Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell szivatni az emberek...

Miért kell szivatni az embereket ezzel a palackvisszaváltással?

Figyelt kérdés

júl. 14. 22:18
 41/91 anonim ***** válasza:
91%

Anyám mutatott nekem egy tiktok videót, amiben egy pali áll a visszaváltó automata előtt, kezében egy darab visszaváltható palackkal. Azt dugdossa az automatába, de csak addig, míg az automata le nem olvassa, hogy visszaváltható. Amikor ez megtörténik, akkor kihúzza a palackot, és bedob a lábánál lévő szatyorból egy nem visszaválthatót, a gép pedig elnyeli a nem betétdíjas palackot. Ezután ismét bedugja a visszaválthatót, majd csippenés után megint kihúzza, és bedob egy nem visszaválthatót...

Ha ez elterjed (mármint hogy ilyet lehet csinálni), az tényleg nagyban segíthet a már kinn a természetben heverő, nem visszaváltható palackszemét eltüntetésében is.

júl. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
68%

"azért, mert most anyagilag motiválva van"

Aki eddig is lesz@rta, az 50 Ft miatt nem fogja kikeresni, hogy melyik boltban van visszaváltó és csak azért nem fog odamenni, hogy visszavihesse. Ezzel azokat szivatják, akik eddig is szelektíven gyüjtöttek.

Én a 3. boltnál tudtam visszaváltani, és ott sem mindet, szóval a felével mehettem a megszokott módon tovább a szelektív kukákhoz. Nem Bivalybasznádon lakom, hanem egy 40 ezres városban, Budapest mellett. Azt sem tartom jónak, hogy csak levásárolni lehet a visszaváltott üvegek árát. Mielőtt kapnám az ívet: tudom, hogy van applikáció, de nálunk speciel nem működik.

júl. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem régen az igazi üvegeket sem volt könnyebb visszavinni, azoknak súlya is volt. Bár nem volt jellemző, hogy rekesszámra hordták haza a vásárlásból mondjuk a Margitszigeti Kristályvizet.
júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
73%

Valahogy jobban tudnék azonosulni a visszaváltás "zöld" elméletével, ha maradt volna minden az eredeti áron, és abból adnak vissza, nem pedig így, hogy a bank (jelen esetben a MOL = NER) mindig nyer, mert vagy bennmarad a plusz 50 ft-od és ezzel fizeted a kiválogatás költségét, vagy kiválogatod nekik és utána jó pénzért mehet közvetlenül a műanyag újrahasznosítható piacra a hulladék. A palackot eddig is kifizettették veled, ugyanabban a szar műanyag palackban kapod ezután is.


Szóval velem szemben, aki eddig is szelektíven gyűjtötte a hulladékot, és többnyire házhoz rendelem a termékeket, mert nem nagyon van időm tutükézni meg sorban állni a pénztárnál, ez így nem teljesen igazságos.


Tehát bojkottálni fogom az ilyen termékeket, vagy ha mégis vennék, akkor kettévágom a palackot és megy a vegyesbe.


Nem tudom elhinni, hogy tényleg ekkora birkák vagyunk, hogy újra és újra le lehet húzni és még mindig csak vigyorgunk hozzá...

júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
0%
Wow, itt nálunk ki sem fizetik (Anglia), csak szelektíven kell gyűjtenünk. Otthon meg adnak érte 50ft-ot. Mennyi egy üveg víz, 100-120ft körül mozog?
júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
84%

Ha már van applikáció, és tud scannelni is qr kódot (mert van ilyen funkció benne, most néztem), miért nem lehet otthon a szelektívbe rakás előtt bescannelni, így akinek van szelektív kukája azt nem szopatnák ezzel a baromsággal?


Elárulom: mert ez az egész csak arról szól, hogy rögtön a bálázóba kerüljön a hulladék, és csak annyi dolguk legyen vele, hogy eladják. A büdös paraszt meg elvégzi a logisztikát és a szétválogatást. Ingyen pénz, a NER tovább gazdagodik. Ennyi.

júl. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:

@47

Kábé a duplája annak amit saccoltál, 200-250 ft között mozog a másfél literes.

[link]

júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
65%

"Otthon meg adnak érte 50ft-ot. Mennyi egy üveg víz, 100-120ft körül mozog?"


Félreértettél valamit, az 50 ft-ot előre kifizeted, tehát ha visszaviszed SEMMIT sem kapsz érte, csupán a büntetést kapod vissza. Tehát az a palack valójában 150-170 ft-ba kerül most emiatt... Másfélszeres áron van!

júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
Helyesebben 180-250 között
júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:

#47

100-120 ft egy üveg víz itthon?😂😂 Ember, te miről beszélsz? Kb. 10 éve került ennyibe a legolcsóbb fél literes.

júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!