Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten, akkor miert...

Ha van isten, akkor miert csak ez emberektol varja el, hogy aldozzanak neki az idejukbol? Az allatoktol bezzeg nem var el semmit.

Figyelt kérdés
Jo mondjuk ott van az imadkozo saska, de masrol nem nagyon tudok. Ez a sok-sok allat csak eszik, meg szaladgal, de egyik sem bermalkozik. Nekik nem kotelezo megtanulni a miatyankot. Es ha a hitvallasukat nem gyakoroljak, akkor az osszes allat a pokolra jut? Akkor viszont a pokol mar tul van terhelve?
2011. márc. 8. 14:16
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

A peldad nem allja meg a helyet!


Gravitacio volt es van is. Es az allatvilagot szemlelve is lehet ra peldakat latni.


De az allatok meg mindig nem gyakoroljak a hitet.

2011. márc. 11. 13:11
 22/29 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,tudom hogy le fogsz pontozni a sárga földig, de vállalom a kockázatot. Te vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon naív.


1.) Szerinted, amikor az ember meg majom volt, akkor volt isten?


Itt ugye logikailag két válasz lehetséges. 1: ha van Isten,akkor létezése független az emberek felfogó képességétől, tehát volt is és lesz is. 2: ha nincs, akkor meg se nem volt, se nincs most és soha sem lesz.

Mi azt mondjuk: van Isten. Tehát evidens, hogy létét nem az bizonyítja, imádja-e őt valaki. Az afrikai kontinensen senki sem ismer engem, ettől én még létezem.


2.) Vagy amikor majd ki fog halni az emberiseg, akkor attol meg az isten megmarad?


Erre ugyanaz a válaszom. Egyszerűen nem értem, mi a fenét vársz te el az állatoktól, akik sem felfogni nem képesek Istent, sem pedig imádni.

Ugyanúgy, ahogy kettő meg kettő négy volt akkor is, amikor dinoszauruszok éltek a földön, most is az, amikor van értelmes ember aki meg tudja számolni. És ha majd elpusztul ez a föld, két csillag meg két csillag akkor is négy csillag lesz.



Mert ugy latszik abban egyetertunk, hogy az allatok nem nagyon gyakoroljak a hitet.

2011. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Azért nem vár el semmit mert nincs ki elvárjon tőlük akármit.
2011. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Miert pontoznalak le? Kelloen kulturaltan megfogalmaztad a velemenyed. Semmi negativ erzes nincs bennem.


Nem szeretnek konkluziot irni. Hianyos a tudasom hozza. (Az en szubjektiv velemenyem, hogy isten nem az egyhaz altal kozolt formaban letezik. R-Go azt sem tudom elfogadni, hogy csak az embereknek lehet/kell a vallast gyakorolni. Hiszen az is egy egyhazi definicio, hogy az allatoknak nincs "vallasi ertelemben" lelkuk.)


Koszonom Mindenkinek a valaszat!


36F

2011. márc. 13. 10:08
 25/29 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, talán mert az állatok ártatlanok, és bűnt sem tudnak elkövetni. Én még olyan állatot nem láttam, amelyik nyereségvágyból, vagy rosszindulatból, vagy pusztán az ölés öröméért ölt volna. Az ember ezekre mind képes, mert szabad akarata van, és értelmes is, tehát meg tudja ítélni a tettének a súlyát.
2011. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Tudjátok,az ember NEM állat!
2011. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csak nézz meg egy olyan helyet, ahol a lehető legkevésbé lelhető fel az ember. Az állatok és a növények csodálatos szimbiózisban élnek egymással. Akár a hideg, akár a meleg égövet nézed. Akár vízi, akár szárazföldiek legyenek. A létükkel is a Teremtőt dicsérik.


manju

2011. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
az állatoknak ösztöneik vannak, tudják mikor mit kell tenni, nincs szükségük istenre. Mi emberek azért "hiszünk benne" mert valamire támaszkodnunk kell. Isten csak azér van h vele magyarázzuk meg azt, amire a tudománnyal még nem tudtunk választ adni. ennyi
2011. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, Ilyen válasszal kár próbálkozni, én már próbáltam, rögtön meg lett magyarázva az ellenkezője.
2011. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!