Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
84%

"Nem vagyunk akváriumi halak.


A hasonlatod béna és megalázó.


Ha már csak az államon(kormányon )múlik a te jóléted és boldogulásod...megette a fene az egészet!"



Miért, szerinted kin múlik? Ha az állam megnöveli az adókat lassan 90%-ra, akkor dolgozhatsz akármilyen keményen, akkor sem lesz belőle semmi.

Persze, az adóemelés sem az államon múlik, azt a Mikulás emeli a Húsvéti Nyuszival karöltve...

Igenis a magyar állam a felelős azért, hogy ezen a 93 030 négyzetkilométeren irányítsa és normális módon szabályozza az életet. Mariska néni nem fogja Mucsaröcsögéről ezt megtenni, mert ő csak egy nyomorult öregasszony és Kovács Pista sem fogja neked megtenni, mert ő meg buszvezető és nem ér rá ilyesmivel foglalkozni.

2011. szept. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
32%
Ez az állandó diplomás jajgatás végett csak leírok még valamit. Sógornőm egyetemi tanár, immunológus a Pécsi tudomány egyetemen, kutatásai és tanítása révén közel 800 ezret keres nettóban havonta. Igaz, ez mellezz nem sokat alszik, de ennek ez az ára. Érdekes, soha nem panaszkodik, még keresnie sem kellett a munkát, több egyetem is hívta a kutatásai kapcsán. Akkor tényleg nincs a diplomásokkal semmi probléma, hogy egy részük valamiért nem kell sehova? Valóban az állam tehet arról, hogy nem találnak munkát? Az hogy valaki diplomás még nem jelenti azt hogy hű de nagy fej a szakmájában. Ha így volna, nem kellene szenvednie az álláskereséssel. A pályakezdő orvosokról meg csak annyit, hogy előbb tegyenek le az asztalra valamit a táskájukon kívül, utána bőven meg fogják majd keresni a pénzüket, ne akarjon senki huszonévesen milliomos lenni. Legalábbis egy jó orvos, sebész nem fog majd panaszkodni ha legalább már adjunktus lesz belőle.
2011. szept. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
mellezz = mellett
2011. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
83%

Na akkor szedjük csak össze mit is kaptam eddig az államtól.


1.Normálisan születtem normális időre egészséges anyától.Az , h ott volt egy nővér éjjel 3 kor és a takarítónő nem sok vizet zavart.

Ha azt nézzük mennyit voltam beteg és mennyi kenőpénzt fizettem akkor(mert másképp nem vagy emberszámba véve) és mennyit fizettem be idáig az egészségügynek, hát valami 500szorosát fittem annak amit kaptam cserébe.


2.Járhattam iskolába ingyen! Hát olyan is volt az az oktatás, metodika és a tantárgyak a tanárok 3/4 -e mint ami ingyen van.


3.Az állam és annak hadserege megvédi az otthonom a családom ha netalán ránk támadnának a hajdemákok?

A 3000 tisztjével és az 5000 katonájával?

Akkor is mi leszünk akinek tűzbe kell majd menni.


4.Lesz majd nyugdíjam amit hűségesen fizetek. Persze ezek a roma gyerekek fogják összedobni nekem 2048ban akik most születnek:)


5. Kapok az államtól bürokratikus intézményeket akik készségesen küldözgetnek körbe egymásközt ha arra vetemednék ,hogy elintézzek valamit amire ő kényszerít rá.


6. Kapok az államtól utakat amit jól megfizettet velem a benzinárban és különféle csomagolású adók formájában.


És lépten nyomom fizetünk az államnak mindenért busásan. Ha felébredünk reggel mert kinyílt a szemünk amikor a villanyt felgyújtjuk annak az árában már ott lesz az állam része.Ha neadjisten dolgozni akarunk vagy bármit csinálni a fele haszon az államé.

Ja abba meg bele se merj gondolni, hogy vállalkozó legyél! Mert ha olyat teszel(mint én) akkor se szeri se száma az adónemeknek és formáknak amikért tartja a markát az állam azzal kicsit sem törődve ,hogy marad e neked annyi amin annyicska kaját veszel, hogy legyen erőd holnap is adni neki.


Szóval az állam velem szembe igen nagy adósságba van ,amit soha nem fog bírni kifizetni nekem és vagyunk még így páran akik cipeljük a zongorát abban a reményben , hogy talán majd ezután ha ezen a bajon is túl leszünk majd kicsit jobb lesz .Elvégre mióta az eszem tudom mindig azt hallom tőle, hogy most egy kicsit szívunk de aztán majd jobb lesz.


Persze vannak sokan akik szinte semmit nem adnak ,csak kapnak az államtól és ha nem kapnak eleget éktelen zajt csapnak.

2011. szept. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:

23:58


"Az összes adókat a harmadára csökkenteném de az Áfát és a munkavállaló utáni járulékokat minimálisra.

Kb ugyanannyi pénz jönne be ."


Ezt csak képzeled, de semmivel sem bizonyítod.

2011. szept. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
5%

00:17


"Igenis a magyar állam a felelős azért, hogy ezen a 93 030 négyzetkilométeren irányítsa és normális módon szabályozza az életet."


