Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

ÁFA 27%? Ez nagyon durva!

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
87%

Szólni kellene Viktoréknak, hogy Magyarországon a többség nem 300ezer felett keres! A 16%-os adóval is ők jártak jól, a szuperbruttó eltörlésével is a sokat keresők járnak jobban. Az ÁFA-emelés (amit azért kellett meglépni, mert a 16%-os adó, ami csak a gazdagabbakat támogatja, hatalmas lyukat ütött a költségvetésen) pedig egyértelműen az alsó- és középréteget sújtja.


Vagyis "nettóban" annyi lett a választási ADÓCSÖKKENTÉSI ígéretekből, hogy a "mezei" polgárok és a szegények fizetik a gazdagok adócsökkentését. Bravó!

Ez tényleg "felpörgeti" a gazdaságot, mert gróf Zichyék lesz@rják, hogy havi 500ezerrel több gyűlik a bankszámlán, akkor sem költenek többet, míg a sok kisember rengeteg kieső ezer-tízezer forintja jelentősen csökkenti a vásárlóerőt, mivel ők eddig is elköltötték szinte az összes fizetésüket (szükségből, mindennapi megélhetésre), így az ő pénzük hiányozni fog a gazdaságból. De Viktorék biztos jobban tudják, mint én...

2011. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
88%
21.46: Tökéletesen, kristálytisztán levezetted. De nem te vagy az első, még mielőtt meglépték ezt a gazdagokat preferáló egykulcsos adót, már akkor minden közgazdász ezt mondta, meg hát teljesen logikus még nekem is, aki nem vagyok szakmabeli. Miért nem lehet ezt az egyszerű igazságot végre már a Vezérrel is megértetni?
2011. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
77%

"Szólni kellene Viktoréknak, hogy Magyarországon a többség nem 300ezer felett keres!"


Szerintem sokkal egyszerűbb lenne felkötni őket.

2011. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
89%

Azt lehagytam, hogy a nagy "hiteles-mentő" ötletük is azokat támogatja, akik rövid idő alatt ki tudják csengetni a hitelösszegét 180 forinton számolva. Nem hiszem, hogy sok bajba jutott hiteles, aki a havi 80ezret is alig bírja kigazdálkodni, majd hirtelen ki fog tudni 8-20milliót fizetni. Ellenben azok, akik befektetési célból vettek annak idején lakást, és csak azért devizahitelért, mert az kedvezőbbnek tűnt, mint feltörni a lekötött milliókat/eladni a részvényeket, minimális veszteséggel tudnak kiszállni a "buliból", mivel náluk eddig is ott álltak a milliók.

Már-már olyan érzésem támad, hogy minden törvényt az országgyűlési képviselők érdekei szerint hoznak, az országot és a választók 80%-át pedig lesz@rják...

2011. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
79%

"Innen menni kell! Vagy nekünk,vagy nekik!" - 21:40


Nagy igazság, de ezek nem fognak elmenni, hisz innen lehet lopni bőven! Jövőre már itt sem vagyok!

2011. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A durva az, hogy ennek ellenére még egy most tartott választáson is kétharmadot szerezne a Fidesz. Vagy ez természetes, és én látom rosszul?
2011. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
12%

"ÁFA 27%? Ez nagyon durva!"


Nem durva. Jövőre ugyanis folytatódik az adóreform (a félszuperbruttó eltörlése).


Értem, hogy erre a hétre az van kiadva a szoci droidoknak, hogy az áfán kell szörnyülködniük, de most a "kisemberes" duma is hamis, mert a kedvezményes áfakulcsok pont nem emelkednek.


Tetszettek volna a baloldali kormányok nem eladósítani az országot, és akkor most nem kellenének ilyen intézkedések.

2011. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
14%

21:46


"Szólni kellene Viktoréknak, hogy Magyarországon a többség nem 300ezer felett keres! A 16%-os adóval is ők jártak jól"


Meg akiknek gyerekük van. Ha ezt kihagyod, akkor hazudozó demagóg vagy.

2011. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
90%

Néha újra a Rákosi-korban érzem magam. Akkor is mindent a népért,a népakaratából csináltak.

Nem hiába lett 56.

2011. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
12%

ma 22:01


A többség látja, hogy jó az irány.


Az ország többségét szerencsére még nem a minimálbérért dolgozó alulképzettek, a nyugdíjasok és a segélyből élők teszik ki. Ugyan mindent megtett a baloldal azért, hogy nyugdíjas- és segélyköztársasággá alakítsa Magyarországot, de a végén nem jött össze nekik.

2011. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!