
88%

"A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:52" Látod, az ilyeneket én is megfognám a legszívesebben. Se adót nem fizetnek, se nem dolgoznak, tulajdonképpen csak az ország kárára vannak, mégis dőzsölnek. Az a baj hogy belőlük még valakik nagyon jól élnek, akik elsimítják az ügyeiket. A Fidesznek itt kellene beleavatkozni a dolgokba, csak minden Fidesz szimpátiámat félretéve lehet hogy pont az önkormányzatnál van megkenve éppen egy fideszes vezető, és feljebb már nem is jut az ügy. Ez viszont nem a kormány hibája, hanem a megkent politikusé. Sajnos a korrupció minden pártnál jelen van valamilyen szinten.

2011. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!