Piszkosul el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy az állam feladata "irányítani" és "szabályozni" az életet.


Kevered az államot a börtönnel vagy a zárt osztállyal :)))

2011. szept. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
11%

ma 00:35


A diplomásoknak az a 90%-a, aki jól fizető állást kap, dolgozik. A maradék 10% meg itt nyüszít, hogy állambácsi segítsen :)))

2011. szept. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:

Az adófizetési hajlandóságnak a realitás a felső határa.Többet akkor se fizetsz be ha fejre állnak, mert vannak alapdogok amikről semmikép nem akarsz lemondani vagy nem teheted meg,hogy lemondj.

Ha felemelik az adókat irreális mértékekre akkor se fizetsz be többet mint amennyit bírsz, mert nem ejtettek a fejedre és nem vagy a saját magad és családod ellensége.

De ha normális szinten tartják és az elkerülést szigorúan büntetik, emberségből , hazafiasságból befizeti mindenki, hogy verhesse aztán a mellét és nem töri a fejét kibúvókon, lásd :USA,Norvégia, Svédo. stb.

De itt mivelhogy régi hagyománya van a gerinctelenségnek az adóhatóság csaló gyerekekként kezeli a befizetőket(megmondta Matolcsi is , h tudja mi megy itt:) és rákényszeríti a huncutkodásra. Amit akkor ér tetten amikor akar.Csak azért nem teszi mert ha mindenkit tetten ér és agyonbüntet ,akkor még annyit se fizetnek be mint most.

Szal mismásolás az egész messze elrugaszkodva a realitástól és a racionális gondolkodástól. A politikusok, akik ezeket kitalálják nem az átlag emberek valóságában élnek. Csak sejtéseik vannak ilyen olyan infók alapján.Mert egy dolog amikor valamennyire tudsz valamiről és másik amikor a saját bőrödön érzed, minden nap.

2011. szept. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,örülök hogy ilyen sokan hozzászóltak.Mindenesetre sok tanulság van a sorok közt.
2011. szept. 18. 08:12
 60/68 anonim ***** válasza:
93%

Még egy utolsó hozzászólásom van a diplomás dologgal kapcsolatban, utána nem érdekel a dolog, mert úgysem győzzük meg egymást.

Szóval én nem várok az államtól segítséget. Akkor sem kaptam, amikor abszolút pályakezdőként munkát kerestem. Nekem nem járt semmi segély, vagy támogatás. Az ismerősöm persze jól fizető fekete munka mellett (persze, hogy jól fizet, ha egyszer egy Ft-ot nem adózik belőle...), havonta veszi fel mellé még a munkanélkülieknek járó járadékot is.

Megoldottam, persze szülői segítséggel, hogy máshogy? Szégyelltem magam rendesen, hiszen 25 éves voltam, nulla jövedelemmel, és nem találtam munkát.

Aztán találtam. Huhú, végre! Madarat lehetett volna fogatni velem. Aztán jött a hideg zuhany... Pénz nincs. Csak ki kell valahogy bírni még pár évet, hiszen ugye kezdő, meg minden, tanulni kell még sokat, hasznot biztos nem hajtok egy ideig, de majd ahogy halad előre az idő, kapok pénzt, nem kell aggódni.

Most 26 éves vagyok, és még mindig a szüleim segítenek, pénz nincs, mivel hiába vagyok már gyakorlottabb, de hát most meg az adók lettek magasabbak, nem várhatom el szegény munkáltatómtól, hogy fizessen...

Én meg szégyellem magam a szokásosnál is jobban, tehát nem költök semmire, nem mozdulok ki, nem csinálok semmit.

Dolgozom, tisztességgel, hátha egyszer jobb lesz, közben persze mindenki rajtam röhög az ismerősi körben, hogy pénz nélkül még gürizek is, elment az eszem?? Nem, valójában csak reménykedem.


Ez persze nem érdekel senkit, főleg ezen a fórumon, látom a hozzáállást: dögöljön meg mindenki, aki nem keres jól, az biztos vagy hülye vagy lusta, vagy inkább mindkettő. Ilyenekre nincs szükségünk, ne nyüszítsen, haljon már éhen, aztán legalább vele se lesz több gondunk.

A gond az, hogy az enyém nem egyedüli eset. Rengeteg ember dolgozik, próbálkozik, tanult, és ennek ellenére semmi esélye. Azokkal mi van?

Ezt közvetlenül nem az államnak kell megoldania, nyilván, de közvetetten igen! Egyszerűen rossz az a politika, hogy kizárólag a gazdagokat gazdagítsuk tovább, majd ők adnak egy lökést a gazdaságnak. Az elképzelés lehet, hogy logikus, csak sajnos nem igaz. Ugyanis attól, hogy most a megtakarításuk több lesz, nem fognak elkezdeni többet költeni, legfeljebb egy évben kettővel többször utaznak Tunéziába pihenni. Én legalábbis ezt tapasztaltam, de adná ég, hogy tévedek.

Nekem ez a véleményem, lehet lepontozni, leszólni, lehet mondani, hogy biztos csak beszélek, és amúgy egy hülye tanulatlan kis liba vagyok (amire itt mindenki utat), aki csak nyüszít...

2011. szept. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!