Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokrol az...

Mit gondoltok azokrol az emberektol, akik pszichologushoz fordulnak?

Figyelt kérdés

Gyengenek tartjatok oket? Esetleg lenezitek oket vagy ez lehet normalis egy trauma utan?


Szemely szerint rolam van szo, mert egy sulyos baleset utan ugy ereztem, hogy nem tudom feldolgozni a felgyulemlett erzelmeket egyedul es erre mondtak a kozvetlen rokonok, hogy csak senkinek ne mondjam el, mintha szegyelnenek engem emiatt.


2011. jan. 10. 02:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy aki magától nem tudja megoldani a problémáit, az kérjen szakszerű segítséget. Ha fáj a fejünk, azonnal bekapkodunk egy marék gyógyszert, mégsem mondja senki, hogy gyengék vagyunk. Pedig ugyanarról van szó, csak az egyik testi, a másik lelki betegség.

Elképezlhető, hogy x év alatt magadtól is feldolgoznád, de miért kellene x évet pazarolni az életedből, ha szakemberrel sokkal hamarabb sikerül?

Na foglalkozz a rokonokkal, a te életedről van szó, és NEKED nem mindegy, hogyan éled. A rokonoknak viszont úgy tűnik, mindegy, hogy téged ellepnek-e a hullámok.

2011. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én ugyan a pszichológiát áltudománynak tartom, de ha valaki jobban érzi magát attól, hogy elbeszélget velük, az nyugodtan menjen hozzájuk.
2011. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mit gondolok róluk?


Ugyanazt mint azokról akik megfáztak és orvoshoz mennek,

akik pattanásosak és kozmetikushoz járnak,

akik baleset után gyógytornáznak..


stb-stb.


Az embernek az agyával ("lelkével") ugyanúgy lehetnek problémák mint bármi mással, sőt(!) sokkal inkább.

Pláne egy ilyen baleset után!


Ha elmész max. nem segít, ha viszon nem mész el, örökre megmaradhatnak a nyomai...


Persze ez egyéni vélemény.

2011. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudok ellene mit tenni, elvileg kezelésre szorulok... jártam már régebben is dokihoz, depresszióval és pánikbetegséggel. Most úgy néz ki, rosszabbodott a helyzet és vissza kell mennem. Miért bántanám őket? Vannak ilyen emberek is. El kell fogadni. :/

18L

2011. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálam 18 évesen telt be a pohár, és mivel a szüleimmel nem lehetett megbeszélni ezért elmentem egy pszichiáterhez, 3hónapig jártam hozzá, és helyrerakott, nem úgy mintha kicseréltek volna, de már tudom mit kell tennem ha megint kiújulna a szociális fóbiám, gyógyszert nem adott, csupán terápián voltam.

Anyum azóta azt mondja két fajta ember van, aki már volt és aki még nem volt pszichiáternél.

Nekem sokat segített, remélem te is fel tudod majd dolgozni a történteket a segítségével (tényleg érdemes pszichiáterhez folyamodni, mert sokkal szakképzettebbek, jobban értenek a dolgukhoz)

2011. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is jártam anyám halála után (15 voltam).

Nincs ebben semmi szégyen, sokat segítenek és nagyon hasznosak.

21/L

2011. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!