Miért kell ennyire tiltakozni az iskolai mobil betiltás ellen még a tanároknak meg felnőtteknek is?
A gyerek ne.mobilozzon az iskolában hanem az órára figyeljen szünetben meg készüljön a következő órára.
Ennyi erővel a tescos pénztáros is had játsza le a fruit ninjat mielőtt kiszolgál nem?
#31 Semmi nem utal arra, hogy felnttekre nem vonatkozna, sőt, idézem:
"A Kormány 246/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelete
a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet módosításáról [...] tanuló alatt a tanulót vagy a képzésben részt vevő személyt,[..]kell érteni.”
A "képzésben részt vevő személy" a felnőttképzésben azaz nem tanulói jogviszonyban tanuló (jellemzően) felnőtteket jelenti. Ha a 245/2024 Korm. rendeletbe tanuló helyére a felnőttképzésben részt vevő személyt helyettesíted, akkor az jön ki, hogy bizony a képzésben részt vevő nyugdíjasnak is fel kell hívnunk a szüleit, ha dohány-rejtegetés gyanúja merül fel.
Nagyszerű húzás, tényleg. Továbbra sem tanítjuk meg a gyereknek, hogyan boldoguljon a 21. században, de legalább még a techonlógiai vívmányokat is csavarjuk ki a kezéből, nehogy lemaradjon a kovalens kötésről meg a kincskereső kisködmönről. Adott egy eszköz. Véletlenül se a helyes használatra tanítsuk meg, hanem tilstuk be, vegyük el. Ettől így csak méginkább egy buborék hellyé válik az iskola, bár eddig is az volt.
Ez valami visszavágyódás a mobilok előtti világba, vagy micsoda? Aki akart, az eddig is figyelt órán, aki meg nem, az régen is lefoglalta magát. Cetlizgetett, dumált, aludt, lógott.
Nálam mindig ott volt a telefon, de nem azon lógtam órán, max a szünetben.
És amúgy a kötelezővé tett tankönyvek vajon mennyire veszik fel a versenyt az internettel? Akkor már minőségi anyagot tegyenek a gyerek elé, amiért érdemes kikapcsolni a telefont és odafigyelni. Mert ez a csendőrködés röhejes.
38. Nem mi drámázunk, mi csak reagálunk. A mobilok elvétele a dráma.
Ha közbe fel akar hívni anyám, mit csináljon? Küldjön galamb postát?
#34 Ne haragudj, de nem értem.
Az általad említett 246/2024 Korm. rendelet ugyanúgy nem említ sem nappali képzést, sem felnőttkort, ahogy ez a rendelet. Pontosan azt írja, hogy
"tanuló alatt a tanulót vagy a képzésben részt vevő személyt, tanítási nap alatt a szakképzési alapfeladat ellátás szerinti oktatás napját kell érteni."
A Szakképzési tv. paragrafusaiban szerepel a "kiskorú tanuló" kifejezés, tehát a tanuló alapvetően lehet nagykorú is, a tárgyalt rendelet pedig együttesen a tanulókra vonatkozik, kormeghatározás nélkül. Számomra a szakképzési alapfeladat ellátás szerinti oktatás napjából sem derül ki a képzés típusa, de javítsatok ki ha rosszul gondolom.
Én ezen rendelet és az általad hivatkozott rendelet alapján is úgy értelmezem, hogy egy 50+-os tanulóra ugyanúgy vonatkozik ez az egész, mint egy 16 évesre. A dolog pikantériája egyébként az, hogy egy 18 éves diáknak is tilos lesz bevinni az iskolába olyan terméket, amit 18 éven aluliak nem vásárolhatnak, hiába töltötte már be a 18-at. Ezeket a tárgyakat ráadásul leadni sem lehet, kérdésem, hogy ha van egy doboz cigi meg 2 energiaital a 18 éves diáknál, akkor azokat hova tegye, ha bemegy oktatásra? Hagyja a járdán az épület előtt, vagy dugja fel magának? Mert ha beviszi, rendőrt hívnak rá.
Ja, még egy kérdés:
A rendelet szerint a Kormány "a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 94. § (4) bekezdés t) pontjában kapott felhatalmazás" alapján cselekszik, amikor ezt a rendeletet meghozza. De az említett törvény 94. § (4) bekezdésének t) pontját 2024 január elsejével hatályon kívül helyezték, azt sem látom mi volt ott korábban. Ezt jól látom? Vagy én nézek el valamit? Ilyen hogy lehet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!