Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mitől félkatonai szervezet az...

Mitől félkatonai szervezet az Új Magyar Gárda?

Figyelt kérdés
Azt mondják a médiában,hogy a gárda félkatonai szervezet,mert egyenruhában vannak,és mert rangjelző titulusokat adnak a tagoknak. Akkor egy karateiskola,vagy az egyház,esetleg a McD.....s is az?????
2010. febr. 24. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Van itt még más is:

-vezényszavakat, parancsokat hajtanak végre

-alakzatban állnak és menetelnek

-megfélemlítő hatást akarnak kiváltani a jelenlétükkel a cigányság és a más politikai felfogásúak felé (ez volt a feloszlatásuk egyik fő indoka); ezt finomabban úgy is mondhatjuk, hogy erőt akarnak mutatni, ez látszik az egész felállásukból, a szövegeikből.


Tehát ha így az egészet kontextusában nézed, akkor egy erőszakszervezetre hajaz a gárda, és ilyenkor szokták azt mondani, hogy félkatonai. Az egyenruha persze önmagában még nem lenne ez, a mazsorettek is egyenruhában vonulnak, de azért ugye te is érzed a különbséget a mazsorettek, a postások, meg a (régi és az új) Magyar Gárda között?

2010. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Lényeg a lényeg, aki magyar és ennek ellenére zavarja a Magyar Gárda, azzal vmi baj van.
2010. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

ma 21:42


Pontosan...


Magyarország a Magyaroké!!!

2010. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Látom, kicsit le lettem húzva (1. válasz). Annyit azért hozzátennék, hogy én nem vagyok gárdaellenes, látok ebben az egészben egy pozitív erőt is. Normális körülmények között nem jó, nem tolerálható, ha egy ilyen van egy országban, csak hát nálunk közel sincsenek normális körülmények. De én nem szeretem a mellébeszélést sem, ezért mondtam, hogy van a gárdának félkatonai jellege. Mondhatja, aki akarja, hogy ez inkább egy lánynevelő intézetre hasonlít, de miért mondjuk? Inkább azt nézzük, hogy félkatonai ide vagy oda, jó-e ez, hasznos-e ez, kell-e ez nekünk itt és most.
2010. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

USAban létezik a Nemzeti Gárda! Az félkatonai szervezet,ugyanis fegyvereik,tankjaik,helikoptereik vannak,de civil foglalkozású kiképzett emberek alkotják!

Ez azért van,mert USA területén békében nem vethető be a hadsereg!

Melyik jobban elrettentő:Egy csapat feléd rohanó cigó szamurájkardokkal,macsatéval,vagy 100 egyenruhás alakzatban,parancsszavakra vonuló,fegyvertelen pék,újságkihordó,pultos,autószerelő...

2010. febr. 24. 22:32
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy mivel rettenti el a cigányokat???

Nincs a ruhájukon "megdöglötök cigók" felirat!

A legjobb az volt egyszer,hogy rejtsék el a bakancsot,húzzák ki belőle a nadrág szárát,mert az irritálja őket!

Engem meg irritál a vastag fux,a kalap,a rakott szoknya,a hangos primitív,szidkozódó beszédük,meg hogy tizedelik a magyart suttyomban,kezdve a leggyengébbekkel(tanuló,nyugdíjas)!

Csak ez nem érdekel senkit!

2010. febr. 24. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Kulturált hangnemben pártatlanul felvázolt a választ. Nem értem miért ugrotok neki. Egyáltalán nem utalt arra, hogy bármi rossz lenne benne.
2010. febr. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok, válaszolnék a kérdéseidre, ahogy én látom.

USA. A Magyar Gárda párthoz köthető, az ég világon semmi köze nincs az amerikai Nemzeti Gárdához. Nézz utána a történelmüknek.

Szűk sikátor téma: Egy rendes demokráciában eléggé kiborulnék ha egy szamurájkardos alakkal találkoznék. De akkor se lennék boldogabb, ha egy felfegyverzett pártkatona jönne szembe. Mert mi van ha én nem tudok kardozni / más pártra szavazok. Had ne kelljen választanom már ezekből a szélsőségekből, kérem.

Megfélemlítés: Képzeld el, hogy egyszerű ember vagyok, szavazás előtt elolvasom a programokat és arra a pártra szavazok, aki hozzám közel áll, ideológia vagy program szempontjából. Legyen ez az ABC párt. Egyik reggel kinézek az ablakon és látom, hogy a XYZ, az ellenzéki párt Gárdát szervez. Talpig egyenruhában, szárnyakba és osztagokba tömörülve menetelnek egy XYZ-s politikus vezényszavaira. Szerintem teljesen természetes, hogy megfordul a fejemben a "milyen demokrácia ez?" gondolat.

2010. febr. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólóhoz:Felfegyverzett pártkatona?????

A Gárdistáknak az egyenruhájuk viselését büntetik!!!

Közük nincs a fegyverekhez!

Ezek az emberek áldozatok,nem agresszorok!A mindennapi életükben igazságtalanságot,törvénytelenséget tapasztaltak,amit a hivatalos közeg le se tojik!

Gondolom hogy segítettek az árvíznél,vagy hogy tűzifát osztanak szegény öregeknek,vagy a halálos fenyegetésből menekítenek ki embereket arról nem is hallottál!!??

Csak arról hogy egyenruhában menetelnek!

2010. febr. 25. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!