Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit vartok ezektol az emberekt...

Mit vartok ezektol az emberektol? Ti mit tennetek a gyongyospataiak helyeben?

Figyelt kérdés

Sokan tamadjak a gyongyospataiakat, h a faluba hivtak anno a Gardat.

Toluk kerdeznem, h miert, mit vartatok?h az embereknek nem lesz eleguk abbol, h allandoan lopnak, beszologatnak stb a romak?h nem lehet veluk egyutt elni?a rendorok meg lesz.arjak az egeszet?

Ti mit tettetek volna?turtetek volna tovabb, h a kertedbol kilopnak mindent?


2011. júl. 16. 16:52
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

"Persze, a net tele volt ezzel, hogy xy lakos kapott két pofont...gondolkozzál már el mikor ilyeneket írsz. "


Gondolkodom, mikor ilyet írok, de te nem. Szerinted, ha nem tudok róla, akkor olvastam róla? Pont azért kérdezem, hogy mikor történt, mert nem hallottam róla. Elnézésedet kérem, ha nem követem percre pontosan minden hírportál minden hírét...


A kérdező kommentje:

"Erről nem hallottam, van erről valamilyen forrásod?"


Persze, a net tele volt ezzel, hogy xy lakos kapott két pofont...gondolkozzál már el mikor ilyeneket írsz.



"És igen, el tudom képzelni, h miután ellopták a termést, amiért megdolgoztál, majd jól elverték a fiad, plusz miután próbálnál fellépni ellenük ezzel a polgárőrködéssel és aztán még téged is lepofoznának,"

1. lopás

2. testi sértés

3. testi sértés

+1 a fenyegetés

4 bűncselekmény történt, amit feljelentésnek kellene követnie. Nem pedig egy önbíráskodó csapat behívásának.


"Szal ne haragudj, hogy nem született mindenki rambónak, mint te és félelmében a gárdának szólt."

Mert a Gárda rambó? Majd ő rendet tart? Mert ő majd megveri a cigókat? Ki jogosította fel őket arra, hogy bárkit is megverjenek? Ki jogosította fel őket arra, hogy rendőrségként viselkedjenek?

Ha pedig csak megfigyelőként vannak ott, akkor azt miért nem tudja megtenni egy helyi polgárőrség? Azaz mitől jobb, mitől tud többet a Gárda, mint egy helyi polgárőrség?


"Megnézném mit szólnál hozzá, ha elkapnának 4-en, te meg ott állnál egyedül:)

Főleg, h kés is előkerült és azzal fenyegették meg, h legközelebb meg is ölik a fiát meg a családját. "

Kaptak már el ketten is az éjszaka közepén, és ott álltam egyedül. Először én sem hagytam magam, de amikor előkerült a kés, persze, hogy nem ugráltam, hülye nem vagyok. De az eset után fél órán belül ment a feljelentés. És képzeld, fél évvel később el is kapták a két srácot. Kaptak is pár évet, mert másban is benne voltak.

2011. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Látom nem érezted a túlzást a válaszomban.

Szerinted minden egyes könnyű testi sértés fent lesz valamelyik hírportálon?

Látod megint nem gondolkozol, csak kényszeresen próbálsz megmagyarázni mindent.

A hozzá nem értésed már abból leszűrhető, hogy csak elméleti szinten gondolkozol, de ha valóban ilyen helyzetben lennél akkor nem így tennél.

Szal azt hiszed hogy, ha leszedik éjszaka a fáról a cseresznyét és te ez után bemész feljelentést tenni, akkor meglesz a tettes?talán van kint a hegyen térfigyelő kamera?az ilyen esetek 99%-ban nincs meg a tettes.

A könnyű testi sértést meg szintén nem olyan könnyű bizonyítani, mert hiába mondod, h ez meg az volt, ha az 5 cigó azt mondja, hogy semmi ilyen nem történt.

Azt meg továbbra is fenntartom, hogy te két pofonról nem fogsz tudni semmilyen látleletet készíteni.

A fenyegetésről meg ne is beszéljünk, te nagyon el vagy tévedve, azt hiszed, h elkezdesz vádaskodni és akkor rögtön leültetnek mindenkit.

Túl élénk a fantáziád:)

Szerintem inkább maradj csendben meg ne nézz annyi NCIS-t:)

2011. júl. 18. 15:52
 23/49 A kérdező kommentje:

"Ha pedig csak megfigyelőként vannak ott, akkor azt miért nem tudja megtenni egy helyi polgárőrség? Azaz mitől jobb, mitől tud többet a Gárda, mint egy helyi polgárőrség? "


Épp most írtam le, h a helyi banda feladta a harcot.

