Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják a kereszténysége...

Miért akarják a kereszténységet belevenni az alkotmányba, amikor Magyarországon nem is államvallás?

Figyelt kérdés
Magyarországon hivatalosan nincs államvallás, tehát minden vallás egyenrangú. Ennyi erővel akár a krisnásokat is meg lehetne említeni, nem?
2011. jan. 31. 19:18
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen a hitet nem lenne szabad semmilyen formában belevonni a politikába, Jézus se politizált, ha már a kereszténységnél tartunk.

Olyan elveket bele lehetne venni, amik fontos alappillérei a hitnek, de ezek olyan alapelvek, amik mindegyik vallásban megtalálhatók (még az ősi törzsi vallásokban is), emiatt meg marhaság lenne megemlíteni egy bizonyos vallást, mert úgy tűnne, mint ha a többinél nem lennének ott ezek az elvek, pedig lehet, hogy régebben ott vannak.

A kultúra megint csak nem politikai dolog, ha azt vesszük, milyen kulturális fejlődést hozott egy vallás, más vallás is hozott volna kultúrát, hogy épp a kereszténység hozott, az csak annyiban számít, hogy éppen azzal álltunk épp akkor kapcsolatban, de ha például nem Nyugatra, hanem Keletre vándorolnak őseink, a Távol-keleti vallások kultúrája befolyásolta volna a kulturális fejlődés irányát.

Én hívő ember vagyok, keresztény, de inkább hívő, mint vallásos, mert sok vallásosnak csak a rutin jelenti a vallást, tartalom nélkül. Minden héten másik templomba megyek misére, "templomturistának" hívom magam, hallgatok más-más embereket, más-más gondolatokat, pár hete egy pap, akit esperesnek jelöltek ki, úgy beszélt az eltérő hitvilágokról, hogy azok mind egyenrangúak egymással, és nincs egyetlen igaz, ami magasabb rangú volna a többinél, minden hitvilágban ott vannak bizonyos közös pillérek, és ezt jó volt hallani.

2011. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
48%
Ez így nagyon szép pedro csak a bibi, hogy az ég világon ezzel semmit nem mondtál.Egyenlőre senki sem tilt semmit és ezután sem fog.Ez a bemásolt rész sem mond semmit arra vonatkozóan,amit az alkotmányba akarnak utalásképpen tenni.
2011. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
2%
Lefosom Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát.
2011. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

58%, kösz az értelmes megnyilvánulásokat. Egyébként nincs igazad, Magyarországon nem államvallás a kereszténység:

[link]

Nem a vallás ellen vagyok, csak szerintem sem kéne a kereszténységet belekeverni a politikába. Azt sem vitatom, hogy az ország sokat köszönhet a kereszténységnek, de attól még nincs helye az alkotmányban.

2011. jan. 31. 20:20
 15/45 anonim ***** válasza:
71%

20:13:

"Egyenlőre senki sem tilt semmit és ezután sem fog."

- OK, igazad van. De kötelezővé se tegyenek semmit.


"Ez a bemásolt rész sem mond semmit arra vonatkozóan,amit az alkotmányba akarnak utalásképpen tenni."

- Ne is utaljanak rá. Önálló felnőtt ember vagyok, és lehet, hogy nem akarom, hogy BÁRMILYEN MÓDON közöm legyen a keresztény valláshoz, vagy az egyházhoz. Még utalás szintjén se!


"...az ég világon ezzel semmit nem mondtál."

- Dehogynem. Mégpedig azt, hogy alapvető emberi jogom, hogy NE LEGYEN KÖZÖM a kereszténységhez.


20:14:

"Lefosom Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát."

- Pedig ez garantálja például az élethez való jogodat is... De ha te így viszonyulsz hozzá, vajon miért várod el, hogy mások tiszteletben tartsák a te jogaidat???


Pedro

2011. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
42%

Éppen ezért van a vallásszabadság, hogy majd te megválasztod a vallásod, vagy ha nem akarsz választani,akkor nem.Az hogy utalnak rá nem jelent semmit.Ez a pedro által bemásolt dolog meg az alkotmányunkból is automatikusan következik,semmi értelme ezen fröcsögni.

Joghallgató vagyok,volt erről már szó előadásokon és amit írtam az úgy van, kár is ezt tovább reszelni,mint a fingot,mert nem mész vele semmire,nem mondesz semmi tárgyilagosat,csak naív félelmeket és ostobaságokat kergetsz.

2011. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
56%

"Éppen ezért van a vallásszabadság, hogy majd te megválasztod a vallásod, vagy ha nem akarsz választani,akkor nem.Az hogy utalnak rá nem jelent semmit"

- És akkor ehhez hogyan is jön például a kötelező hittan oktatás???


Pedro

2011. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Hát szerintem a szomszéd Józsi bácsinak semmivel se lesz jobb ha a kereszténységet az alkotmányba bele teszik.Tipikus látszatpolitika.
2011. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
29%

"A hitoktatás kérdése is felmerült, miszerint a jövőben kötelezően választhatnak a diákok a hittan vagy az erkölcstan tanulása között"


Ezt most találtam egy hírportálon.Ezek szerint kedves pedro értelmezési problémáid vannak.

De nyugodtan fröcsöghetsz itt a (vallási)jogaid semmibevételéről mikor még az ég világon semmi tényleges intézkedés sem korlátozta azt.Gratula

2011. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
79%

"...értelmezési problémáid vannak."

- Nekem???


Ja értem... a "hogyan is jön a kötelező hittan oktatás" és "a jövőben kötelezően választhatnak a diákok a hittan vagy az erkölcstan tanulása között" hát igen ez nem ugyanarról szól. Hiszen az egyik a kötelező hittan oktatásról, a másik viszont a kötelező hittan oktatásról, és ez NEM UGYANAZ!


OK, értem én...


Pedro


Sz

2011. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!