Magyarországon miért ragadtak le a fizetések 80-100ezer forintnál?
Minél több a fizetni való, minél nehezebb megélni, annál jobban lecsökken a munkavállalók igénye, ma már diplomások is kaparják a küszöböt a gyári melóért, és 80-nál többet nem fizetnek érte. De még mindig könnyebb ennyiből kijönni, mint a nullából.
De oda se veszik fel őket, mert egy álláshelyre általában 100-an jelentkeznek.
Ha megtehetné egy család, hogy szűkösen, de eltengődnek egy fizetésből, akkor hidd el, hogy inkább kibekkelnék, amíg mindketten találnak egy jó állást, jó fizetéssel.
Amíg két fizetés se elég a tisztességes megélhetésre, sokszor így is zsíroskenyér gondjai vannak a családnak, nem tudnak a gyereknek ruhát venni télre, meg normálisan befűteni, addig KELL az a munka, nem lehet "csak azért" felmondani, mert keveset fizet.
Mivel a kevés több, mint a semmi.
Nincs munka, nincs pénz, és kegyetlen sokba kerül a megélhetés, a számlákat fizetni kell, a gyerek éhes: vagy elvállalnak bármi sza.r melót, csak végre fizessenek, vagy rabolni fognak.
Most még nehezebb lesz, még kevesebbet ér a fizetés, még könnyebb az embereket kirúgni, lassan már tényleg nem érdemes dolgozni, ha egyszer úgyse lehet belőle megélni.
ma 16:48!
Teljesen egyetértek veled
Na ez a legjobb kérdés, amit itt az elmúlt hetekben feltettek. Én se értem, hogy miért kell a magyarságnak rabszolgasorban tengődni. Ha ugyanazoknál a multiknál ugyanazt a munkát végezzük akár pénztárosnőként, akár valamilyen szakmunkásként, akkor mi mért kapunk 5-10-szer kevesebb bért mint a nyugat-európai dolgozók? Máskor is írtam már ezt, és akkor jött a süket duma, hogy mi nem vagyunk olyan hatékonyak. De ez marhaság, mert egy magyar munkás se tud lusta lenni, a multis technológia diktálja az iramot és a szervezettséget. Vagy mondjuk egy magyar Auchan-os pénztárosnő kevesebb vevőt szolgál ki egy műszakban mint a francia? Nem hiszem.
Nagyon eltaláltad a lényeget. Ismerősöm a kin Ausztriába spárba pénztáros. Az árak ugyan ennyik vagy olcsóbbak és érdekes hogy ő ott 300-400ezret keres (túlórától függ). Itt Meg a tescoba pitizik az ember 70ezer forintért és még egy csomo túlórát ki se fizetnek. AZ ÁLLAM A MULTICÉGEKNEK TESCO, CORA MEG STB MIÉRT NEM TUD NEKIK KÜLÖN MINIMÁLBÉRT KISZABNI. PL: EGY DOLGOZÓ MINIMUM FIZETÉSE 120EZER LEGYEN. ÚGYSE FOGNAK KIMENNI AZ ORSZÁGBÓL MERT NAGYON MEGÉRI NEKIK.
Döntően (de nem csak) azért, mert a fajlagosan megtermelt érték ennyit tesz lehetővé.
A megtermelt értéknek fedeznie kell a bért, adókat (járulékokat), hasznot és újratermelést. Az első probléma lehet ezeknek a hibás aránya. A hibás arány a politika és a tulajdonos közös felelőssége (az előbbié a sokkal nagyobb).
Ha a fajlagosan megtermelt érték túl kicsi, annak oka, a rossz munka, a rossz irányítás, a rossz felszerelés, a gyenge technológia, a szervezetlenség. Ebből nálunk szinte mindegyik megvan, eltérő mértékben. Szalagmunkánál többnyire a felszerelés, technológia és irányítás gyenge volta a fő ok. A közigazgatásban döntő a gyenge irányítás, szervezetlenség és a nagyon gyenge munka. Kisvállalatoknál főleg a felszerelés, technológia és szervezetlenség az ok. Nagy-volumenű munkáknál (útépítés, közművek) szinte minden ok megvan. Ebben a fő felelősök a politika és az irányítás, közvetve a dolgozók.
A fajlagos értéket jelentősen befolyásolja, hogy a termék mennyire felel meg a piaci igényeknek. Itt a minőség, a mennyiség és a rendelkezésre állás döntő szempont. A magyar cégek döntő többsége (nem mindig a saját hibájából, sőt) szinte egyik szempontot sem tudja teljesíteni, ezért a terméke eladhatatlan. A fölösleges termék árát pedig le kell vonni a megtermelt értékből. A fő felelős ebben a politika, mert nem teremti meg a szükséges szakképzés feltételeit.
Az már csak hab a tortán, hogy a magyar politikai elit az elmúlt 21 évben elkótyavetyélte a vagyont, a szellemi értékeket, a bizalmat, és megteremtette az ellenségeskedés és kirekesztés magasiskoláját.
Mindezt olyan közegben, ahol 60-70 éve mindenki mástól várja a problémái megoldását, legyen az megélhetés, iskola, munka, jövedelem, vagy éppen az infrastruktúra, a környezetünk állapota.
Hát valami ilyesmiért nem is lesz változás a közeljövőben.
A kérdező utolsó kommentjéhez:
Ne csak a magyar és osztrák pénztárosok fizetését hasonlítsd össze a nagy bevásárlóközpontokban, mert rendkívül hamis eredményt kapsz.
Hasonlítsd össze az árult termékeket. Kint sokkal jobbak. Még mondjuk egy ugyanolyan csomagolású müzli sem azonos, a magyar dobozban hitványabb, az osztrák vevő elég hamar máshová járna.
Hasonlítsd össze a termékek beérkezésének, polcra kerülésének módját. A segédmunkás ugyanannyit, sőt itthon többet dolgozik. De kint kevesebben vannak. Mert sokkal jobb a szervezettség, ott, ha valaminek nyolckor kell érkeznie, nyolckor érkezik. Nálunk mikor hogy. Ott céleszközök vannak a szállításra, nálunk a vásárlói kocsi.
Hasonlítsd össze az eladók szakértelmét. Itthon sokszor én magyarázom el az eladónak, mit ad el. Ott ilyenért kirúgják, viszont van kötelező (ingyenes) tanfolyam.
Ott a vezetőt gyakran láthatod a standon, itt a (magyar) vezetőt ha akarod, se éred el gyakran.
Hasonlíts össze a vásárlók igényességét. Ott a legapróbb hibát is szóvá teszik, ha nem orvosolják, képesek feljelenteni a boltot és ügy lesz belőle. Itthon csak abból lesz ügy ha egy általános iskolás heccből ellop egy 70 forintos boci szeletet.
Nem sorolom tovább, de láthatod, van néhány apróság, ami indokolja, hogy Ausztriában a pénztáros fizetése magasabb legyen. Ha pedig felelőst is megpróbálsz keresni - nem lesz könnyű - akkor megtalálhatod a legfőbb okot is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!