Ennyire hülye vagy?

Másik pedig hogy itt megint látszik, h csak elengeded a fantáziád aztán jónapot.

Annyival jobb, hogy ha egy helyit megfenyegetnek, hogy baj lesz, akkor ő jobban magára veszi, hiszen tudja, hogy két utca és vége mindennek.

Ezzel szemben egy nem helyi gárdistának hiába mondja, hogy kinyírom a családod, mert az tudja, hogy úgy se lesz belőle semmi, mert a cigó nem is tudja hol laknak.


Egyébként jó lenne, ha valami értelmes is írna, mert nincs kedvem felvilágosító órát tartani élénk fantáziájú gyerekeknek.

Máskor a rendszer majd összeomlik annyi felhasználó szapulja a gyöngyöspataiakat meg a gárdát, most sehol senki egy-két félkegyelműt leszámítva:)

2011. júl. 18. 15:59
 24/49 anonim ***** válasza:

"Látom nem érezted a túlzást a válaszomban.

Szerinted minden egyes könnyű testi sértés fent lesz valamelyik hírportálon?"

Aha, jó, a "tele volt a net ezzel" ironikus akart lenni. Bocs, de ez elsőre nem jött le nekem... ez a baj, ha írásban kommunikál az ember...


"A hozzá nem értésed már abból leszűrhető, hogy csak elméleti szinten gondolkozol, de ha valóban ilyen helyzetben lennél akkor nem így tennél."

Mert neked milyen gyakorlati megoldásod van? Én csak azt tudom, hogy velem mi történt (megtámadtak, feljelentést tettem, később leültették őket, pedig csak egy pofont kaptam, és a mobilomat meg 5e forintot vittek el)


"Szal azt hiszed hogy, ha leszedik éjszaka a fáról a cseresznyét és te ez után bemész feljelentést tenni, akkor meglesz a tettes?talán van kint a hegyen térfigyelő kamera?az ilyen esetek 99%-ban nincs meg a tettes.

A könnyű testi sértést meg szintén nem olyan könnyű bizonyítani, mert hiába mondod, h ez meg az volt, ha az 5 cigó azt mondja, hogy semmi ilyen nem történt.

Azt meg továbbra is fenntartom, hogy te két pofonról nem fogsz tudni semmilyen látleletet készíteni.

A fenyegetésről meg ne is beszéljünk, te nagyon el vagy tévedve, azt hiszed, h elkezdesz vádaskodni és akkor rögtön leültetnek mindenkit."

Újra megkérdezem, hogy a Gárda mivel eredményesebb, mint a helyi polgárőrség és a rendőrség együtt? Miben jobbak? Mitől tudják a fentieket jobban megakadályozni?


"Szerintem inkább maradj csendben meg ne nézz annyi NCIS-t:)"

Szerintem meg hagyjuk máskorra a személyeskedést. Én nem tettem, te se tedd, kérlek. És az elképzeléseiddel ellentétben nem nézek sem NCIS-t, sem Barátokköztöt.

2011. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

"Megnézném mit szólnál hozzá, ha elkapnának 4-en, te meg ott állnál egyedül:) "


volt már rá példa.

mégis itt vagyok

2011. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

"Főleg, h kés is előkerült és azzal fenyegették meg, h legközelebb meg is ölik a fiát meg a családját. "



nanana, előbb még csak pofonról volt szó... elfelejtetted kifejteni a körülményeket vagy csak simán rá akarsz kontrázni arra, amit írtam?

ez kezd kicsit meseszerűvé válni....

2011. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

"Szal ne haragudj, hogy nem született mindenki rambónak, mint te és félelmében a gárdának szólt."


szövegértési problémákkal nem tudok mit kezdnei...

Annyit írtam, hogy az első "ütközetkor" nem kell fülüket, farkukat behúzni. Azért ha jól tudom, a település 90%-a magyar...

2011. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

"Szerinted minden egyes könnyű testi sértés fent lesz valamelyik hírportálon? "


háát elnézve a mostani felhozatalt, lassan igen...

2011. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

"Épp most írtam le, h a helyi banda feladta a harcot. "


na ez az, amit nem kellett volna

2011. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

"Egyébként jó lenne, ha valami értelmes is írna,"


Én kérek bocsánatot, hogy nem azt írom, amit szeretnél...

egyáltalán mit kéne várnom azoktól az emberektől?

mi értelme a kérdésednek?

2011. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!