Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokrol az...

Mit gondoltok azokrol az emberektol, akik pszichologushoz fordulnak?

Figyelt kérdés

Gyengenek tartjatok oket? Esetleg lenezitek oket vagy ez lehet normalis egy trauma utan?


Szemely szerint rolam van szo, mert egy sulyos baleset utan ugy ereztem, hogy nem tudom feldolgozni a felgyulemlett erzelmeket egyedul es erre mondtak a kozvetlen rokonok, hogy csak senkinek ne mondjam el, mintha szegyelnenek engem emiatt.


2011. jan. 10. 02:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem bántásnak mondom, de a butaság a rokonságod körében határtalan.

Persze, régen ilyen nem volt, mindenki titkolta a gondjait, nehogy kiderüljön, mert akkor 1 hétig ez volt a pletyka a faluban. De ma már van szakszerű segítség erre is. Nem szégyen az, ha valaki felismeri magában, hogy gondja vagy és felvállalja ezt ill. segítséget kér. Mert megteheti, mivel haladunk a korral és erre is van lehetőség!

Ez a régi betokosodott gondolkodás kiakaszt. Sokkal rosszabb, ha valaki magába fojtja és vagy lelki sérült lesz utána vagy egyszer csak elborul az agya és olyat tesz, amit nem kéne.

Ne törődj vele, szerintem ez nem gyengeség, hanem bátorság és felelősségtudat! Fel mered vállalni, hogy segítséget kérsz, ami tiszteletre méltó dolog, hisz a legtöbb ember NEM MER elmenni, nem pedig nem akar, pont az ilyen gondolkodás miatt, aztán csodálkoznak, ha mindenki depressziós vagy lelki sérült.

2011. jan. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha magadtól nem tudod feldolgozni, akkor nyilván szakember segítsége szükséges. A rokonaid féltékenyek, hogy jobban megbízol a pszichológusban és inkább magukat szégyellik, hogy nem tudnak neked segíteni.
2011. jan. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát, én voltam régebben pszichológusnál, 16 évesen, és rettenetesen cikinek éreztem, nem is mondtam el senkinek, de talán azért mert nem önszántamból mentem, nem volt semmi bajom, anyukám akarta... De az más volt, engem ugyan nem vágna hanyatt egy baleset, de ha te úgy érzed szakember segítsége kell, szerintem normális, nem tartalak gyengének, azokat tartom annak akik bármi okból pont ahelyett hogy pszichológushoz mennének, inkább elkezdenek inni, gyógyszert szedni, és tönkreteszik magukat...
2011. jan. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem gyengeség a mai felgyorsult világnak ez az átka,de ne búsulj azért hanem minden nehézséget le kell küzdeni és megmutatni a rohano világnak hogy te erősebb vagy,nem kell elcsüggedni,fel a fejjel ,bátran előre.(cucko)
2011. jan. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem mennék el max szórakozni. Úgyis összevesznék vele az első tíz percben.
2011. jan. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
04:29: addig senki sem hiszi, hogy foldhoz vagja egy baleset, amig kishijan majdnem meghal az egesz csaladjaval egy totalkarosra tort teljesen uj kocsiban. Majd ha valakivel ez tortenik (amit senkinek sem kivanok), akkor lehet, hogy maskepp gondolkodik (vagyis, hogy nem fog tudni gondolkodni).
2011. jan. 10. 06:23
 7/16 anonim válasza:

Nyugi, lehet, nem véletlen, hogy az anyja már 16 évesen pszichológushoz vitte. :D


A rokonokkal meg ne foglalkozz! Az a fontos, hogy te fel tudd dolgozni a történteket, és lelkileg is újra egészséges legyél.

Legfeljebb tagadd le a rokonság előtt a dokit, aztán ha mégis rákérdeznek, dörgöld az orruk alá, hogy ők akarták, hogy titokban tartsd.

2011. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed szükséged van rá menj, de ha súlyos problémáid vannak, akkor ne a pszichológushoz, hanem pszichiáterhez. Én is lerepültem az útról, autó TK, nekem meg pánikrohamaim voltak. Voltam pszichiáternél, kaptam gyógyszert, elmúlt. :)
2011. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tudja egyformán feldolgozni a traumákat! Ha te úgy érzed,hogy segítségre van szükséged,akkor menj el gey jó pszichológushoz. Néhány beszélgetés után úgy is meglátod,hogy tud-e hasznos dolgokat mondani neked.

A rokonaid gondolom már nem fiatalok. Régen csak azzal foglalkozott pszichológus,akit nem tartottak "normálisnak".

Akinek súlyos érzelmi gondjai voltak,az felkereste a papját,és azzal beszélte meg a problémáját. A papok is tanulnak pszichológiát,ezért tudnak sokszor segíteni. Csak az emberek szemében ez nem olyan feltűnő,mint egy orvos.

2011. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én pánikbetegség és depresszió miatt voltam párszor pszichológusnál, de nem használt semmit. A homeopátiás gyógyszer és a sok lazulás barátokkal ezerszer jobb módszer. Mondjuk én szerencsés vagyok, mert a legjobb barátnőmnek bármikor bármit elmondhatok, mindig meghallgat és próbál segíteni. Ez azért sokkal jobb, mint egy idegennek szövegelni, aki csak azért csinálja az egészet, hogy fizetést kapjon.
2011. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!