Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
89%
te tudatlan. hogy mered megkérdőjelezni Orbán királyunk döntését? ő ezzel valojában a te javadat szolgálja. ez a programjában is benne volt. vagy mégse..?
2011. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
9%

ma 21:51


Tudod te, mi az, hogy "gazdag"? :)))


Nem, nem az orosz katona értékítélete számít, aki amikor meglátta, hogy a parasztok nem az állataikkal alszanak, akkor azt ordította, hogy burzsuj, burzsuj :)))


290 bruttó felett lehet jól járni az adóreformmal, HA nincs gyerek. Ha van 2 gyerek, akkor pedig alacsony fizetéssel is.


290 bruttó az gazdag? Hol élsz te? Legyél már igényesebb.


A kormánynak pedig igaza van. Azt a réteget kell támogatni, amelyik fel tudja emelni, Európába tudja vinni az országot. Ezek: a képzett szakemberek, és azok, akiknek gyerekük van, mert nélkülük nincs jövő.


Tessék venni a fáradtságot és vagy tanulni egy szakmát, vagy családot alapítani. A sírás nem jó semmire. Csak a baloldalt érdekli a sírás, a jobboldal teljesítményorientált és racionális.

2011. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
69%

22l04 és 22.06.

A többség azt látja,hogy ROSSZ az irány. Nem kellene mindet az előző kormányra kenni. Orbán éppúgy eladósítja az országot,mint ők. Miből és miért vette meg a Molt pl:?

Ha olyan JÓ az irány,akkor miért romlik a Ft,miért kell kétnaponta felfüggeszteni az OTP-részvények eladását az esés miatt? Mi lesz,ha nem csak a Baccardi szünteti meg a Magyarországi gyárát,hanem a többi befektető bizalma is megrendül? Akkor ti is a saját bőrötökön tapasztaljátok majd,hogy mennyire jó ez az irány!

2011. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
75%

"Az ország többségét szerencsére még nem a minimálbérért dolgozó alulképzettek, a nyugdíjasok és a segélyből élők teszik ki."


Szerintem pedig pont igen.

2011. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
80%

22:09-esnek

Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de azért válaszolok pár kérdésedre:


1. Jól hangzik, hogy "ha van 2 gyerek, azok már jól járnak kisebb fizetésből". Igen ám, de pl. az én szüleim 50 feletti közalkalmazottak, a testvérem és én is egyetemisták vagyunk (olyan szakon, ami mellett nincs idő dolgozni, mivel átlagosan 8-16-ig vannak órák, de néha 19-ig), és mi rosszabbul jártunk, mivel mi már nem vagyunk "gyerekek". És a korcsoportomban rengetegen vannak még hasonló cipőben, pedig nem hiszem, hogy egy általános iskolást nehezebb eltartani, mint egy egyetemistát...


2. "Azt a réteget kell támogatni, amelyik fel tudja emelni, Európába tudja vinni az országot. Ezek: a képzett szakemberek, és azok, akiknek gyerekük van, mert nélkülük nincs jövő. " Ez elvben tökéletesnek hangzik! De erre csak egy nem is olyan régi hír:

[link]

Szóval, hogy is van ez? És azt hozzáteszem, hogy Lakatos Rikádó 8 analfabéta, bűnöző gyerekkel és 0 perc munkaviszonnyal többet keres, mint egy orvos és egy egyetemi tanársegéd együtt... Hogy is van ez???


3. Én vettem a fáradtság, tanultam, és mivel nem akarok itt éhendögleni, ezért emigrálok. Nemcsak én, a fél évfolyam. Így kell megtartani az értelmiséget! 20év múlva már csak cigányok és nyugdíjasok lesznek az országban, ha a "felemelkedésnek" ezt az útját járja az ország!

2011. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
85%

Az ÁFA egy teljesen jogtalan adónem.Rákényszerítik a lakosságot,hogy egy termékért 25...27%al többet fizessen. Ezáltal kevesebbet tud megvenni és a termelő(kereskedő )eladni.Kevesebb termelés ,kevesebb munkahely.

Úgy káros ahogy van.

Mert az inflációt gerjeszt ami úgyis elviszi a valós hasznuk nagy részét.Hiába jön be több pénz az államnak annak a pénznek az értéke szinte ugyan ott van mint az Áfa emelés előtt.

De egyáltalán ilyen jogon fizettetnek ÁFÁ-t és mit is kapunk ezért cserébe?

