Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az államnak hagyni kellene...

Az államnak hagyni kellene elpusztulni azt, aki nem talál munkát és nem tudja fenntartani magát?

Figyelt kérdés
Elméletben a szociális ellátások teljes megvonása totális közbiztonsággal, de munkalehetőség hiányában egyes emberek, rétegek éhenpusztulásához vezetne. Mi erről a véleményed?
2011. ápr. 21. 15:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos a kapitalizmus ilyen irányba visz.(és ez nem is változik meg)

A dolgozóktól már nem lehet sokkal többet elvonni adó formában, mint most, ráadásul az alacsony képzettségűek nem találnak munkát(mivel azokat már gépek végzik), emellett létszámuk növekszik(születési arányok). Munkahely sem lesz több, hiszen a gépek fejlettségének növekedésével egyre több munkakörből szorul ki az ember(pl. autógyár most és 100 éve), ráadásul pont az alacsony képzettségűek.

Ez egy olyan méretű gazdasági, és társadalmi konfliktusforrás, ami megoldhatatlan.

2011. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
35%
egyes emberek egyes embereket tökéletesen leszarnak főleg ha kissebbségiek
2011. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
15%
Igaza van a kormánynak,hulljon a férgese!Sokkal több értelme van,hogy a segélyeken megspórolt pénz kétszeresét a fogászati turizmusra használják fel.Had legyenek még gazdagabbak a fogorvosok!
2011. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Vegyük észre, hogy a mindenki számára biztosított alapvető szociális biztonság kora lejárt. A jóléti társadalom pusztulásával a harc egyre keményebb az erőforrásokért. Vesztesek szügségképpen lesznek, velük mi lesz?
2011. ápr. 21. 16:17
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Akkor folyamatos lenne a lemorzsolódás, hiszen az egészséges társadalmakba a segély egy átmeneti segítség a társadalom szűk " éppen megbillen" részének.

A mienk NEM EGÉSZSÉGES, ahogy a gazdaságunk szerkezete sem az, ahogy a politikusaink sem azok erkölcsileg.


Gyakorlatilag, ha valaki egyszer elveszttené a munkáját, annak a mainál is töredéknyibb esélye lenne a felkapaszkodásra. Már középtávon is végletesen " a minál sokkal jobban kettészakadna a társadalom" nőne fplyamatosan a munkanélküliség, és a gazdagabbak is térdre esnének, mert a minimális állami szolgáltatásokér a szűk adózó réteg sokkal többet fizetne / kopf vagy %.

Különben az amúgy is D-Amerikalizálódó gazdaságunk és társadalmunk, turbó fokozatra kapcsolna, és amihez a mai irány mellett 20-30 év kell még " de ha ez az irány marad, bekövetketik 100%" elég lenne 5-10év.

Gyakorlatilag a bűnözés olyan szintekre jutna el, hogy egy cigiért lelőnek, vagy egy tescós szatyor nyújtotta kecsegtető reménye is a ravaszra tapasztaná sok ember ujját!Az emberek scifi nek hiszik ha így beszélek, és valami futurisztikus képzelgésnek ami a saját keserűségemből táplálkozk. Pedig nekem semmi bajom, és az élet is mint a méz, de tudom hogy nem folyik össze soha a tej és a méz, és a realitás hogy a Kánaántól egyre messzebb kerülünk!

2011. ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%
Az erőszakos bűncselekmények száma most a kétszeresére fog nőni,az olyan biztos mint az is,hogy a monitor elött ülök.Most még azok az emberek is belefognak menni bizonyos dolgokba,amiktől ezidáig féltek a következmények miatt.Két választás marad, vagy éhen dögleni szó szerint,vagy pénzhez jutni vagy lebukok, vagy nem alapon.
2011. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,egy embernek,aki az éhenhalás szélén áll,már nincs sok vesztenivalója,mert a börtönbüntetés sem jelent túl nagy visszatartó erőt.(Ahol lesz fedél a feje felett,és enni is kap)Ha a családom,és én is éheznénk,lehet hogy én is úgy döntenék,hogy elmegyek rabolni.Persze,csak akkor,ha már semmi remény nem lenne arra,hogy pénzt szerezzek..
2011. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Igen, az életösztön olyan erős, hogy képes lenne egyébként békés polgárokból kihozni az "állatot". Ezért írtam a totális közbiztonságot, mint elméleti közeget.
2011. ápr. 21. 16:35
 9/38 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindig nem kaptam választ, hogy az állam tétlenül nézheti-e ezeket a folyamatokat vagy köteles valamit tenni ellene?
2011. ápr. 21. 16:38
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem titkon ez is a tervük. A felmérések szerint egy hajléktalan miután az utcára került, onnantól számítva egy éven belül úgy is meghal. A gond az, hogy ez az ország egyszerűen nem tud eltartani 10 millió embert. Ha lennénk 8-an, persze cigányok nélkül, akkor mindenkinek lenne melója. Nem lenne jobb?
2011. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!