Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Milyen lenne...

Liberálisok! Milyen lenne számotokra az ideális Magyarország?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne, hogy milyennek kellene lennie ennek az országnak ahhoz, hogy számotokra élhetőnek minősüljön? Most leginkább a társadalmi részére gondolok, akár érintve a bevándorlást ugyanis a bevándorlókat legfeljebb integrálni szeretnék, de az sem igazán megy. (Mondjuk Angela Merkelnek volt egy érdekes kijelentése: a multikulturális Németország eszméje megbukott.) Azt, hogy ez milyen hatással lesz a befogadó országok kulturális identitására nézve azt ti(liberálisok) mondjuk ki őszintén, lesz@arjátok. Talán úgy vagytok vele, lesz ahogy lesz.. Sokak ezt a mentalitást nem tudják hova tenni és hazaárulónak, antimagyarnak kiáltanak ki benneteket. Tömören ennyi az oka az ellenérzéseknek. A nacionalista vagy patrióta beállítottságú embereket viszont nagyonis érdekli, hogy a saját nemzetük etnikai összetétele ne változzon meg. Ennek ellenére én is azt gondolom, nemzeti érzelmű emberként, hogy, ha majd itt is lesznek nagyobb arányban muszlimok, feketék, arabok, ázsiaiak, meg a jó ég tudja még kik, jobb lenne békében élni, mint polgárháborús, gettó körülmények között, bár ez is benne van a pakliban.
2010. nov. 9. 16:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a

Néger-Meleg-Emós-Izraelita-Interszubkontinentális-ÜberGreePeaces-Multiszubkultúrális-Neonáci-Szabadgondolkodású és Kőműves

honatyáknak kell ezt az országot irányítania előbb vagy utóbb!

És akkor béke lesz!

2010. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
92%

Én liberális vagyok, legalábbis annak gondolom magam(nem vagyok sem etnikum, sem meleg)

Legális fű, jogok a melegeknek, mindenféle cenzúra eltörlése.

Oktatás megváltoztatása. Csak a hasznos dolgokat kellene megtanulni. A diákoknak több jogot adnék, igaz a tanároknak is, hogy az erőszakos gyereket könnyebben eltávolíthassák. Bevezetnék pár új tantárgyat, néhányat eltörölnék, a maradék pedig fakt lenne. Demokratikus gondolkodásmódot kellene belevinni a tanulók életébe, ami azt jelenti, hogy semmit nem szabad eltűrni. Ha bajod van a kormánnyal, akkor tüntetni kell. Ha más sérelem ér, akkor máshogy kell megoldani, de nem szabad annyiban hagyni. Az a lényeg, hogy mindenki tudjon élni a jogaival, mert azt direkt arra találták ki.

Ez a holokauszt dolog is hülyeség. Ha tiltjuk a tagadását, az a szólásszabadság korlátozása, amit egy igazi liberális kizárólag ellenezhet.


Bevándorlásnál szigorítanám a feltételeket. Aki nem tud viselkedni, az hazamegy. Mivel Magyarország sok szempontból még nem késett le semmiről, ezért szerencsénk van. Például az arabokat nem engedném be. A kínaiakkal nincs semmi bajom.

Gazdaságpolitikailag pedig nincs bajom a multik adózásával, de nem vagyok az a típus, aki csak magyart vásárol.

Amúgy nagyon sok liberális gyűlöli az szdsz-t, mert lényegében miattuk lett a liberális szitokszó. Azt is lefogadom, hogy az én válaszomat is lepontozzák, mert ez az eszme az országban már égő lett(de csak azért, mert nem tudjuk jól csinálni). Amúgy az szdsz nem is volt igazi liberális párt, a fű ugyanúgy nálunk a legtiltottabb, pedig koalícióban volt, szóval alkalom lett volna bőven.

Szinte minden ország liberálisabb nálunk, még a kurucinfó által agyondicsért Finnország is. A jobboldaliak által vezetett Szlovákia, és a kőkemény diktatúrához szokott Románia is- mind liberálisabbak.

Valamiért csak kibírják, szóval nem olyan káros ez az eszme, mint mondják, csak mi eddig szarul csináltuk, ahogy a legtöbb eszmét, aminek csak egy "korcs" változatát tudtuk itt megvalósítani.

