Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A doni katasztrófa margójára:...

A doni katasztrófa margójára: ennek a fényében miért gondolják egyesek, hogy "megint rossz oldalon állunk"?

Figyelt kérdés

I. Világháború: Itt még egy dualista rendszerben, de másodhegedűsként mentünk a német háborús politika után. Hatalmas véráldozat, vesztes háború, az országot megnyomorító területvesztés.


II. Világháború: Mentünk a német háborús politika után. A kérdésben említett, sajnos épp ma évfordulós katasztrófa: több mint 200.000 magyar halála. Emellett a Holokauszt magyarországi áldozatai. Vesztes háború, majd 50 év kommunizmus.


Jelen: Kérdés ezután mit gondol, aki azt írja, hogy "MEGINT" a rossz oldalon állunk? Egyáltalán egy jelenlegi semleges jellegű politika miben hasonlít a két világháború politikáihoz?


Kíváncsi vagyok pár baloldali érvelésre, hiszen ez egy túlnyomóan balos közeg.


Mit jelent számotokra, amikor ezt ti magatok mondjátok, vagy mástól halljátok: "már MEGINT rossz oldalon állunk"?


De remélem egyben mindenképpen egyetértünk: Emlékezzünk a Magyar 2. hadsereg mártírjaira.



jan. 12. 12:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
100%

A #2 válaszoló vagyok. Személy szerint én nem támogatok semmiféle háborúskodást. A kérdésfeltevéssel egyetértek. Eleve fel van fújva ez a ruszkizás. Alapból maga Orbán adott több tucat milliárdot Ukrajnának, plusz azt is sokan nem tudják, hogy rengeteg Ukrajnába küldött fegyvert pont Magyarországon gyártanak. Illetve az ukrán tagság se lett megvétózva. Csak sok ember elhiszi amit Orbán mond és nem azt nézi amit csinál. Élükön a liberálisokkal.


Véleményem szerint akármilyen háborúba ha aktívan részt veszünk, csakis bukni fogunk vele. Tehát amennyire a kereteink közt lehetséges, minimalizálni kell minden háborús törekvést. De ez igencsak nehéz egy olyan liberális orwelli világban ami "a háború béke" elve alapján működik. Annó több éve én többször is felszólaltam a közel-keleti arab országokba való katonai beavatkozások ellen (pl Líbia), de a liberálisok mindig lehurrogtak kb olyasmi szövegekkel, hogy "de a jó demokratikus Amerikának háborúznia kell a béke érdekében"


Igazából én már nem is reménykedem egyáltalán ebben a mai világban. Semennyire.

jan. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
27%

"Mit jelent számotokra, amikor ezt ti magatok mondjátok, vagy mástól halljátok: "már MEGINT rossz oldalon állunk"?"


Az EU 50 milliárd eurós 4 éves hitelét Orbán fúrta meg, amely egyértelműen orosz érdek.


Ahelyett hogy leválnánk az orosz energiahordozókról (lásd csehek és lengyelek) inkább hozzájuk köt minket még jobban (Paks, gázszerződések).


Egyértelműen állást foglalt Ukrajna EU és NATO csatlakozási törekvéseivel, ami orosz érdek.


A nemzetközi szankciók ellenére a külügyminisztere és Orbán is tárgyal az orosz felsővezetéssel, amit semmi más szövetségesünk nem tesz- megbontja az egységet- orosz érdek.


Soha egyetlen szóval nem állt bele putyinba a vérengzésért, ellenben a szövetségesünket Brüsszelt és az USA-t folyamatosan támadja. Ez is orosz érdek.


Mennyi példa kell még?

jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:

12: csak végletekben gondolkodsz. Pont ez a probléma globálisan is.


Ukrajna EU csatlakozása nem érdekünk jelenleg. Ennek vetózása nem orosz érdek. Vannak árnyalatok, ez a többi dologra is igaz, amit írtál.


Ennyire nem fekete-fehér a dolog.

jan. 13. 20:41
 14/84 anonim ***** válasza:
27%

13: "csak végletekben gondolkodsz. Pont ez a probléma globálisan is.

Ukrajna EU csatlakozása nem érdekünk jelenleg. Ennek vetózása nem orosz érdek. Vannak árnyalatok, ez a többi dologra is igaz, amit írtál.

Ennyire nem fekete-fehér a dolog."


Tényeket írtam, nincs benne semmi véglet, csak nem tudsz fogást találni rajta, mert igazam van. Ukrajna EU csatlakozása pontosan annyira érdekünk mint Szerbiáé, amit meg erőltetünk: mindkét országban magyar kisebbség él. Akkor miért ne lenne érdekünk? A magyar érdek a magyar kisebbség unióba történő beemelése, ha ez igaz a szerbekre, akkor az ukránokra is. Egész egyszerűen nincs racionális indok ez ellen csak az orosz érdek képviselete. Ennyire egyszerű a képlet.

jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
49%

#14


Az a baj, hogy te megint elhiszed amit az M1 mond. Ne azt nézd mit mond Orbán magáról Magyarországon, hanem azt, hogy mit csinál ténylegesen is.


Valójában pont Magyarország az egyik legnagyobb segítője Ukrajna csatlakozásának:

[link]

[link]

jan. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:

14: "...csak nem tudsz fogást találni rajta, mert igazam van." Máshol is ezt a stílust nyomod?


Amúgy az megvan, hogy egy háborúban álló ország csatlakozása a téma? Nem hiába gesztus az egész a többi EU ország részéről is. Majd ha körvonalazódik, hogy mi az ami marad, mint ukrán állam, akkor lehet felkerül az asztalra ténylegesen a kérdés.

jan. 15. 09:16
 17/84 anonim ***** válasza:
15: Várhelyi Olivér NEM a kormány tagja, hanem az Európai Bizottság uniós tisztségviselője, ergo nem a nemzeti kormányt, hanem az EU-t képviseli. A másik cikked meg 2022. márciusi, amikor még az se volt biztos, hogy Ukrajna nem omlik össze a támadások súlya alatt. Érdekes módon Szíjjártó véleménye ma már más a kérdésben, de gondolom akkor is csak a felsorolt uniós partnereknek szólt a meséje.
jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
51%

16. Máshol is ezt a stílust nyomod? - Igen, ahol nem tudnak észérvekkel vitatkozni a véleményemmel csak ilyen semmitmondó lózungokkal, hogy "vannak árnyalatok meg nem fekete-fehér stb bullshit".


"Amúgy az megvan, hogy egy háborúban álló ország csatlakozása a téma?" - az megvan, hogy a törökök épp a kurdokat bombázzák és meg van nyitva náluk a csatlakozási tárgyalás már vagy 40 éve? Az megvan, hogy a támogatott szerbek nem ismerik el Koszovót, ergo még a nemzetközi határokat se ismerik el, ott annyira nem probléma ez a kérdés.

jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:

[link]


ebben elmagyarázzák szépen a kérdésedet

jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
100%

A lett volna valódi rendszerváltás, akkor '89 után semlegességet hirdetünk, a biztonság kedvéért hadsereget építve.

Svájcnak és Ausztriának is van komoly hadereje. Ahogy a Finneknek és a Svédeknek is volt.

jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!