Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jogon veszi el a...

Milyen jogon veszi el a fidesz a magánnyugdíjakba rakott pénzt, illetve akadályozza meg, hogy ez működhessen továbbra is?

Figyelt kérdés
Van, aki a fideszre szavazók közözz komolyan elhiszi, hogy ha most elveszik az eddig befizetett millióit, akkor 10-15 év múlva lesz nyugdíja?
2011. jan. 6. 22:17
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy volt.Engem is köteleztek,hogy valamelyikbe be kell lépnem.Aztán pár év múlva kiléphettem(megengedték)majd a pénzem állitólag átlett küldve az Államiba,igaz erről a mai napig semmi igazolást nem kaptam.Az OTP mgnyp.állitja,hogy átlett utalva.De most utánafogok nézni.
2011. jan. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
40%

"-Te magad gyüjtöd a pénzt, magadnak... Mindig leellenőrízheted az egyenlegedet, és az a pénz a tiéd... Nincs jobban veszélyben, mint MO gazdasága..."

ezt ugye te sem gondolod komolyan?

2011. jan. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
21%

"Milyen jogon veszi el a fidesz a magánnyugdíjakba rakott pénzt"


1) Nem "magánnyugdíjakba rakott pénzt", hanem a kötelező magánnyugdíjpénztárakba utalt pénzt. A kettőt folyton keveritek...


2) Ugyanazon a jogon csoportosítja át (nem "elveszi"), mint bármely másik adó- vagy járulékbevételt.


3) Nem a fidesz, hanem a kormány. A kormánynak pedig joga van adóztatni. Ha ez nem tetszik, akkor mondd ki nyíltan, hogy anarchista vagy, ne maszatolj.

2011. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
37%

10:43-as sötét vagy, mint egy szénbánya éjfélkor.


1. Igaz, kötelező, de csak a belépés, azon belül megválaszthatod, hogy melyik nyugdíjpénztárnál akarod gyűjteni a pénzed.


2. Amit oda befizetsz, nem az államé, tehát nem is tudja "átcsoportosítani". A nyugdíjjárulékot átcsoportosíthatja (meg is tették), hogy azt ne kapd majd meg ha maradsz a magánnál. Te minek nevezed azt, amikor olyat veszel el, ami nem a tiéd?


3. Remélem akkor is azt mondtad, hogy a kormánynak joga van adóztatni, amikor az iszonyatos 300 Ft-os vizitdíjról volt szó. Amúgy meg mi ez a baromság, hogy nem a Fidesz, hanem a kormány? Nem a Fidesz van kormányon? Hol élsz te ember?


4. Ha fidesz-fan vagy, mond meg nyugodtan, ne maszatolj, mert így csak szimplán hülyének tűnsz.

2011. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 BlackSword ***** válasza:

Sverdans!

De komolyan gondolom, mert ez így működik... Meg erről szól a kapitalizmus... Akkor a nyugati országokban miért működik jól ez a rendszer???

2011. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

11:18


"Igaz, kötelező, de csak a belépés, azon belül megválaszthatod, hogy melyik nyugdíjpénztárnál akarod gyűjteni a pénzed"


Nem "gyűjteni a pénzem", hanem járulékot fizetni. Nagy különbség.


"Amit oda befizetsz, nem az államé, tehát nem is tudja "átcsoportosítani""


Nem tudja? Pont most teszi meg.


"Remélem akkor is azt mondtad, hogy a kormánynak joga van adóztatni, amikor az iszonyatos 300 Ft-os vizitdíjról volt szó."


Pontosan tudod, hogy nem a 300 Ft-os vizitdíjról volt szó, hanem az eü. reformról, aminek a bevezetéséhez kellett a vizitdíj. A vizitdíj leszavazása ahhoz kellett, hogy leálljon az eü. reform.


Ezt mindenki tudja, egy marék hülye balliberálison kívül. Akik persze szintén tudják, csak úgy tesznek, mintha nem tudnák.

2011. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Dick Esmen ***** válasza:

Ez a válasz 69%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:42



Igen,így lehet az államiban 90 forintod majd kapsz nyugdíjnak 3 forintot.Na örülsz?Végül is vissza kaptad a 3 forintot...

2011. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

A 22:42 vagyok.


Próbáld meg szótagolva elolvasni amit írtam, talán akkor megérted.

A magán pénztárak sem tudnak több garanciát adni mint az állam, csak az emberekkel ezt próbálják elhitetni.

Láttam már bankárt kiszállni a 30 milliós autóból sűrűn elnézést kérve. Sajnos a pénz eltűnt/elveszett/a válság/az állam/a Béla elvette stb.

Te meg ott topoghatsz egy szál gatyában pénz nélkül a nagy demokráciában. Mert neki demokratikus joga eltőzsdézni a pénzed. Neked meg demokratikus jogod tudomásul venni.

2011. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
De amúgy a pénz, amit újdonsült miniszterelnökünk,, királyunk, vezérünk, diktátorunk, megmentőnk, kinek mi tetszik( én a diktátorra voksolok, az csak elvileg van meg, mert állampapírokban van, illetve Mo. államadóssága 20ezer milliárd ft., most akkor majd "csak" 17 lesz( bár sztem OV számlája fog egy csöppet gyarapodni, viszont az emberek pénzét, ami nekik majd fontos lenne, elveszik, és ziher, hogy állami nyugdíj nem lesz...
2011. jan. 7. 21:26
 20/47 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:09


Tudod mit mondanak erre... Kis kockázat kis nyereség... Nagy kockázat nagy nyereség... Benne van a pakliban...


És mégy mondanak olyat is, hogy a legrosszabb szabadság is jobb a legjobb börtönnél is

2011. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!