Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten, akkor miert...

Ha van isten, akkor miert csak ez emberektol varja el, hogy aldozzanak neki az idejukbol? Az allatoktol bezzeg nem var el semmit.

Figyelt kérdés
Jo mondjuk ott van az imadkozo saska, de masrol nem nagyon tudok. Ez a sok-sok allat csak eszik, meg szaladgal, de egyik sem bermalkozik. Nekik nem kotelezo megtanulni a miatyankot. Es ha a hitvallasukat nem gyakoroljak, akkor az osszes allat a pokolra jut? Akkor viszont a pokol mar tul van terhelve?
2011. márc. 8. 14:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy az állatok nem imádkoznak? Beszélsz a nyelvükön?
2011. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:

na figyi nem tudom hány éves lehetsz de elég fiatal...

1.az állatok leginkább arra születtek h az embereket "segítsék" és ők nem is képesek ilyenekre....azt hittem ha már megtanultál írni legalább ezt tudod h az állatoknak ösztöneik vannak nem saját akaratuk.

2.az állatoknak a hit szerint nincs lelkük ezért nm kerünek se a pokolba se a mennybe...rem segíthettem.

2011. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy az állatok nem imádkoznak? Beszélsz a nyelvükön?"


Nem beszelek a nyelvukon. Es eddig keves hangyat lattam papruhaba oltozni. Azt se nagyon lattam, hogy hangyatemplomokat epitenenek, stb. Es hogy a sok kis hangya meg menne imadkozni.

2011. márc. 8. 15:01
 4/29 A kérdező kommentje:

"1.az állatok leginkább arra születtek h az embereket "segítsék" és ők nem is képesek ilyenekre...."

Eleg Ego vilagkeped van.


" legalább ezt tudod h az állatoknak ösztöneik vannak nem saját akaratuk."

A sajat akaratnak mi koze istenhez?


"2.az állatoknak a hit szerint nincs lelkük ezért nm kerünek se a pokolba se a mennybe..."

Meghogy egy kutyanak/macskanak/lonak nincs lelke? Ne beszelj mar butasagot.

2011. márc. 8. 15:11
 5/29 anonim ***** válasza:
31%

".az állatok leginkább arra születtek h az embereket "segítsék" és ők nem is képesek ilyenekre....azt hittem ha már megtanultál írni legalább ezt tudod h az állatoknak ösztöneik vannak nem saját akaratuk. "

---

Te akkora egy beképzelt **** vagy, hogy azt el sem tudom mondani. Mi az, hogy az állatok csak azért vannak, hogy az embereket segítsék? Szerinted minden amit látsz, csak a te kis pofikádnak lett teremtve? És mi az, hogy az állatoknak nincs szabad akaratuk? Már látom, hogy neked nincs se kutyád se macskád... Ugyanúgy vannak érzéseik, gondolataik, stb.

Ha már megtanultál írni, akkor kérlek szépen ne írj hülyeségeket!

Most le lehet pontozni, de ez csak téged minősít.

2011. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

"Nem beszelek a nyelvukon. Es eddig keves hangyat lattam papruhaba oltozni. Azt se nagyon lattam, hogy hangyatemplomokat epitenenek, stb. Es hogy a sok kis hangya meg menne imadkozni."


Az állatok nem is késsel-villával esznek. Miért kéne az állatoknak emberként viselkedniük, mint a rajzfilmeken? Honnan tudod, hogy az egész éjszaka tartó kutyaugatás nem imádkozás? Ha bezárod a hörcsögödet egy terráriumban, akkor hogy megy a hörcsögtemplomba? Egyébként: imádkozni csak templomban lehet? Imádkozni csak pap vezetésével lehet? Én hívő ember vagyok (katolikus), imádkozok, mégsem járok templomba (egyszerűen nem ismerem el, hogy Isten EZT az egyházat hagyta volna Jézus által a világra).

2011. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Jo akkor direktebben teszem fel a kerdest:


Hogy lehet az, hogy a fold elolenyei kozul csupan a "leginteligensebbet" az embert tudjak bepalizni istennel?


Es amikor nem az ember volt a legintelligensebb eloleny, akkor is be volt palizva a legintelligensebb foldi eloleny?


Es most ha az ember kipusztul, akkor az isteni hitvallas majd at fog szallni a delfinekre? Mert akkor ok lesznek a legintelligensebbek.


Ez valahogy nagyon nem kerek.


Hacsak isten letezese nem mas, mint az emberek altal kitalalt valami.

2011. márc. 8. 15:38
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Isten csak azért az embertől várja el az imádságot, mert az állatoknak nincs szabad akaratuk, de ezért nincsenek bűneik sem. Mivel pedig nincsenek bűneik, nem kárhozhatnak el.
2011. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

A foldi elolenyek allnak novenyekbol es allatokbol.


Es a legintelligensebb allat aki meg beszel is, az kinevezte magat embernek.


"Isten csak azért az embertől várja el az imádságot, mert az állatoknak nincs szabad akaratuk"

Ezek alapjan ez a mondat egy ellentet. Mert mint a legintelligensebb beszelo allatnak - vagyis az embernek - nincs szabad akarata. Akkor miert varja el az imadsagot az embertol, ha az allattol nem?


Ez nem eppen fair tole...

2011. márc. 8. 15:58
 10/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, Te is kevered a dolgokat rendesen. Most tudományos megközelítést akarsz, vagy vallásit?

Ha szerinted az embert mindösszesen ennyi választja el az állattól, akkor az állatok miért nem építenek civilizációkat, miért nem alkotnak kultúrát, miért nincsenek eszméik, tudományuk, művészetük, vallásaik? Az embernek az a kevés különbség is elég, hogy nagy mértékben egyedi jelenséggé váljon. Vallási szempontból ezt hívjuk léleknek.


Ja igen, a keresztény vallások szerint az állatoknak NINCS lelkük. Sajnálom, ha ez valakinek rosszul esik, de a keresztény vallás az emberről szól, nem a természetről. Természetesen senkinek nem kötelessége ezt elfogadni, a hinduizmus szerint pl van lelkük.

2011. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!