Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell szivatni az emberek...

Miért kell szivatni az embereket ezzel a palackvisszaváltással?

Figyelt kérdés

júl. 14. 22:18
 31/91 anonim ***** válasza:
72%

"Még most sem érted????

A cél hogy minél több palack legyen visszaváltva amit eddig az emberek eldobáltak - inkább vigyék vissza."

Ez oké, de miért nem jó az, hogy én kiteszem a szelektív kukába? Én a jelenlegi rendszerrel inkább lenyelem azt az 50 forintot és leszarom a szelektív gyűjtést, míg a régi rendszerben következetesen a szelektív kukába gyűjtöttük a szelektív hulladékot. Miért nem lehet visszaváltani is meg szelektíven is gyűjteni? Vagy ez az 50 forint hivatott rávenni a lakosság maradék részét a visszaváltásra?

Régen amikor lehetett pénzt kapni a visszaváltásért, 5 forintot kaptunk üvegenként. De nem került cserébe 5 forinttal többe a termék, hanem szimplán megérte visszavinni az üveget, mert akkor kaptál érte 5 forintot. Nehéz lett volna ezt most is így csinálni?

Miért jobb egy hétköznapi embernek hogy ugyanúgy nullába jön ki visszaváltáskor, csak most még mennie is kell érte, mint ha vagy pluszban jönne ki, vagy gyűjthetné otthon, a szelektív kukában?

Mert ezeket egyik cikk sem válaszolja meg. Értem hogy az állam célja micsoda, én azt nem értem, hogy ez az én részemről, felhasználói oldalról miért olyan jó dolog. Így most nekem nehezebb szelektíven gyűjteni mint előtte, így ezzel épp ellenkező hatást érnek el, és nem fogok szelektíven gyűjteni - hiszen nem fogom az üres palackokat visszacipelni, főleg nem sértetlenül ahelyett hogy itthon összetaposnám és kitenném a kukába.

júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
65%

Egyszer már kifejtettem miért hülyeség az egyik palackos kérdésnél. Én utálom. Valóban szemét az egész. Ráraknak egy csomó pénzt, aztán gyűjtögessed otthon és menj szatyrokkal mint egy csöves és váltsad be az automatában. Egy újabb felesleges időtöltés, mintha az embernek annyi ideje lenne, de még erre a marhaságra rá kell szánni az időt, vagy kidobtál egy csomó pénzt az ablakon. Azt nem értem miért nem lehet kötelezővé tenni a szelektív hulladékgyűjtést. Vagy megszűntetni az eldobható palackokat. Sok megoldás létezik amivel könnyebbé és egyszerűbbé lehet tenni a vízellátást. A műanyag evőeszközöket tudtommal kivonták, lehetne ez a következő.


A hanyatló nyugaton sem egy kellemes dolog.

júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
66%
Igenis nagy baj az hogy ráraktak 50 forintot, aztán ha nincs időd a gyűjtögetéssel foglalkozni kidobtad akarva akaratlanul is a pénzt az ablakon. Én rossz dolognak tartom ezt. Mindegy a világ ilyen. A hülye leszakítós kupakok is borzalmasak. Megváltás mikor olyan palackot veszek aminek normális kupakja van. Rossz irányba haladunk.
júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
11%

34.

te nem vagy magyar?


a szolga csicska te vagy mert 50 ft-ért vissza vissza el egy szaros palackot!

