Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell ennyire tiltakozni...

Miért kell ennyire tiltakozni az iskolai mobil betiltás ellen még a tanároknak meg felnőtteknek is?

Figyelt kérdés

A gyerek ne.mobilozzon az iskolában hanem az órára figyeljen szünetben meg készüljön a következő órára.


Ennyi erővel a tescos pénztáros is had játsza le a fruit ninjat mielőtt kiszolgál nem?


aug. 12. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 árokpart ***** válasza:
60-as De ne vegyétek el tőlük, mert az nem a tiétek. Órán ki kell kapcsoltatni, meg nem szabad nekik titeket meg az osztálytársukat a beleegyezése nélkül fotózni a többi meg az ő dolguk.
aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
42%

"Sok helyen olvastam, hogy szülők javaslata volt ez. "


LOL! Érdekes, hogy ezeket a hangokat soha senki nem hallotta. Vicces, ahogy ezekre a soha meg nem történt közvéleménykutatásokra hivatkoznak.

Ahogy az is vicces, hogy ebben a vármegye-urasági feudalizmusban annyi kompetenciát sem adnak a tanároknak, hogy önerőből vívják ki azt a minimális autoritást és figyelmet, ami egy óra megtartásához szükséges, hanem ilyen központosítva a rendőrséggel ijesztgetve kell kivenni a gyerekek kezéből a telefonokat.

Én még a NER előtti érában voltam gyerek, de már akkor el tudták érni a tanárok, hogy ne telefonozzunk órán, meg később is, amikor a mobilozás már virulensebb lett, nem kellett ehhez semmilyen jogszabály. Sem középiskolában, sem az egyetemen nem emlékszem, hogy ez probléma lett volna. Ja és akkor még papír alapon volt az ellenőrző, a jegyek meg a felelés, azóta ez ugye digitalizálva lett, ez is egy tök ellentmondás, hogy akkor egyfelől belekényszerítik a tanárokat a digitalizációba (amúgy ez természetes valahol), de a tanuló részéről meg csúnya rossz telefon, dobod el?

aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 árokpart ***** válasza:
82-es Nem arról van szó, hogy órán ne kapcsolja ki meg a foglalkozásokon. Az természetes és magától érthetődő is. Viszont az óraközi szünetekben, esetleg lyukasórákon ugyan már miért ne lehetne nála amikor alkotmányos joga. Ha a rendőrség meg ilyenekkel fog foglalkozni akkor az meg őket fogja minősíteni nem a diákokat.
aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

63. A rendőrség nem fog ilyenekkel foglalkozni. Főleg Budapesten, ahol a bűncselekmények felderítettsége kb 3%.

Nincs erre kapacitás. Ki fog órákon át jegyzőkönyvet meg végzéseket írogatni, mert egy 14 éves gyerek lyukas órán megnézte a Facebookját? Nonszensz.

aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:

Amiről itt utólag írtál, az nem más, mint az antiszocializációhoz vezető kikövezett út! Nincs rendben, hogy elmegy két ellentétes nemű fiatal sok kilométerre az otthonától egy szállodába és ahelyett, hogy egymás társaságát élveznék a barátságos környezetben, a telefont nyomkodva ülnek egymással szemben az ebédlőben, a nekik (is) díszesen megterített asztal mellett!

Az sincs rendben - szerintem, - hogy személygépkocsiban várakozó emberek telefont piszkálnak némán a várakozás teljes ideje alatt!

Ide vezet az, amiről azt próbálod meg itt bizonygatni, hogy az milyen jó és emberi jog! Növesszünk karmokat nekik, felejtsenek el beszélni és ezt követően kényszerítsük őket bele a munka világába! Szerinted ez fog működni, - egyébként pedig nem! Egyre több munkáltató érvényesíti munkakör betöltés feltételeként, hogy munkaidőben nem engedélyezi a privát célú digitális kütyü piszkálást! Lehet tátogni, hogy "De miért nem engem választott a háeres?" - Soha nem fog eljutni a tudatáig ez azoknak, akik függők!

aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 DK-s ***** válasza:
0%

Basszus.


Nem unjátok még? 🤣


Egyeztessetek priviben. Minek veszekedni, ha lehet verekedni is?

aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
40%

65. Ne haragudj, de ez borzasztó félremagyarázása a problémának. A HR-es nem azért nem vesz fel, mert nyomogatod a telefont. Nem hiszem, hogy bárki a tiktok videókat nézegeti egy állásinterjún felvételezés közben, miközben beszélgetnek vele. A telefont nyomkodó függőnek és a HR-esnek ilyen formában nincs keresztmetszete. Később természetesen okozhat problémát, ha folyamatosan a telefonon lógsz, de az már egy másik történet.


Amit pedig az első bekezdésben írsz, az egy olyan vágyálom, amit nem lehet törvényekkel megvalósítani. Az, hogy az emberek kezében ott van a kütyü egy olyan "szellem", amit nem lehet visszatuszkolni a palackba. A piac telenyomta vele a polcokat, mi meg levettük és használjuk. Idős, fiatal, gazdag, szegény, nő, férfi, gyerek - mindenki kezében ott van. Mégcsak generációs problémának sem lehet nevezni, mert már sokunk nagyszülei is rajtuk lógnak, sőt sokszor még nagyobb függők, mint mi.

Márpedig de, jog. És egyre inkább afelé megy a világ, hogy azzá váljon (lásd: internet, mint alapvető emberi jog felvetése). Az, hogy ezeknek hatása van a szociális életünkre, az egy dolog, és érdemes vele foglalkozni, tanítani is lehetne - még egyszer - a használatát, veszélyeit, előnyeit. Amúgy én éppen a nem használatában látom a hátrányt, mivel ha fiatalként nem használod a kütyüt, akkor kiesel a szociális dolgokból (nem vagy benne x csoportban, chatben stb, akkor lemaradsz az eseményekről)

aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
40%
66. Egy DK-stól mit is várna az ember, mint a verekedés kilátásba helyezését :)
aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
65-re: Bocsi, - menet közben keletkezett a te hozzászólásod, - az előtte lévőre írtam! Ezzel együtt: én olyan helyen dolgozom, hogy reggel amikor bemegyek, el kell zárnom egy fakkba a telefonomat és bármi is történik, nem vihetem be - még kikapcsolt állapotban sem - a fakkból a telefonomat oda, ahol dolgozom. Nem ördögtől való fantazmagora, amiről írtam és ez a természetes ott.
aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:

69. Igen, de a munkahely egy mikroközeg. Nyilván van olyan munkahely, ahol a mobil hátráltatná a munkavégzést. Nálam mondjuk mindig ott kell, hogy legyen.


Viszont te globálisan beszéltél a telefonozásról, azt hogy az emberek a buszmegállóban, az étteremben meg a villamoson ne vegyék elő, hanem kizárólag egymással beszélgessenek, erre írtam, hogy vágyálom.

aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!