Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kire fognak...

Szerintetek kire fognak szavazni a most 15-16-17 évesek 3 év múlva?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hány fiatalról tudjátok, hogy milyen szimpatizáns (politikailag), mindenesetre arra vagyok kíváncsi, hogy azok, akik tavaly áprilisban még nem voltak nagykorúak, de 3 év múlva már szavazhatnak, kire adják le majd a voksukat?

Az új generáció, az "újhullám" kit fog erősíteni leginkább?


2011. márc. 5. 12:44
 51/93 anonim ***** válasza:
26%

"ma 10:09"


Szerintem 6 éves korom óta van internet nálunk, sajnos akkor még nem érdekelt a politika, de most már ismerőseim letagadnák ha megkérdezném, de sokan vadul védték az MSZP-t, akik most Jobbikosok, jó lenne nem elkövetni megint ezt a hibát és utánanézni. És csak mondom, sosem néztem győzikét és vivát az okból, hogy nem jön a kábelen viva és győzike helyett mindig volt valami jobb műsor a discovery-n.


15/F

2011. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
24%

MSZP-re, ismét. Sajnos a jelenlegi helyzet elkeserítő, minden téren. Én jobban éltem 2 éve. Az eszmeiséget meg hagyjuk, a legfőbb bizonyíték erre a jelenlegi politikai vezetés: mindig van az a pénz amiért módosul az erkölcsi mérce.

Borsodi vagyok, sötét borsod, itt csak egyre rosszabb a helyzet. A radikálisokkal sajnos az a gond, hogy buták, legalábbis itt helyi szinten. Nulla szakmaiság, minden témában csak egy jelszavuk van, a cigányok! Azért ezt egy kevésbé intelligens majom is tudja produkálni. Tenni is kéne valamit

2011. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
61%

ma 12:05


Az a helyzet hogy én szinte csak ezt nézem a TV-ben. Már látom hogy te az a fajta LMP-s vagy aki nému tudományossággal probálja nemzeti tudatot eltüntetni. Az a vicces ebben hogy az USA a mai tudományos világhatalom és ott a legnagyobb a patriotizmus de mindegy nektek csak a magyar életérzéssel van bajotok.

2011. márc. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
20%

ma 23:16


én aztán senki nemzettudatát nem csorbítom

2011. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
88%
Akiket ismerek az vagy senkire vagy a Jobbikra.És hidd el,hogy elég sok 15-16-17 éves gyereket ismerek.Mivel őket éri a legnagyobb cigány elnyomás így csak a Jobboldalban bíznak már.
2011. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
26%

tegnap 23:28


Az lesz a legjobb ha pszichológushoz fordulsz.

2011. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj, hogy a fiatalok többsége, azon túl, hogy nem érdeklődik a politika iránt, még csak nem is ért hozzá. Nem tudja megmondani, miért bal- vagy jobboldal valami, mit jelentenek bizonyos kifejezések, egyszerűen nincs reális rálátásuk arra, hogy mennyi lehet a valóság a pártok által ígértekből - és épp ezért, nagyon könnyen rászedhetőek.


Nap mint nap tapasztalom (jó, én is csak 19 éves vagyok, viszont évek óta foglalkozom politikával), hogy a velem egykorúak és fiatalabbak az alábbiak szerint döntenek:

"Ez a jó párt, és erre szavaznék...

- mert cigányellenes

- mert olyan aranyos ez a képviselő

- mert az MSZP rossz volt

- mert azt ígéri, hogy jövőre jobban keresünk majd

- mert utálom a politikát, de nagy poén szavazni"


Halál komolyan mondom, hogy a legutóbbi választásra - amikor mi pont betöltöttük a 18-at - rengeteg ismerősöm csak azért ment el, mert végre felnőtt és szavazhat. Egyébként még azt sem tudná megmondni, hogy mi az Országgyűlés feladata.


Éppen ezért tartom hülyeségnek, ha valaki azt mondja, legyen kötelező a szavazás. Minek? Hogy olyanok döntsenek, akik nagyban tojnak az egészre, és csak kedv alapján ikszelnek be egy rubrikát, vagy épp felhúzták a szemellenzőt, mert elhiszik, hogyha a Jobbik kerül hatalomra, akkor majd eltűnik a cigány etnikum?

Szerintem valami más megoldás kéne... mondjuk politikai ismeretek oktatása középiskolában, vagy hogy a szavazati jog egy rövid (ingyenes) politikai kurzushoz legyen kötve, ahol az ember legalább az alapokkal megismerkedhet. Persze ehhez nem ártanak párfüggetlen emberek..

2011. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
17%
Fideszre fognak sokan szavazni
2011. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
60%

17:10

- A bal meg a jobb oldal már régen nem jelent semmit és istenigazából soha nem is volt értelme.

- Egy ilyen politika oktatásnak semmi értelme nem lenne. Mit mondanának el, hogy az OGy feladata a törvényhozás?

2011. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
81%

18:28


Talán annyi értelme lenne, hogy a sok okos tisztában lenne vele, hogy pl. a Jobbik kormányra kerülése nem azt jelenten, hogy "eltűnnek a cigányok, béke lesz és szeretet kis magyar hazánkban."

Mert rengeteg 15-16-17 éves ezt hiszi.

2011. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!