Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell szivatni az emberek...

Miért kell szivatni az embereket ezzel a palackvisszaváltással?

Figyelt kérdés

júl. 14. 22:18
 51/91 anonim ***** válasza:
Ja, hogy konkrét márkát kellett nézni? Nálunk is van prémium minőség pár fontért.
júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
Árukeresőn 90ft-tól írja.
júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
100%
A 2 literes Saguaro (Lidl) 139 forint (+50 Ft betétdíj), de a Pennyben is van ennyiért (sőt, a héten le van értékelve 99 forintra). Nyilván a márkásabbak, mint a Szentkirályi, drágábbért vannak, olyan 300 körül.
júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
73%

Én csak azt nem értem, hogyan akarják újrahasznosítani. Mert a tisztítás, újratöltés sokkal költségesebb és időigényesebb mint az új palack legyártása, betöltése.

Ezekből a pillepalackokból egy gyártósoron óránként több száz palack gyártható. Ilyen gyorsan és olcsón nem lehet a visszavitt palackokat tisztítani, újratölteni.

A logisztikáról nem is beszélve: a visszaváltott palackok szállítására további teherautókat kell üzembe helyezni, növelve a gázolajfogyasztásr és az üzemeltetési költségeket.

Akkor ennek tükrében kérdem, mi mást lehet csinálni gazdaságosan a PET palackokkal azon túl hogy bálát préselnek belőlük a többi szeméttel vegyítve és eltüzelik a hulladékerőművekben. Ha meg ígyis-úgyis eltüzelik, akkor minek a visszaváltós rendszer. A kommunális szeméttel együtt egy alapszintű gépi válogatás után is el lehet tüzelni!

júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
100%
@54 Egy (és egyre nagyobb) részét nem tüzelőként hasznosítják, hanem alapanyagként. Beolvasztják és készítenek belőle új palackot, termopulóvert, strandpapucsot, cipzárt, bőröndkereket, padot, szőnyeget, szemeteskukát, stb.
júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
81%
Mert a kormány ott húzza le az emberekről az utolsó bőrt, ahol tudja. Én kb. 15 éve szelektíven gyűjtöm a hulladékot, mindig a szelektív kukába dobom a vizes flakont. Szóval ez a palackvisszaváltás engem, akkor motiválna, ha előtte nem húznának le palackonként 50 forinttal, aztán visszakapod a pénzedet, ha visszaviszed a palackokat. De mióta az a lehúzás tart, egyszerűen megoldom, olyan flakont keresek, ami nem betétdíjas.
júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
53%
Én meg világéletemben csapvizet ittam, az nem betétdíjas és nincs is vele ilyen gyűjtögetős germózás.
júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
100%

#20 "30 éve már próbálkoztak a visszaváltható PET palackokkal. Nem működött, nem éri meg. "

Rosszul tudod, mert működött.

Nem azért maradt abba mert nem működött, hanem mert megjelentek az eldobható pillepalackok.

Amikor a visszaváltható műanyag palackok megjelentek akkor még csak üveg palackok voltak és annak súlya nagy volt 1 literes palacknál is. Ezt váltotta ki egy sokkal könnyebb és nagyobb méretben is legyártható, hazacipelhető súlyú műanyag palack. Igen sokáig forgalomban voltak és működött a visszaváltásuk, újra használatuk.

Azért ment ki a divatból amiért a nagy üvegpalackok is - mert volt helyette ingyen más. Most majd megint nem lesz ingyenesen műanyag palack és nem éri meg majd csak úgy eldobálni. Ennyi.

júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
80%

#55 A beolvasztással történő műanyagipari újrahasznosítás nem igényli a palackok jelenleg bevezetett precizitású szintű gyűjtését. Beolvasztáskor az értékes műanyag alapanyag és a salak rész (szennyeződések) elkülönülnek, így csapolással szétválaszthatóak. Egyébiránt a beolvasztás technológiája a hőigény miatt energiaigényes, gazdaságossága kétséges. A gyakorlatban ugyanis legalább háromszor van szükség hőfejlesztésre, egyszer a granulátum előállításakor, másodszor a tégely extrudálásához, harmadszor pedig a palackok hőformázásakor.

Egyébiránt a visszaváltó rendszer létrehozása előtt statisztikailag elemezni kellett volna a palackok visszakerülési arányát. A szelektívbe dobott palackok tömege osztva a gyártott palackok tömegével. Lehet hogy bő 70-80% arány jött volna ki, a maradék 20% kedvéért meg csináltak egy soha meg nem térülő gazdaságtalan, komplikált rendszert.

júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
41%

#35 "És most vigyem gyalog/tömegközlekedésen tizesével a palackokat? Vagy szállítsam autóval, azzal is szennyezve a környezetet?"

Amikor megvetted akkor hogyan vitted haza?

Ha hazavinni tudtad akkor vissza is tudod vinni amikor legközelebb mész venni másikat. Annyi a különbség, hogy eddig csak hazafelé volt tele a szatyrod, autód ezekkel a palackokkal - amik még töltve is voltak, tehát nehezebbek, - most meg majd odafelé is viszel párat. Szimplán mész a boltba és viszed magaddal azt ami addig kiürült. Ha 1 akkor egyet viszel, ha 5 akkor ötöt viszel. Vagy nem veszel ilyet, vagy kifizeted érte az 50Ft-t és utána nem viszed vissza hanem teszed a szelektív gyűjtőbe.

Tényleg ennyire kell szenvedni hogy megpróbálod megmagyarázni miért nem tudod VISSZAvinni azt amit korábban képes voltál valamiféleképpen, teljesen tele, nagy súllyal hazavinni????

júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!