Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokak szerint gáz ha valaki...

Sokak szerint gáz ha valaki pszichológushoz megy. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Nekem az a megfigyelésem, hogy ha valakinek problémája van amit nem tud megoldani (és különösen ha férfi az illető) akkor a környezete, sokkal helyénvalóbbnak tartja azt ha iszik, játékgépezik, esetleg prostizik vagy veri az asszonyt, mintha elmenne és szakember tanácsát kérné.

Tudom, hogy sokan azt mondjátok, hogy a bunkók gondolkodnak így. De felmérések szerint az emberek túlnyomó része sárgacédulásnak titulálja azt aki pszichológushoz jár.


2010. jan. 31. 01:45
 1/8 A kérdező kommentje:

így pontosítanám:

valaki kocsmázik és mingig részeg: "csak egy alkoholista nagy ügy"

valaki pszichoterápiára jár: "úristen biztos bolond, inkább kerüljük el"

2010. jan. 31. 01:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológiai zavart betegségként könyvelik el és a köztudatban úgy él, hogy csak annak lehet pszichológiai zavara aki nem teljesen 100as. Valahogy ez nálunk még nem differenciálódott. Nem tudom miért nem, nekem elég "természetesnek" tűnik, hogy egy szakértő tanácsát kérje valaki, aki elakadt valahol az életében.
2010. jan. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg a férfiaknál szerintem azért különösen visszatetsző, mert ők ugye az erős és megingathatatlan nem, így nekik elvileg semmilyen segítségre nincs szükségük. Ami megint úgy baromság ahogy van.


OFF ez egy idióta ország

2010. jan. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan országban, ahol az emberek jórésze, még a "látható", testi tüneteket okozó betegségek szűrővizsgálataira sem megy el, vagy későn fordul orvoshoz ha beteg, eleve "gyanús" ha valakinek semmi "igazi" baja nincs, mégis orvoshoz jár.
2010. jan. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából egy alkoholistát küldhetsz oda ahova akarsz, csak saját magán múlik hogy továbbra is az marad-e vagy nem. Jómagam mondjuk én nem hiszek ebben a lélekbúvárkodásban, de nyilván aki nem akar szakemberhez fodulni mondjuk az alkoholfüggősége miatt, az az alkoholizmust sem akarja mellőzni. Egyébként nem gáz, mert ha valóban megjavul az ember, de mint már mondtam én nem hiszek ebben a pszichológiában, szóval dumával az embert nem lehet megjavítani vagy egy függőségből kirángatni.
2010. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert elmaradott a magyarok gondolkodása ilyen téren is. Az amerikaiaknál pl divat pszichológushoz járni.
2010. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan származott is ebből bajom, bár én nő vagyok.

Én nem szimplán pszichológushoz jártam, hanem pszichiáterhez, de a doki terapeuta is volt egyben. Anyám halálát nem tudtam feldolgozni. Kaptam valami light-os gyógyszert is, meg terápia, stb. Rendbe is jöttem, a doki azonnal leszedett a gyógyszerről, stb.

A munkahelyemen a főnöknő állandóan olyan megjegyzéseket tett rám (szembe is), már akkor is, amikor totál oké voltam, hogy nem vagyok normális, meg ki tudja, még valami elmebaj is kitörhet rajtam.

Besokaltam, és megmondtam neki, hogy őt ebben a témában a büdös életben nem tudom lekörözni, és eljöttem.

Akkor nekem fontosabb volt a lelki egészségem, mint az a lepra hely.

2010. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert néhány értelmiségi a pszichológust össze keveri a pszichiáterrel... Egyébként mert a férfiak sokkal menőbbnek tartják ha magukban tartják és saját maguk oldják meg a problémáikat.
2010. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!