Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell ennyire tiltakozni...

Miért kell ennyire tiltakozni az iskolai mobil betiltás ellen még a tanároknak meg felnőtteknek is?

Figyelt kérdés

A gyerek ne.mobilozzon az iskolában hanem az órára figyeljen szünetben meg készüljön a következő órára.


Ennyi erővel a tescos pénztáros is had játsza le a fruit ninjat mielőtt kiszolgál nem?


aug. 12. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
44%

#48> Még a törvényhozó is azt mondaná, hogy ezt kizárólag a gyerekere kell érteni.

-Konkrétan hol mondja ezt a törvény? Beidéztem az ellenkezőjét. A rendeletet szakképzésre is érvényesítő újabb rendeletben "képzésben részt vevő személy"-ről beszél, nem pedig "képzésben részt vevő kiskorú személy"-ről. (Ez a jogviszonyt jelenti, tanuló a "főállású", képzésben részt vevő személy pedig az esti/levelező) Tehát ha bejön az iskolánk épületébe egy nyugdíjas, aki mondjuk vagyonőr tanfolyamon vesz részt, akkor belépéskor le kell adnia a cigit és a mobilt. És ha felmerül a gyanú, hogy maradt még nála cigi, akkor fel kell hívnunk a Rendőrséget és a szüleit is - a törvény szövege szerint.


>Még kiskorúak sem büntethetőek kizárólag a cigaretta birtoklásáért nemhogy felnőttek ne beszélj már butaságot.

-Eddig. Szeptember 1.-től ez már hatályba lép, és kimondja, hogy a portán le kell adni a cigit belépéskor (amit távozáskor visszakap, ha elmúlt 18). Ha nem adja le, megszegi ezt a kormányrendeletet => szabálysértési bírság kiszabható érte.


Ha viszont ugyanaz a nyugdíjas korú személy, mint egy tanulónk nagypapája jelenik meg az épületben, akkor már nem kell leadnia semmit.


Nyilván a gyakorlatban nem fogunk senkire rendőrt hívni, még a tanulóra is csak akkor, ha nagyon nem megy máshogy, kirívóan közösségellenes, nem hallgat a jó szóra, stb. Beszéltem az igazgatómmal más ügyben, de szóba került ez is. Azt mondta, hogy ha az iskolaőr nagyon önjáró lesz, és rendőrségi eljárásokat indít a tanulóink ellen dohánybirtoklás okán, akkor visszamondjuk az igényünket az iskolaőrre.


# Ha butaság, hogy 50 éves emberekre rendőrt kellene hívni ha cigit látsz nála tanárként, akkor mint józna gondolkodású racionális ember nyílván nem hívsz rá rendőrt ugye, mert még a rendőr is kinevetne, sőt leszidna, hogy miért zavarod ezzel a munkájukat.

-Igen, így van. Mondjuk a rendőr nem szidna le, mert a törvényt be kell tartani, még ha hülyeség is. De lehet hogy adna egy tanácsot, hogy a szelektív figyelem a nyugodt élet titka :) Elsősorban arra akartam ezzel felhívni a figyelmet, hogy mennyire nincs végiggondolva, hogy mi következik a törvényből és mennyire életszerű annak betartatása...

aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 árokpart ***** válasza:
0%
51-es Pontosan ezt akartam mondani. Köszi szépen, hogy te is így gondolod.
aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 árokpart ***** válasza:
0%
51-es Félig meddig Kedves kolléga (könyvtáros vagyok) ha van kedved fent van a kormány Facebook-os oldalán a kommentek között fő hírként az erre vonatkozó Petíciónk. Oszd meg ahol tudod akár anoniman is, hogy ha lehet életbe se lépjenek ezek az átgondolatlan butaságok.
aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
0%
#53 Lépjenek csak életbe! Különben sose bukik meg ez a kormány....
aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 árokpart ***** válasza:
38%
54-es Gondolod, hogy ősszel tömegesen kimennének tiltakozni emiatt az emberek? Nem úgy néz ki a közhangulat alapján eddig, de kíváncsi leszek, hogy ha nem finomítanak rajta, akkor mi fog kisűlni belőle.
aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
57%