júl. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 A kérdező kommentje:
És most vigyem gyalog/tömegközlekedésen tizesével a palackokat? Vagy szállítsam autóval, azzal is szennyezve a környezetet?
júl. 15. 02:36
 36/91 A kérdező kommentje:
Itt megint a kisembereket szivatják meg, nem pedig a nagyvállalatokat, akik zömében felelnek a környezetszennyezésért. Ugyanaz, mint az elektromos autónál. A személyi közlekedés csak elenyésző mértékben volt felelős a károsanyagkibocsátásért, mégis a kisembereket kényszerítik rá, hogy vegyenek elektromos autót, mintha az mentené meg a bolygót..
júl. 15. 02:39
 37/91 anonim ***** válasza:
52%
Speciel, nem tehetem meg és nem is fogom megtenni, hogy egy külön helységet mások hóbortjaira különítsek el az életteremből. Eddig is volt élet, ezután is lesz - palackokkal vagy azok nélkül! Az viszont biztos, hogy nem fogok mások hülyesége miatt hülyét csinálni magamból is! Akinek ez az igénye, babusgassa, ápolgassa, válogassa, tisztítgassa, hajtogassa kedvére a ganéjt - hajnalok hajnalán vagy éjnek idején, - de nekem sem energiám, sem kedvem, sem időm arra, hogy még egy olyan dolognak próbáljak megfelelni, amely nincs arányban az én cselekményeim által okozottakkal és az elérhető eredménnyel! Gyártsák, adják el környezetet nem szennyező anyagokban a termékeket! 30000 évre előre le vannak gyártva az indokok, hogy mindennek miért csak felfelé kúsznak az árai, - eggyel több vagy kevesebb már nem számít!
júl. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 Alex Fly ***** válasza:
76%
A19: és teljesen igazuk van: az általad említett multicégek abból élnek, hogy a te igényeidet elégítsék ki és a kötnyezetet is miattad szennyezik. Nem.kell úgy tenni, mint ja neked semmi közöd nem lwnne ahhoz, amit gyártanak.
júl. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 Alex Fly ***** válasza:
69%
@31: "Régen amikor lehetett pénzt kapni a visszaváltásért, 5 forintot kaptunk üvegenként. De nem került cserébe 5 forinttal többe a termék, hanem szimplán megérte visszavinni az üveget, mert akkor kaptál érte 5 forintot. Nehéz lett volna ezt most is így csinálni?" -de, pontosan így csinálják. Régen amikor megvetted a terméket, az ára mellett kifizetted a betétdíjat, amit visszakaptál, amikor visszaváltottad az üveget. És most is ugyanez van...
júl. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
31%

Olyan aranyos, hogy jöttök ezzel az 5 forintos pluszpénzzel, de abban az időben nem problémáztatok, hogy otthon kerülgetni kellett a palackokat, meg "csövesként" kellett zsákszámra visszavinni az üvegeket, most meg igen?


Kezdjük ott, hogy nem 5 forint volt, hanem 2 forint (5 forint az aludobozért járt), és legalább 5 üveget kellett visszavinni, hogy kapj pénzt. Ki a franc fogja magát tízforintokért kínlódtatni a visszaváltással? Ráadásul úgy, hogy nem is volt jó sokszor a gép, meg csak olyat vett vissza, amilyet az adott üzletben árusítanak, és azt is volt, hogy sokadjára fogadta el. És ha nem sikerült beváltani (a meghibásodott gép miatt, amit nyilván nem tudsz előre), akkor vihetted haza, ha később pénzt akartál belőle látni.


Nyilván a felsorolt okok miatt nem volt népszerű a visszaváltás. A nagy többség pedig leszarja, még a szelektív gyűjtéssel sem foglalkozik, simán csak kidobja a kukába (ha egyáltalán). Ezért találták ki ezt a rendszert, mivel így ha vesznek egy karton ásványvizet, az már 300 forint, ami szemmel látható összeg, így motiválva a visszaváltást.


Persze rengeteg jogosan felvetett probléma van a rendszerrel, amin vagy változtatnak idővel, vagy nem, és biztosan csináltak statisztikákat is, hogy ha csak minden 5. üveget nem visznek vissza, akkor mennyi marad a cégek zsebében, de kizártnak tartom, hogy ez lett volna a fő motiváció a rendszer kiépítésével.


Nekem személy szerint nincs nagy bajom a rendszerrel, mert könnyen vissza tudom váltani, a tárolás meg nem annyira teátrális probléma, mint ahogyan azt felhozták páran. De tudom, hogy másoknak már a visszaváltás is megugorhatatlan akadály lehet (főleg a falvakban), ezért remélem, hogy legalább az elérhetőségen fognak javítani idővel.


Azt még megjegyzem, hogy minden ilyen kezdeményezés az átlagemberre van szabva; a nagy átlag rendszeresen jár nagyobb bevásárlóegységekbe, és mind autóval teszi meg az utat. Belátható, hogy nekik nem lehet olyan nagy gond a visszaváltás. Aki pedig nem ilyen szerencsés, mint a falvakban élők, akik nem akkora gyakorisággal tudnak menni ilyen helyekre, vagy az autóval nem rendelkezők, akiknek a szállítás tud gondot okozni, az sajnos így járt.

júl. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!