Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jogon veszi el a...

Milyen jogon veszi el a fidesz a magánnyugdíjakba rakott pénzt, illetve akadályozza meg, hogy ez működhessen továbbra is?

Figyelt kérdés
Van, aki a fideszre szavazók közözz komolyan elhiszi, hogy ha most elveszik az eddig befizetett millióit, akkor 10-15 év múlva lesz nyugdíja?
2011. jan. 6. 22:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
45%

1. Nem fizetünk be mi milliókat csak nagyon kevesen.

2. Akár elhiszi akár nem a Fideszre szavazott 4évre bebetonozta őket

3. 2/3-kal azt csinálnak amit akarnak.

4. Nehogy azt elhiggye, hogy 20 év múlva meglett volna az a pénz a Magánnyugdíj pénztárban mit befizet.

5. 20 év múlva visszatérünk oda ahonnan 120 évvel ezelőtt volt az időskori ellátmány. A sok gyermekhez aki majd eltartják az idős szüleiket. Amely szülőnek egy vagy egy gyermeke sincs az 60-70 évesen éhen fog dögleni, mert egy gyermek nem fogja tudni eltartani.

2011. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan már, mit vársz a fidesz-fanoktól? Ők még azt is elhiszik, hogy az új adó-rendszerrel mindenki jól jár (persze ugye kivéve, aki nem), és nem képesek belátni, hogy az egész csak arra jó, hogy ne kergessék el őket egyből a megválasztásuk után azért, mert 30-40%-kal megemelték a saját bérüket. 8 évig csak az önkormányzati rongyos százezreken tudtak megélni, most be kell hozni a lemaradást.


Orbánnak 400.000 Ft-tal lett több a fizetése, Kósának az összes bizottsági, stb tagságával kb. 2 milliót keres havonta (persze még tavaly, az egykulcsos előtt). Akkor most miről beszélünk?

2011. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként meg visszatérve a kérdéshez, a kormánynak mindenhez joga van a 2/3-dal. Akármit elvehetnek, akárkinek odaadhatják.
2011. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok fidesz fan, de magánnyugdíj pénztárak ténykedése nagyon ellenszenves nekem. Az állam kötelez arra, hogy egy ilyen pénztárnak adjam a pénzem. Aztán kiderül, hogy ha a párnám alatt tartanám azt a pénzt akkor is jobban járnák. Nekem egyszerű a képlet. Oda adtam 100 forintot a pénztárnak és közlik velem, hogy a válság miatt már csak 97 forintom van. Ellopták 3 forintomat. Hogy miért, az nem érdekel. Megkárosítottak.

Az a pénz valakinek a zsebébe vándorolt mert el nem tűnhetett. Az én szememben ez egyszerű lopás. És nem tehetek ellene semmit. Csak választhatok egy másik tolvaj bandát.

Ezek után tök mindegy, hogy ki veszi el a pénzem.

2011. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
0%
Vegyék csak el! Olyantól veszik el akinek volt pénze az államit meg a magánt is fizetni, attól meg hadd ne sajnáljam már! Nekem csak állami volt van lesz! Mert csak erre tellett! Lehet hogy 30 év múlva nem lesz nyugdíjam, de azt fiatalon sem hittem és most sem hiszem el, hogy létezhet olyan pénztár amit az állam nem felügyel! Naív amatőrök! :)
2011. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
68%

22.42-nek: ha a párnád alatt tartottad volna, akkor a 100 Ft-od már csak 80-90-et érne, szóval senki nem rabolt ki téged.

Utolsónak: mindenkitől egyformán vonnak, mindneki egyfomrán fizet. Aki belépet magánba, az 8,5%-ot oda fizetett (vonták), 24-et meg a cége az államna fizetett. Te mega 24+8,5-et az államnak adtad. Szóval neked is lett volna 8,5%-od, amit elrakhattál volna magadnak és ez neked egy filléredbe se került volna.


Kérdésre válaszolva: tőlem ugyan nem veszi el, eszem ágában sincs odaadni a pénzemet.

2011. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 BlackSword ***** válasza:
84%

Én meg azt nem értem, hogy egyesek miért félnek attól amit nem látnak át teljesen... Miért kell félni a magánnyugdíjpénztártól...

Jóval több érv szól mellette, mint ellene...

MELLETTE:

-Te magad gyüjtöd a pénzt, magadnak... Mindig leellenőrízheted az egyenlegedet, és az a pénz a tiéd... Nincs jobban veszélyben, mint MO gazdasága...

-Ezen cégek élén fizetett vezetők és szakértő csoportok állnak, akiknek érdekük a jó befektetés... Ők százalékos részesedést kapnak... Senki nem a maga ellensége... Jó befektetés---> Több bevétel---> Nekik több fizetés, neked több hozam...


Ezzel szemben az állami nyugdíj csak annyira biztos, mint egy minimális gazdasági potenciállal rendelkező állam, ami éppen a kardjába készül dőlni... Ennél még a csoportos öngyilkosság is jobb...


Ráadásul csak a pénzed kell az államnak... Hiszen a vezetők a javatikat (javaitokat) akarják... Elhíresztelik, hogy bajban vannak az MNYP-ak, és sokan beveszik... Aztán adnak egy nagyon rövid határidőt, mert ha többet adnának, akkor sokan rájönnének, hogy a MNYP-ba befizetett pénz már az övék, és most lazán átadják a kormányunknak... Ők meg majd megígérik, hogy neked x év múlva lesz nyugdíjad... Azért ez elég gyenge...

2011. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 BlackSword ***** válasza:
56%
Jah, még valami: Az állam ad kamatos kamatot... Mert ha a befizeté csak 5% kamatot hoz akkor a 40. év végére az első évi (csak az első évi befizetésed meghétszereződik)... De ezt már rég tudjuk: a pénz csak pénzt szül...
2011. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
78%

2 évet dolgoztam.

ebből fél évet bruttó kb 40e -ért és utána másfék éven át bruttó 80e -ért. (csak papíron persze)


így 2 év alatt kb 120e Ft van a magánnyugdíjamon. Nah most akkor képzeljük el, hogy valaki rendes bejelentett átlagos bért kap és fizeti 5-7 éven át. Akkor összejön az az 1-2milla. ezt most a fidesz szépen lenyúlja.

2011. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
65%
22:51! Látom Te is képben vagy. Attól, hogy valakinek van magánnyugdíj pénztári tagsága, az nem azt jelenti, hogy jól megy neki. Vagy 10 éve minden új munkába állónak (fiatal) kötelező volt belépni valamelyik pénztárba, a már dolgozók pedig választhattak, hogy maradnak a most visszaállításra kerülő rendszerben vagy átállnak az akkor újnak számítóba. Az ilyen tájékozatlan emberek miatt van sz@rb@n ez az ország, mert vakul hisznek mindenben...
2011. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!