Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj egyeseknek a külhoni...

Miért fáj egyeseknek a külhoni magyarok szavazati joga?

Figyelt kérdés

Ezt más országok ugyanigy alkalmazzák(románia,olaszország,szerbia,horvátország stb.).

És azzal csak ne érveljetek,hogy az szavazzon,aki itt adózik és dolgozik,mert a cigányok itt élnek és se nem adóznak,se nem dolgoznak-csak terhünkre vannak!A cigányok akkor milyen jogon szavaznak,főleg,hogy őket nem érdekli Magyarország ugy ahogy van-csak őket tartsák el!


2011. jún. 21. 17:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon bejelentett munkahelyhez és adófizetéshez kötném a szavazati jogot.


Aki nem ad bele a közösbe, ne szavazhasson annak sorsáról.

2011. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
71%
Én határon túli magyar vagyok és vastagon leszarom a szavazati jog lehetőségét és nagyon sokan vannak rajta kívül így.
2011. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
71%

" Magyarországon bejelentett munkahelyhez és adófizetéshez kötném a szavazati jogot."


"Aki nem ad bele a közösbe, ne szavazhasson annak sorsáról" Ez igy helyes! Teljes mértékben egyetértek!

2011. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 A kérdező kommentje:

"Aki nem ad bele a közösbe, ne szavazhasson annak sorsáról"


Akkor a cigányok miért szavaznak?!Mer ők nem nagyon adnak a közösbe!Épp ellenkezőleg.

Mégis szavaznak és befolyásolják a sorsunkat,főleg,hogy nem is érdekli őket a sorsunk!

2011. jún. 29. 11:57
 75/87 anonim ***** válasza:
73%

Nem túl kedves kérdező!

Te "cigánykodni" jársz ide, - nem az emberek válaszaira vagy kíváncsi.

Az értelmes emberek közötti véleményütköztetés, - a vita, - érveken alapul.

Nos! Te mindent csinálsz,csak nem érvelsz!

Ég veled! Jó volt a végbeled!

2011. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
77%

Hadd válaszoljak a kérdésedre, hogy miért "fájhat" egyeseknek a téma. Az említett Olaszországban és Franciaországban ki van dolgozva ez a rendszer. Utóbbiban a kétkamarás parlament egyik házának 321 helyéből


* 12-őt a külföldön élő franciák szavaznak be

* 304-et az anyaországiak,

* 5-öt pedig a függő területek.


Azaz KONSZENZUSos megoldás jött létre az akkori politikai erők között: így a határon túliak is képviseltethetik a véleményüket és az érdekeiket (mert igen, nekik is van), viszont, (hogy a másik fél is elégedett legyen) annak megfelelően lett ez a szám kialakítva, amennyien az anyaországi franciákhoz képest külhonban laknak.


Na már most ez a konszenzus nálunk hiányzik, mert a magyar politikai hagyományban a kormányhatalom (kétharmadtól függetlenül) általában csak a saját elképzeléseit erőlteti, kompromisszumról sajnos az esetek nagy többségében nem beszélhetünk. Ezt be kellene mind a baloldalnak, mind a jobboldalnak ismernie. Személy szerint én centrista vagyok.


Tehát végszóként annyit mondanék, én egy francia modellnek megfelelően kialakított kezdeményezést támogatnék, méghozzá teljes vállszélességgel; de a jelenlegi tervezetben nem. Miért? Mert a ugyan elfogadom, hogy

* nem ők akartak a határon kívülre kerülni

* igenis van közöttük, akik követik az itteni politikát

de a nagy többség nem követi az aktuálpolitikai eseményeket és így könnyen áldozatul eshet a DEMAGÓGIÁNAK, mely mind jobb, mind bal oldalról ér bennünket. Szívesen fogadok minden gondolatot, reflexiót ezzel kapcsolatban.

2011. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
58%
A hozzászólók 99%-a ellene van a vásztójog megadás a ahátáron túliaknak. Én határon túli magyar vagyok, és az előzó hozzászólásbomban írtam, hogy nem akarok én élni az ilyan választójoggal, erre jól lepontoznak. Ki érti ezt?
2011. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
Ez valóban érdekes. Idézzük Rékát! "...Óh Istenem, nézd el nekünk, / Hogy nem vagyunk még Hozzád méltók!..". Én személy szerint naponta imádkozok, hogy a magyarok tartsanak össze és ha vitára kerül a sor, akkor használjanak érveket álláspontjuk bizonyítására.
2011. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
67%

10:20 vagyok, semmilyen bajom nincs a határon túliakkal, én nem pontoztalak le, kedves határon túli. Ha idejönnek, és ide adóznak, akkor semmi akadályát nem látom a szavazásnak, tegyék azt akár román, szlovák, szerb stb. állampolgárként.


Cigányozni sem állt szándékomban, bármennyire is ez jött le a kedves kérdezőnek szavaimból.

2011. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező !


Gondolom a válaszokból kitűnik, hogy a kérdésed elérte célját, sokan bedőltek neki.


Bárki aki Magyarországon szavazni akar, nincs más dolga mint megszerezni a Magyar Állampolgárságot,állandó lakhellyel, vagy legalább tartózkodási címmel rendelkezik, és nagykorú, azaz elmúlt 18 éves. Ennyi...

Ha ez valakinek fáj az így járt.


Ökörköri

2011. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!