"Jaj Édes Istenem dehogy kell! A tanulóra egyértelműen a mindenkori kiskorúakat ért a törvény"

Már ne haragudj, de ha ekkora baromságokat írsz, inkább ne szólj hozzá a témához. Idézek a rendelet szövegéből:

"Az 1. § a) és c) pontja szerinti tiltott tárgyat [...], ha a tanuló a 18. életévét BETÖLTÖTTE, a tanulónak [...] kell visszaadni"

Az #51-es válaszoló már érvelt a törvénnyel, de ha valaki csak a rendelet szövegét olvassa el, abból is egyértelmű, hogy tanuló lehet 18 éven felüli felnőtt is, hiszen a rendelet szövege kifejezetten megemlíti őket.

"Nem értem ezt a rendőrség dolgot a cigivel"

Elnézést, itt én mondtam rosszul, használatában korlátozott tárgy, illetve dohánytermék és energiaital esetén nem kötelező a rendőri szervet értesíteni, ez csak a többi tiltott tárgyra (pl. csúzli :D) vonatkozik. Viszont ha a tanuló nem hajlandó átadni a tiltott tárgyat, kénytelen leszel rendőrt hívni, mert erőszakkal sem veheted el tőle és a holmiját sem kutathatod át, ezeket csak rendőr (vagy iskolaőr, az ő jogkörüket nem ismerem) teheti meg.

aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 árokpart ***** válasza:
26%
56-os Az 51-es már leírta, hogy ez egyszerűen betarthatatlan lesz. Egyébként ha az energiaitalt említitek, még nincsen törvényben, hogy nem vásárolhat 18 éven aluli személy ez még csak tervezet.
aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 árokpart ***** válasza:
Kár ezt tovább ragozni,szinte biztos vagyok benne, hogy módosítani fognak rajta addig. Legalábbis az abszurd részeken amit itt akár a felnőttképzés kapcsán felmerült az egészen biztosan.
aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 árokpart ***** válasza:
Még egy gondolat erejáre. Egyébként elképzelni nem tudom, hogy ezek a javaslatok kinek az agyában születtek meg és a 14 éves Fidesz kormányzás alatt miért pont most, hiszen 2010 -óta is folyamatosan vitték a gyerekek a mobiljukat a suliba. Milyen olyan drasztikus esemény történt ami ezt a gyakorlatilag abszolút tiltást igazolná ezt nem értem. A többi tiltott tárgyak meg mindig is azok voltak világ életben eg iskolában. Sok helyen olvastam, hogy szülők javaslata volt ez. Érdekes, hogy az ő erre vonatkozó hangjukat sosem hallottuk, sem a sajtóban, sem itt a neten, sem a televízióban. Most meg a szülők nagy része tiltakozik ellen az viszont hallható. Ezek szerint mégis egy önkényes döntésről van itt szó a kormány részéről.
aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:

#56 JA, tényleg, a cigi esetén nem is kell a rendőrséget értesíteni, csak ha lőfegyver, robbanószer van nála.


Ez megnyugtató, mégis maradhat az iskolaőr :)


Részemről megnyugodtam, szerintem minden működik tovább mint eddig. Remélem a tanulók felfogják, hogy ha nem adják le reggel a telefonjukat, akkor a legrosszabb, ami történhet, hogy elvesszük tőle, ami ugyanaz, mintha leadná. Tehát az optimális stratégia nem leadni semmit, így reggel könnyű lesz beszedni, nem lesz tumultus meg késés. A tanár udvariasan kopogva lép a terembe, nehogy meglásson telefonokat, mert nem azok elvételével akarja az idejét tölteni.

aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!