Miért kell ennyire tiltakozni az iskolai mobil betiltás ellen még a tanároknak meg felnőtteknek is?
A gyerek ne.mobilozzon az iskolában hanem az órára figyeljen szünetben meg készüljön a következő órára.
Ennyi erővel a tescos pénztáros is had játsza le a fruit ninjat mielőtt kiszolgál nem?
"Sok helyen olvastam, hogy szülők javaslata volt ez. "
LOL! Érdekes, hogy ezeket a hangokat soha senki nem hallotta. Vicces, ahogy ezekre a soha meg nem történt közvéleménykutatásokra hivatkoznak.
Ahogy az is vicces, hogy ebben a vármegye-urasági feudalizmusban annyi kompetenciát sem adnak a tanároknak, hogy önerőből vívják ki azt a minimális autoritást és figyelmet, ami egy óra megtartásához szükséges, hanem ilyen központosítva a rendőrséggel ijesztgetve kell kivenni a gyerekek kezéből a telefonokat.
Én még a NER előtti érában voltam gyerek, de már akkor el tudták érni a tanárok, hogy ne telefonozzunk órán, meg később is, amikor a mobilozás már virulensebb lett, nem kellett ehhez semmilyen jogszabály. Sem középiskolában, sem az egyetemen nem emlékszem, hogy ez probléma lett volna. Ja és akkor még papír alapon volt az ellenőrző, a jegyek meg a felelés, azóta ez ugye digitalizálva lett, ez is egy tök ellentmondás, hogy akkor egyfelől belekényszerítik a tanárokat a digitalizációba (amúgy ez természetes valahol), de a tanuló részéről meg csúnya rossz telefon, dobod el?
63. A rendőrség nem fog ilyenekkel foglalkozni. Főleg Budapesten, ahol a bűncselekmények felderítettsége kb 3%.
Nincs erre kapacitás. Ki fog órákon át jegyzőkönyvet meg végzéseket írogatni, mert egy 14 éves gyerek lyukas órán megnézte a Facebookját? Nonszensz.
Amiről itt utólag írtál, az nem más, mint az antiszocializációhoz vezető kikövezett út! Nincs rendben, hogy elmegy két ellentétes nemű fiatal sok kilométerre az otthonától egy szállodába és ahelyett, hogy egymás társaságát élveznék a barátságos környezetben, a telefont nyomkodva ülnek egymással szemben az ebédlőben, a nekik (is) díszesen megterített asztal mellett!
Az sincs rendben - szerintem, - hogy személygépkocsiban várakozó emberek telefont piszkálnak némán a várakozás teljes ideje alatt!
Ide vezet az, amiről azt próbálod meg itt bizonygatni, hogy az milyen jó és emberi jog! Növesszünk karmokat nekik, felejtsenek el beszélni és ezt követően kényszerítsük őket bele a munka világába! Szerinted ez fog működni, - egyébként pedig nem! Egyre több munkáltató érvényesíti munkakör betöltés feltételeként, hogy munkaidőben nem engedélyezi a privát célú digitális kütyü piszkálást! Lehet tátogni, hogy "De miért nem engem választott a háeres?" - Soha nem fog eljutni a tudatáig ez azoknak, akik függők!
Basszus.
Nem unjátok még? 🤣
Egyeztessetek priviben. Minek veszekedni, ha lehet verekedni is?
65. Ne haragudj, de ez borzasztó félremagyarázása a problémának. A HR-es nem azért nem vesz fel, mert nyomogatod a telefont. Nem hiszem, hogy bárki a tiktok videókat nézegeti egy állásinterjún felvételezés közben, miközben beszélgetnek vele. A telefont nyomkodó függőnek és a HR-esnek ilyen formában nincs keresztmetszete. Később természetesen okozhat problémát, ha folyamatosan a telefonon lógsz, de az már egy másik történet.
Amit pedig az első bekezdésben írsz, az egy olyan vágyálom, amit nem lehet törvényekkel megvalósítani. Az, hogy az emberek kezében ott van a kütyü egy olyan "szellem", amit nem lehet visszatuszkolni a palackba. A piac telenyomta vele a polcokat, mi meg levettük és használjuk. Idős, fiatal, gazdag, szegény, nő, férfi, gyerek - mindenki kezében ott van. Mégcsak generációs problémának sem lehet nevezni, mert már sokunk nagyszülei is rajtuk lógnak, sőt sokszor még nagyobb függők, mint mi.
Márpedig de, jog. És egyre inkább afelé megy a világ, hogy azzá váljon (lásd: internet, mint alapvető emberi jog felvetése). Az, hogy ezeknek hatása van a szociális életünkre, az egy dolog, és érdemes vele foglalkozni, tanítani is lehetne - még egyszer - a használatát, veszélyeit, előnyeit. Amúgy én éppen a nem használatában látom a hátrányt, mivel ha fiatalként nem használod a kütyüt, akkor kiesel a szociális dolgokból (nem vagy benne x csoportban, chatben stb, akkor lemaradsz az eseményekről)
69. Igen, de a munkahely egy mikroközeg. Nyilván van olyan munkahely, ahol a mobil hátráltatná a munkavégzést. Nálam mondjuk mindig ott kell, hogy legyen.
Viszont te globálisan beszéltél a telefonozásról, azt hogy az emberek a buszmegállóban, az étteremben meg a villamoson ne vegyék elő, hanem kizárólag egymással beszélgessenek, erre írtam, hogy vágyálom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!