2010. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:

16:56-os!

Retkes Attila azt mondta, hogy azt a fajta liberális politikát szeretné tovább vinni...persze, akárhogy szánakoznak emberek a mai állami berendezkedésen, az az igazság, hogy a liberális európától nagyon eltérő politikai felfogással nem lehetne megélni. Szóval nem értem, ez ami most van még semmi a klasszikus értelembe vett igazi jobboldali álomhoz képest. Gazdaság - és társadalompolitikát illetően is.

2010. nov. 9. 17:12
 24/69 anonim ***** válasza:
Egyébként elég nagy probléma az is, hogy a fű legalizálása és a homoszexualitás jut mindenkinek az eszébe a liberalizmusról. Pedig nem erről van szó.
2010. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
Napi holokauszt megemlékezés, ingyen fű és szesz a középiskolásoknak. Nyílt utcai bdsm és homokos bulik minden második, de minimum minden harmadik este.
2010. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:

17:11-es!


Előszöris, köszi, ilyesmikre gondoltam. Meleg jogok? Hát nehéz kérdés(nekem) Azt mondják a "melegek", hogy azért csinálják a melegfelvonulást, hogy kiterjessze az állam a jogaikat, akár a melegházasságot. Én azt mondom, ha ezután ejtik a meleg témát, akkor ok. Beleegyeznék abba, hogy ahova bejegyezzék/dokumentálják a kapcsolatukat az öröklési jogaik miatt is bár megoldhatnák ezt speciel egy végrendelettel is akár..stb

2010. nov. 9. 17:27
 27/69 anonim ***** válasza:

Elmondom, szerintem, mint liberális szerint mit kellene megváltoztatni.

1. Senkit nem leszólni a politikai vagy egyéb álláspontja miatt. Egyetlen kivétel van: azok, akik az ember személyes szabadságát akarják korlátozni.

2. Az emberek éljenek jogaikkal. Az általam idealizált Magyarországon Gyurcsányt már Őszöd harmadnapján leváltották volna, és a tüntetésről se a kukagyújtogatás jutna eszünkbe.

Egyelőre ennyi, de ha eszembe jut még valami, leírom.

2010. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy baj, de mégis akik válaszoltak, deklaráltan liberálisgondolkodású emberek, első elérendő célok között említették meg a füvet és a meleg jogokat..
2010. nov. 9. 17:29
 29/69 anonim ***** válasza:

Jah, drogok és melegek kimaradt. Szóval:

3. A füvet és egyéb light-os drogokat engedélyezni kellene, hadd szívják, ha akarják, viszont sok adót kellene rátenni, pl egy füves cigi legyen 200 ft, hogy ne legyenek láncfüvesek a dohányosok mintájára. Keményebb drogokat tiltani kell szigorúan.

Jah, és nonszensz az is, hogy a drogfogyasztást büntetik, mikor az ember magának árt, de ha a társadalomnak árt, akkor csak leszoktatni viszik. Ez baromság. Ha valaki droghatás alatt követ el bűncselekményt, azt ugyanúgy csukják le, mint aki józanul.

4. Nem értem, miért kevesebb egy meleg, mint egy heteroszexuális ember. teljeskörű jogokat biztosítanék, pont mint a heteróknak, de ennél egy picit se többet. Ugyanez vonatkozik az etnikumokra is.

2010. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

ok, köszi

picit visszakanyarodva a melegkérdésre, azt hiszem ez is egy tabu a jobboldalon(nálunk):a gyermekek örökbefogadása. Megint nehéz ügy, nyílvánvalóan jobboldaliként nem szeretném, ha ezen szituáció azt eredményezné, hogy ezek a gyermekek tömegesen válnának homoszexuálissá, mert az a közösség végét jelentené, de, ha arra gondolok, hogy ezek a gyerekek mondjuk rossz árvaházi körülmények helyett jómódú "családban" nőhetnének fel, hát elgondolkoznék rajta. Gondolom a legtöbb meleg ember a hagyományos családmodellből(anya+apa) kikerülve lett meleg, akkor meleg családból miért ne kerülhetne ki heteroszexuális ember? DE hiszek az élet úgyis utat tör magának elvben, teszem hozzá sietve.

2010. nov. 9. 17:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!