-Semmit ...és amikor a semmin cserél gazdát a pénzek 27%-a akkor miről is beszélünk?

-A maffiózóknak fizetendő védelmi pénzről?

-Életben hagyási járulékról?

-Büntetés kivédési eszközről?


Csakhogy az állami bevételek több mint felét az ÁFA adja és a mindenkori kormánynak nagyon jól jön ez a rájuk bízott újra elosztandó bevétel.Amit majd ők újra elosztanak, a saját szájuk íze szerint.

Szerintem egy 3(három) %-os Áfa (bár az is igazságtalan) de még méltányolható lenne.

Ez a 27% ökörség!

Az állam bácsi pedig addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér és ideje volna már ,hogy átgondolja , hogy a 800ezer állami alkalmazottból, hányan is végeznek valós értékű munkát.Mert szerintem jó ha fele.

2011. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
16%

"Szólni kellene Viktoréknak, hogy Magyarországon a többség nem 300ezer felett keres!"


Viktor tehet arról, hogy te minimálbért keresel és nem a 300 ezer felett kereső kisebbséghez tartozol. Nem. Problem?

2011. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
78%

Hehe, esküszöm, kíváncsi vagyok, meddig tudják még az elvakult Viktor-hívek az előző kormányra fogni a kialakult borzalmas helyzetet... Egyértelmű, hogy sok kárt okoztak a tutyi-mutyiságukkal (a károk közül számomra a legnagyobb, hogy ezt a maffiabandát juttatták hatalomra), de nehogy már még 10 év múlva is ezzel takarózzanak majd a mostaniak!


Mellesleg, elnézést, de "tanulni kéne egy szakmát", és akkor mi is a "300.000,- bruttót keresőkhöz tartoznánk???

Elmondanám, hogy van szakmám kettő is, meg nyelvvizsgáim, és miegymás, és minimálbért keresek, mert a gazdag főnök éppen "pörgeti fel a gazdaságot" ahelyett, hogy megfizetné az embereit. Jaaa, sajnos nem a magyar gazdaságot pörgeti, hanem a sok külföldi, turistaparadicsomét.

Ez van. Remélem a többi gazdag mind azon fog ügyködni, hogy az országnak jobb legyen. :P

2011. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
39%
El kell fogadni, hogy az országot ki kell emelni a szakadék közepéből, mielőtt végleg leesne. Ezt pedig csak kemény intézkedésekkel lehet megvalósítani, ahol nem az alul művelt, szegényebb réteg sírása az irány adó. Ők soha nem fogják felemelni ezt az országot, ezt csak a baloldal gondolta és gondolja így ma is. Az a baja ennek az országnak, hogy még mindig az a fene nagy liberalizmus uralkodik sokakban, az emberek többsége nem partnere egy jó iránynak, képtelenek felfogni hogy csak ezen az áron lehet a múlt hibáit kijavítva felfelé indulni. Az állandóan siránkozó, nekem nem jó semmi emberek azok akik miatt ez az ország vegetál. Ezt megérteni kizárólag észre van szükség, és rálátni a dolgokra. A kisemberek, az alul iskolázottak állandó megsegítése nem a kiút a gödörből, de ezt sajnos csak kevesen látják be. Persze majd 2014 - ben kiderül, hogy hányan látják mégis helyesnek ezt az utat. Azt én sem tagadom, hogy hibázik is a Fidesz néha, de minden győztes csapat is hibázik olykor egy mérkőzés során. A lényeg a végeredmény.
2011. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az a gond, hogy emelkedik az áfa. Vagyis gond, de az okáról a szükségességéről, a mértékéről, az időtartamáról lehetne vitatkozni.

A gond az, hogy bezengték itt a lépésváltást, a csodafegyvert, azután csak kipukkad ez a lufi is.

Hiába kampányoltak adócsökkentésselévekig, hiába dilettánsozták az előző kormányt, most ők folytatják a böszmeséget.

Előstör beígérték hogy az adócsökkentés az mindennek a "varázsszere", ezen kívül minden más badarság.

Azután előbb burkoltan itt-ott, azután egészen durván adót emelnek, új adókat vezetnek be.

Plusz ráadásul megpróbálják bemagyarázni az embereknek, hogy ez nem is adóemelés...

Ez a pofátlanság az, ami vállalhatatlan azok után, amire szavaztak az emberek.

Viktornak is befognám a satuba a kis "micsodáját", azután lendületből hanyattlökném...

2011. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!