Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják a kereszténysége...

Miért akarják a kereszténységet belevenni az alkotmányba, amikor Magyarországon nem is államvallás?

Figyelt kérdés
Magyarországon hivatalosan nincs államvallás, tehát minden vallás egyenrangú. Ennyi erővel akár a krisnásokat is meg lehetne említeni, nem?
2011. jan. 31. 19:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
33%
Mert OV 1000 évet akar visszamenni és szent István idejéban még az volt.
2011. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
71%

Kereszténynek számít, he nem is hivatalosan, mert ha szétnéztek keresztény templomok vannak szerte szét az országban.

Szíriában pl. mecseteket láthatsz, mert az meg muszlim területnek számít. Azért fontos a kereszténység erőteljes közlése, hogy tájékoztassunk mindenkit, hogy ez itt nem muszlim, nem zsidó és nem hinduista terület.

AZ EU hibája, hogy nem azonosítja magát kereszényként, ezért árasztják el a pofátlan, mecsetépítő muszlimok.

Az öntudatos liberálisokat odaküldeném a muszlim területekre, hadd hirdessék fennhangon OTT az emberi szabadságjogaikat.

( De csak addig amíg be nem verik a pofájukat.)

2011. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Na, végre, olvassátok alaposan el az előttem hozzászóló gondolatait. Merő praktikumból kerül bele az alkotmányba, önvédelemből, mert már most megindult az ázsiaiak "hódítása", s még mielőtt azon kapnánk magunkat, hogy annyi a mecset mint a templom, megelőző lépéseket kell(érdemes) tenni. Nekem ez a változat teljesen elfogadható, mielőtt ezt elmagyarázták volna, engem is irritált ez a húzás.

Hívő keresztény ismerőseim elhatárolódtak, ők meg azt magyarázták el, hogy itt nem a keresztények követelték ki, hogy kerüljön bele az alkotmányba, sőt, őket is zavarja, hogy erre használják a politikusok a vallást. Legalábbis a normálisabbját meg az intelligensebbjét ez zavarja.

2011. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Mert az emberi hülyeségnek nincsenek határai.

Nem vagyok megkeresztelve - én sem, - ergo, én sem helyeselném, ha az utódomat kötelezően "választható" vallási herce-hurcákkal mulattatná bárki is. Aki vallásos, elkötelezettnek gondolja magát bármilyen hit, vallás, gyülekezet irányába, ám tegye még a számára fontosnak vélt lépéseket, - de úgy, hogy másoknak nem terjeszti AZOK SZABAD AKARATA ELLENÉRE AZ "IGÉT"!

Akinek nincs köze semmilen valláshoz, azt ne fárasszák "megváltó tantárgyakkal"!

- Akinek ilyesmire lesz/van igénye, úgy is keresni fogja a megfelelő csatornákat, amelyeken keresztül szert tud tenni a számára fontos ismeretekre. Kőműves-segédnek nem akarnak a túlképzettek olyan kritériumokat támasztani, hogy három tolmácsi szintű idegennyelv-vizsga? - Körülbelül ennyi értelme van annak, hogy felesleges dolgokkal csesztetik az embereket.

2011. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Ugyanez a szint a Magyar Honvédségnél is:

"... ezer emberünk beszél legalább egy idegen nyelvet!"

- Igen, - csak megszólalnia ne kelljen egyik embernek se az érintett idegennyelven.

2011. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
71%

Én nem értem miért óbégatnak egyesek, nyilván azért mert "undormány" katolikus vagyok. Tudtommal nem akarnak senkit se erőszakkal téríteni(ha igen akkor azt mélyen elítélem, mert tudtommal mára a kereszténység kinőtte azt a térítési stílusát, hogy mészárlunk ha vki"pogány", mint a muszlimok)meg betuszkolni vallási órákra.

Csupán szeretnék leszögezni, hogy ez itt olyan kultúra, ahol, a kersztény vallás határozta meg alapvetően a gondolkodást, és ne várják el, hogy itt majd most muszlim vagy hindu kánaán jön, ha ide települnek csőstől.

2011. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Speciel, nem érdekel, hogy ki, milyen vallású, de mások se skatulyázzanak, állítsanak be szabad akaratom ellenére másnak, mint aki vagyok, - még ELVILEG SE!

Ez ilyen egyszerű!

2011. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
39%

>> Miért akarják a kereszténységet belevenni az alkotmányba, amikor Magyarországon nem is államvallás?


Látom a válaszokból, hogy sokaknak fogalmuk sincs az államvallásról. Az nem azt jelenti, hogy valaki is kötelezően "keresztény" vagy netán katolikus kell legyen. Azt jelenti, hogy az egyházat az állam irányítja, az állam nevezi ki a püspököket, az állam fizeti a templomok villanyszámláját, a takarítókat stb.

Miért is ne vennék be a kereszténységet az alkotmányba, ebbe a szép "dicsekvő naplónkba" ? Hiszen a kereszténység egyedüli útmutatónk volt kb Szt. István óta a napjainkig. A napjainkig mondom, hiszen a Reformáció után is az volt (az is keresztény) és a legtöbb mai, újabb egyház is mind keresztény. Hadd dicsekedjünk a külföld előtt - minket nemhogy elnyom a muzulmán bevándorlás, de mi büszkék is vagyunk keresztény gyökereinkre és ezt ki is tesszük a "pannónkra".

2011. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"az állam fizeti a templomok villanyszámláját, a takarítókat stb. "


És ez miért is jó nekem hogy a befizetett adómat az állam ilyen baromságokra költi?


"Hadd dicsekedjünk a külföld előtt - minket nemhogy elnyom a muzulmán bevándorlás, de mi büszkék is vagyunk keresztény gyökereinkre"


Miért is kell ennyire félni a muzulmánoktól? Zsidó vagy-e?

2011. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Speciel, nem vagyok büszke a keresztény gyökerekre.

- Legyen az, aki hisz az ilyesmiben, - nem tiltott, - de engem hagyjanak ki ebből a színjátékból.

2011. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!