Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj egyeseknek a külhoni...

Miért fáj egyeseknek a külhoni magyarok szavazati joga?

Figyelt kérdés

Ezt más országok ugyanigy alkalmazzák(románia,olaszország,szerbia,horvátország stb.).

És azzal csak ne érveljetek,hogy az szavazzon,aki itt adózik és dolgozik,mert a cigányok itt élnek és se nem adóznak,se nem dolgoznak-csak terhünkre vannak!A cigányok akkor milyen jogon szavaznak,főleg,hogy őket nem érdekli Magyarország ugy ahogy van-csak őket tartsák el!


2011. jún. 21. 17:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
86%

mert nekik tökmindegy kire szavaznak, őket nem érinti, minket meg nagyon is.

Én se akarok szavazni arról hogy Csíkszeredán ki legyen a polgármester, mert nem tudom kik vannak ott, mi jó nekik, ki a megfelelő párt, politikus rá.


A fidesz egyszerű húzása, hogy a következő választáson többletmandátumokat szerezzen.

2011. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
79%

Valamilyen szinten őket is érinti, hogy az "anyaországban" mi a politika, de messze nem annyira, mint minket. Ha valakit minimális mértékben érint egy döntés hatása, akkor minimális mértékben is szóljanak bele.


(A cigány kérdést meg ne keverd bele, a diákok, a nyugdíjasok se keresnek pénzt...)

2011. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 Sz1u ***** válasza:
78%

Kérdező! Akkor abba is gondolj bele, hogy pl. egy Romániában élő cigány (aki ugye ott sem dolgozik), nem itt él, de magyar állampolgár is lehet, mi a túróért szavazhatna itt Magyarországon? Bocs, de én csak a logikád követtem.

Nem akartam cigányozni -mert nem szokásom-, de a kérdésed egy kicsit felbosszantott a cigány példa miatt).

2011. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
84%
mert úgy gondolják, h aki nem itt él, nem tagja a közösségnek, az ne is szóljon bele a közösség dolgaiba.
2011. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
89%
"A kibicnek semmi sem drága"
2011. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
88%
1. Mert az szavazzon, aki az adót fizeti. Amugy aki nem fizet adót Magyarországon attol is megvonnám a szavazatijogot.
2011. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
34%
Miért van az hogy a románok közt sokkal nagyobb a nemzeti összetartás, s magyarok közt meg nem?? Hihetetlen hogy tényleg vannak olyanok kiknek fáj a határon túliak szavazati joga!
2011. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
68%
Jó, szavazzanak, de ugyanakkora legyen a kampány Izraelben, mint Erdélyben, hiszen ott is van 200 ezer magyarul beszélő ember.
2011. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 A kérdező kommentje:

"A cigány kérdést meg ne keverd bele, a diákok, a nyugdíjasok se keresnek pénzt"


Szóval a cigányok a diakok szintjén vannak vagy már nyugdijanak születnek.?

2011. jún. 21. 17:59
 10/87 Narcissus ***** válasza:
68%
A diák azért tanul, hogy amikor befejezte tanulmányait jól fizető munkahelyen tudjon elhelyezkedni. A fizetéséből adózik, ergo részt vesz a közös teherviselésben. A nyugdíjasok meg azért lehettek nyugdíjasok mert valószínűleg végigdolgozták az életüket. Ellenben a cigányság többségének nincs olyan életszakasza amikor dolgozott volna. Tehát a nyugdíjasok és a diákság összemosása a cigánysággal elég szánalmas húzás.
2011. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!