Miért kell ennyire tiltakozni az iskolai mobil betiltás ellen még a tanároknak meg felnőtteknek is?
A gyerek ne.mobilozzon az iskolában hanem az órára figyeljen szünetben meg készüljön a következő órára.
Ennyi erővel a tescos pénztáros is had játsza le a fruit ninjat mielőtt kiszolgál nem?
"Ennyi erővel a tescos pénztáros is had játsza le a fruit ninjat mielőtt kiszolgál nem?"
Én dolgoztam hipermarketben árufeltöltőként és nálam lehetett a telefon, sőt, telefonálhattam is munka közben ha szükséges volt. Édesanyám a vevőszolgálaton dolgozik, náluk is bent lehet a telefon, ahogy bármilyen más digitális eszköz is. Dolgoztam gyárban gépkezelőként, ott is mindig nálam volt a telefonom, sőt, a munkatársakkal, főnökökkel telefonon tartottuk a kapcsolatot. A 21. században szerintem ez a normális.
"A gyerek ne.mobilozzon az iskolában hanem az órára figyeljen szünetben meg készüljön a következő órára."
Elsősorban nem az órai telefonozás tiltása a probléma, hanem a rendelet ami ezt tiltja. Nem csak az órai mobilozást tiltja, hanem konkrétan semmilyen telekommunikációs, képrögzítésre vagy hangrögzítésre eszközt és semmilyen internetre csatlakoztatható eszközt sem lehet bevinni. Ezt azt jelenti, hogy a szünetekben sem lehet nálad semmi, és még egy fényképezőgépet, egy diktafont, egy mp3 lejátszót vagy egy ősrégi morse-kódolót is le kell adnod, mert ezek mindegyike tiltva lesz.
De mondok egy másik példát, a kézi szótárak már 10 éve kimentek a divatból, alig gyártanak belőle, mert gyakorlatilag mindenki online fordítókat és online szótárakat használ. Most a diákoknak majd hordaniuk kell a szótárakat, az jó lesz? Az én kézi német szótáram van vagy 2 kiló, és közel 1400 oldalas, ez egy rövidített, hordozható szótár. A mai digitális világban éppen erről kéne leszoktatni a diákokat, és meg kellene tanítani nekik, hogy a modern technikát hogyan tudják használni az oktatásban, de ehelyett visszamegyünk az időben és minden modern dolgot kitiltunk. Más kérdéshez már írtam, nekem a Pannon egyetemen előadáson mobilról kellett gyors ZH-kat írnom, minden egyes előadás elején. Mi lesz a következő diákgenerációval, hogy fognak tudni felzárkózni a digitális világ kihívásaihoz, ha gyakorlatilag náluk sem lehet se a telefon, se más okoseszköz?
11
Érettségin se használhatsz telefont
Ugyanúgy ott kell legyen a vastag kéziszótár meg matekra a 2 függvénytábla
Én meg a betiltatást nem értem. A digitálisan félanalfabéta boomerek csak annyit tudnak a telefonokról, hogy "a mai fiatalok nyomkodják a kütyüket, tiltsuk be!!!". Csakhogy arra is lehet használni a "kütyüket", hogy szótárazzon, számoljon, térképet nézzen, vagy valamilyen információnak két másodperc alatt utánanézzen. (Nyilván nem vizsgahelyzetben, mert tudna puskázni is telefonról.) Sőt, a mai világban egyre fontosabb skill lenne, hogy az információdömpingben hogy találja meg azt, hogy mi neki a fontos, és hogy mi hiteles és mi nem. Ahogy a boomer Facebook-ismerőseimet elnézem, hogy miket osztanak meg, ez olyan skill, amikről nekik halvány lila gőzük sincsen.
De neeeem, a XXI. századot be kell tiltani, mert a gyerek nem figyel hittan, népismeret, meg elméleti testneves órán... Aztán csodálkozunk, hogy miért nem termelékeny a magyar gazdaság...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!