Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig képes a Nyugat vezető...

Meddig képes a Nyugat vezető szerepét fenntartani a világban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Amíg a Kelet egy rakás romhalmaz! Amint ez megváltozik, úgy a Nyugat eltűnik, mint minden hatalom! A történelem ismétli önmagát! Még hány közhelyet írjak?
2011. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Egy amerikai tanulmány 2050 környékét említi.
2011. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Mostmár nem sokáig. Kína, Oroszország, India átveszi a vezető szerepet. Nem tudnak mit tenni ellene.
2011. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Oroszország nehezen lesz vezető.


Lehet hogy tele vannak ásványkinccsel, de az nem elég.


Kevesen vannak, és technológiailag le vannak maradva, nem is kicsit. És nem olyan a mentalitás mint ázsiában, szóval esélytelen hogy olyan mértékű fejlődés következzen be mint japánnál.

2011. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

"Mostmár nem sokáig. Kína, Oroszország, India átveszi a vezető szerepet."


Képzelem az oroszok, kínaiak, indiaiak mikor fognak élvonalbeli félvezetőket, gépjárműveket, szerszámgépeket, merevlemezeket stb. gyártani. Kb. majd ha a Texas Instruments, a Ford, a Daimler meg a Siemens gyárakat nyit ezeken a szarhegyeken, hogy esetleg bagóért, de az ottani fizetésnél jóval többért dolgoztasson helyieket.

2011. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az, hogy "Nyugat". Ha ezen az USA-t érted, akkor 10-20 évig biztosan, de mivel gyengül, ezért valószínű, hogy 20-30 év múlva az EU már komoly kihívója lesz. 20-30 év múlva egyébként nem lesz a mai kvázi egypólusú világrend, valószínűbb egy többpólusú (EU, USA, és olyan regionális hatalmak, mint Japán, India, Oroszo.) berendezkedés.


Ha a "nyugat"-on az USA-EU fiktív egységet érted, akkor 50 éves távlaton nem nagyon látszik, hogy ennek a vezető szerepét ki tudná komolyan megkérdőjelezni.


Én mondjuk nem hiszek a "nyugat"-ban, ez egy amerikai érdekeket szolgáló ideológiai fikció, szerintem gyakorlati szempontból külön EU-val és USA-val kell számolni.

2011. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Én meg hiszek a nyugatban. Egy olyan nyugatban, amelynek az USA nem része. Egyébként miért mondják az USA-ra, hogy nyugati? Ott van kivégzés, nem használják a metrikus rendszert, idióta focijuk és sportjaik vannak. Teljesen már felfogásúak! Egy rakás idióta, vallási fanatikus banda. Ja és akinek nincs 3.5 Literes (ja, bocs gallonos, vagy hogy mérik fejben, lábban, kézben?) kocsija az bu.zi. Ez a nyugat szégyene, hogy egyáltalán léteznek. Az USA az európai kultúra vadhajtása, egy parasztkultúra amit megfűszereztek puritanizmussal.
2011. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

"válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:44"


Ja! A k*rva angolokat is nyírjuk ki mind egy szálig! Rögbijük van és angolszászban mérnek! Eretnekek, halál rájuk!

2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 42%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:00


Én nem beszéltem kinyírásról. Amúgy az angoloknál az európai foci a menő, ahogy a világ legtöbb országában és fokozatosan veszik ár a metrikus rendszert. De azért vicces, hogy az egész nyamvadt világ metrikusban mér, ők nem, ők a janik, csakazértsem. Akárhová megyek a világban az 1kg az 1kg, mintha otthon lennék.

2011. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg arról beszélek, hogy azon kívül, hogy angolszász mértékegységeket használnak és más sportokat szeretnek (most őszintén, ki a f*sz nem szarik bele, mit szeretnek, a búbánatos teremburáját!), mást nagyon nem tudtál felhozni az USÁval kapcsolatban, de azért még vered itt a nyálad, hogy mit képzelnek magukról, csak mert nem lennél képes Clevelandben megvenni egy csomag lisztet, mert nincs ráírva, hogy 1 Kg.
2011. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!