Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell szivatni az emberek...

Miért kell szivatni az embereket ezzel a palackvisszaváltással?

Figyelt kérdés

júl. 14. 22:18
 81/91 anonim ***** válasza:
83%

Olyan helyen élek, ahol évek óta ilyen rendszer van. És nem értem mit kell ennyit agonizálni: heti egyszer vagy kétszer megyek boltba. Addig egy szatyorba gyűjtöm a palackokat. 4-en vagyunk a családban, egy hét alatt sose jön össze egy szatyornál több.


Amikor megyek a boltba felkapom a szatyrot, odaérek, visszaváltom. A vásárláskor a blokkot beváltom. Ennyi. Nem érzem ezt óriási tehernek.

júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
14%

81: nem érted. Én nem járok el boltba, mert megér 1000 ftot hogy kihozzák házhoz az 50.000 ftos nagy bevásárlást, ami 2 hétig elég. Nem akarok másfélszer annyit fizetni az ásványvízért, mert szelektíven gyűjtöm a hulladékot! Nem fogok szatyrokkal szaladgálni, mint valami csöves, meg üres palackokat tárolgatni.


Ha ez a szelektív hulladék gyűjtéséről szólna, miért nem lehet lecsippantani az alkalmazással a QR kódot és utalják vissza a pénzt ha a szelektívbe teszem?!


Csókolom!

júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
72%

#82 Szóval hajlandó vagy 1000 forintot kiadni hogy házhoz vigyék neked a cuccaidat, de sírsz mert pár száz forintod ugrik mivel nem vagy hajlandó időnként visszavinni a palackokat.

Aha.

Hát pont neked szól akkor az a válasz: akkor ne vegyél ilyen palackos termékeket!

júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
72%

#82 "Ha ez a szelektív hulladék gyűjtéséről szólna, miért nem lehet lecsippantani az alkalmazással a QR kódot és utalják vissza a pénzt ha a szelektívbe teszem?! "

Azt hogyan biztosítanád, hogy a "lecsippantás" után az a palack tényleg a szelektív gyűjtőbe kerüljön és ne vágja ki a vonat ablakán utazás közben a tulajdonosa, aki könnyedén megteheti ezt a "lecsippantást" bárhol az applikációjával? Mégis mi lenne a biztosíték arra, hogy a konyhában lecsippantom a QR kódokat és utána nem a sima kukába dobom bele, mint ismerősöm, hanem a szelektív kukába teszem bele ami nálunk pont a sima kuka mellett áll?

júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
60%
Akinek megterhelő a palackonként 50 forint, de visszaváltani meg lusta, igyon csapvizet
júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
#79 én ezt úgy csinálom, hogy visszaváltó pontot is létrehozok, így még 7.50-et is kapok palackonként
júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
73%

Németországban is bevezették már nem most ezt a palackvisszaváltósdit. 25 cent egy sima pet palack, még a kaukázusi kefíren is rajta van. Sörös úvegen is, de azon 8 cent. Nyilván egy jobb gazdasággal rendelkező országban ez rendben van, de Magyarországon nagyon sok érte. Nem megyek bele miért, mindenki tudja hogy kevés a fizetés és sok a kiadás.


Egyébként nevetséges hogy a vizet megveszi az átlag ember amikor a csapból ugyanolyan jó minőség folyik. Nekem csak annyi a bajom hogy a szénsavasat tudom csak meginni.

júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
41%
Én sem örülök ennek a rendszernek, mert nyilván egyszerűbb otthon a szelektívbe dobni. De összességében, szerintem így több palack fog megfelelő helyre kerülni, mint előtte, mivel most meglesz a kényszerítő erő, az emberek pedig nem akarnak bukni rajta.
júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk úgy megy, hogy a gyerek ha megcsinál egy egy házimunkát, nem pénzt kap, hanem üres PET palackot, és megtarthatja az árát :) Két legyet egy csapásra, eltűnik a szemét, mert a gyerek elviszi, és pénzt sem kell külön adni neki!
júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
38%
Mert csóró az állam, a birkák meg hülyék és fizetnek. Üdv a vidéki, tanulatlan, ostoba emberek által választott világban.
júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!