Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig nem értem, hogy a...

Még mindig nem értem, hogy a Gárda miért félkatonai szervezet?

Figyelt kérdés

Március 15.-én azért oszlatták fel őket,mert alakzatban álltak és vezényszavakra hajtottak végre utasításokat(állítólag).Ez igaz pl egy focicsapatra is.Egyenruhában vannak,alakzatban is állnak,van rangsor és a bíró/edző vezényszavára csinálnak dolgokat.Vagy az iskolai ballagás,vagy egy hangverseny.....Minden illik rá!

És különben is,kit bántott már a Gárda?Halljuk a neveket,nem azt hogy megrettentünk meg hasonló sületlenségeket!


2011. márc. 25. 20:50
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
8%
Otthon nincs már katonaság, valamit muszáj mutatni, még akár ilyen szedett-vedett bandát is lehet:)
2011. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:

"Akit félelemben tartottak,talán annak van is mitől félnie,nem?"


Na ez egy okos mondat volt, komolyan. Akkor most mégis félelemben tartanak valakiket? Akkor mi a fenéért kell sírni, hogy feloszlatták őket? Gondolkodjunk, mert magunk ellen beszélünk.

2011. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
53%
a gárdisták nem voltak elég tökösek katonának, ezért elmentek "hagyományt őrizni" valahonnan a Horthy korszakból
2011. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
21%
Én ismerek pár gárdistát,van pár barátom is köztük de sokan közülük tényleg csak dumálni tudnak mindenről(persze nem értenek egyáltalán hozzá) és zsidóznak,cigányoznak...Csak azok félnek,akiknek van mitől?Barátomékkal elmentünk egyszer fagyizni,vittünk 2 kisebb testvért is és a roma barátom kishúgának,aki 13 éves többször is vázolták,hogyan fogják a tölcsérrel szemen szúrni stb...Ennyit a nagy gárdáról.Vannak értelmes tagjai de saját tapasztalatom alapján csak military b*zi,fasiszta gyökerek gyülekezete főként.
2011. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként fehér emberek is félhetnek tőlük. Csapatostul vannak, gonoszan, összehúzott szemöldökkel vonulnak fekete egyenruhában. Volt szerencsém elsétálni egy vonulásuk mellett, és ilyenkor az ember tényleg megpróbál meglapulni, mert nem tudom, hogy mibe lennének képesek belekötni, a nagy orromba, a nyugati márkás cipőmbe, vagy egyszerűen a nézésembe, pedig nem vagyok se zsidó, se cigány. Én nem szeretném, ha a házam előtt menetelnének, pedig már megtörtént párszor, mert elég frekventált helyen lakom tüntetések szempontjából (Bp.5.ker).
2011. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
a gárdavédők definiálják már hogy szerintük mi a gárda.
2011. márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
93%

"Én nem szeretném, ha a házam előtt menetelnének, pedig már megtörtént párszor, mert elég frekventált helyen lakom tüntetések szempontjából"


Képzeld el, hogy mit éreztél volna, ha a siófoki 2-300 fős cigány erődemonstráció közepébe csöppentél volna.

2011. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
8%
Még mindig nem tudtuk meg, hogy pontosan mi is a Gárda...
2011. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a garda, de ez akar mennyire nem tetszik itt egyeseknek a kerdezonek van igaza.

Nem felkatonai szervezet, hanem inkabb egyenruhas bohocok.

Fel katonai szervezet a keszenleti rendorseg.

Ez most olyan, h egy tuzpiros autot leferrarizni, csak mert piros meg sportauto.

Egyebkent tenyleg nem bizalomgerjeszto az mikor tobb borotvalt feju nagydarab gyerek megy az utcan es mindenkire ugy neznek, mint a gyilkosok.

De meg mindig jobb ha ilyenekkel futok ossze este mint romakkal, mert abbol tuti baj lesz.

2011. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
23%

"Képzeld el, hogy mit éreztél volna, ha a siófoki 2-300 fős cigány erődemonstráció közepébe csöppentél volna."


Nyilván nem lett volna kellemes, én ezt nem is mondom, és hálát adok az égnek, hogy viszonylag normális környéken élek. Az viszont szerintem nem érv, hogy mások is ezt csinálják, mert kérdem én, mivel jobbak akkor a gárdisták az erődemonstráló cigóknál?

2011. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!