Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Milyen lenne...

Liberálisok! Milyen lenne számotokra az ideális Magyarország?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne, hogy milyennek kellene lennie ennek az országnak ahhoz, hogy számotokra élhetőnek minősüljön? Most leginkább a társadalmi részére gondolok, akár érintve a bevándorlást ugyanis a bevándorlókat legfeljebb integrálni szeretnék, de az sem igazán megy. (Mondjuk Angela Merkelnek volt egy érdekes kijelentése: a multikulturális Németország eszméje megbukott.) Azt, hogy ez milyen hatással lesz a befogadó országok kulturális identitására nézve azt ti(liberálisok) mondjuk ki őszintén, lesz@arjátok. Talán úgy vagytok vele, lesz ahogy lesz.. Sokak ezt a mentalitást nem tudják hova tenni és hazaárulónak, antimagyarnak kiáltanak ki benneteket. Tömören ennyi az oka az ellenérzéseknek. A nacionalista vagy patrióta beállítottságú embereket viszont nagyonis érdekli, hogy a saját nemzetük etnikai összetétele ne változzon meg. Ennek ellenére én is azt gondolom, nemzeti érzelmű emberként, hogy, ha majd itt is lesznek nagyobb arányban muszlimok, feketék, arabok, ázsiaiak, meg a jó ég tudja még kik, jobb lenne békében élni, mint polgárháborús, gettó körülmények között, bár ez is benne van a pakliban.
2010. nov. 9. 16:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:

nem a drogokról és a homoszexuálisokról szól a liberalizmus, ez tényleg durva leegyszerűsítés lenne.

de most ez a kettő van a leginkább korlátozva, így logikus, hogy ez jön elő.

az 50-es években nyilván még a fogamzásgátlás lenne a vitatéma, börtön járt érte, hála istennek azon már túl vagyunk.

igaz, akkor még nem volt drogháború, de nem mennék vissza.


a liberalizmus lényege kocsmanyelven, hogy ne Sz.rfaszú Jóska döntse el helyettem, hogy mi a jó nekem, addig, és csak addig, amíg nem ártok vele másnak.

2010. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:

17:11 vagyok

Azért mondja mindenki először ezt a két dolgot, mert -bár ebben a politikai helyzetben hihetetlen- ezekre van a legtöbb esély. Mint leírtam, én is annak örülnék, amit 17:28 is írt. Arra viszont talán több évtizedet kell várni. Ha szerencsénk van a mai huszonévesek már tesznek lépéseket ebbe az irányba. Egy egész nemzet mentalitását pedig nem könnyű megváltoztatni.

Sajnos pont ez volt az, amire nyugati tartózkodásaim alatt rá kellett jönnöm. Egy nyugati szemében mi is románok vagyunk. Igaz, hogy a "magyar, ne lopj!" táblákat a cigók miatt tették ki, de az tagadhatatlan, hogy egy fehér magyar előbb lop el vmit a boltból, mint egy osztrák, vagy egy francia. Jogsiszerzésnél is ugyanez. Ha nem fizet az ember, akkor bukta. De mondhatnám az utcákat is, teli van szeméttel.

És ehhez jön, hogy a jogainkkal soha nem élünk.

A porosz oktatást azért szerették annyira a szovjetek, mert nagyszerű eszköz arra, hogy az emberekkel már gyermekkorban elfogadtassák mások autoritását. Mindegy, hogy kinek, de engedelmeskedned kell. Így készül a birkanép...

Na, ezen kellene változtatni. De nem, ha vki egy kicsit nyugatibb irányba szeretné terelni az országot, az multikulti majmoló, agymosott cionista

2010. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekörökbefogadást is tökéletesen úgy kellene kezelni, mint a heteróknál. Az embernek szexuális téren úgyse a szülei szolgálnak modellként. Részemről a melegeket minden, MINDEN téren egyenlőnek kellene kezelni a többiekkel. Nem csak jogi, de más szempontokból is.
2010. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
egyetértek! egy jó nagy joint legyen 200 Ft!
2010. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
Nem mint liberális, de mint a következő generációval törődő ember illegálissá tenném az alkohol, cigi és a feltételezetten engedélyezett könnyűdrogok használatát 18, vagy akr 21 éves korig. Addigra talán az ember megkomolyodik, és nem teszi tönkre magát azért, mert az a menő. tesóm 18 éves lesz nemsokára, 14 éves kora óta cigizik, és már ezerszer elátkozta a cigit, de képtelen abbahagyni...
2010. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:
értem, de ez annyira relatív és komplikált dolog, ott holokauszttagdás, írta valaki, hogy aki ezt tíltaná az nem is igazi liberális, valakit viszont sért (pl.:származása okán), most ebben az esetben neki le kéne nyelnie ezt a békát. Viszont ez számára kimeríti az "addig amíg nem árt vele másoknak" dolog fogalmát.
2010. nov. 9. 17:55
 37/69 anonim ***** válasza:

A Holokauszttagadás, holokauszttagadás...

nemértem, mi értelme a holokausztot tagadni, vagy ezt nyáladzva ordítva elítélni. Én meg nem hiszem el, ha akarom h volt II. Vh. NA?

2010. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 A kérdező kommentje:
Én utálom, hogy cigiznek + isznak a mai fiatalok és van amikor én is azt gondolom, hogy, ha maguktól nincs elég eszük, akkor erőszakkal, kőkemény korlátozásokkal tiltanám el tőlük a cigit, piát, a drogokat már nem is említeném. Továbbá vannak országok ahol csak 21 éves kor után engednek be szórakozóhelyekre embereket
2010. nov. 9. 18:04
 39/69 anonim ***** válasza:

Én írtam. Az igaz, hogy nem tetszene sok embernek, viszont a károkozásnak csak anyagi vagy fizikai minősül. Illetve a vita alapjait is be kell tartani. Ha vki azt mondja, hogy "nem volt holokauszt, mert a zyklon b csak 100 év után bomlik el stb,stb...." az rendben van. Viszont, ha hozzáteszi, hogy "persze ez is a zsidóság egyik hisztériája, hogy rohadnának meg"- na ez már húzósabb. Én nem vagyok zsidó, szóval nem tudom. De gondoljunk csak bele. Egy átlag magyar is megsértődne ilyesmiért,ha pl. egy szlovák mondaná.

Az iszapkatasztrófa után napvilágra került, hogy az izraeliek miket írogattak rólunk. Mindenki rohadt mérges volt, pedig a magyarok néha különbeket írnak, akár itt az oldalon is. Nekem nincs túl sok bajom a zsidózással, mert attól még semmi baja nem lesz senkinek, de mindig képzeljük magunkat a másik helyébe. Amúgy Amerikában a nyílt rasszizmus sem tiltott.

2010. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:
Én ezt most csak a példa kedvéért vettem elő, nem akartam azt írni, hogy hangosan hallgatja vki a zenét, amit vki még képes tolerálni vkinek meg már sérti az érzékenységét a dolog.....és akkor kinek van igaza, most akkor lehet zenét hallgatni vagy sem, kinek kell engednie..stb.
2010. nov. 9. 18:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!