Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez normális dolog, hogy ilyen...

Ez normális dolog, hogy ilyen sok LMBTQ+ könyv létezik nemváltás témakörben gyerekek részére?

Figyelt kérdés

Most tudom, hogy itthon ilyen nincs (vagy csak nekem nem szúrt eddig

szemet) és az is tény, hogy a kormánypropaganda ezzel hergel, de rákerestem és tényleg eszméletlen mennyiség van ilyen témájú gyerekkönyvből a polcokon angolul.

Nem tudom, hogy ki vesz meg ilyet a gyerekének, de szerintem nem normális, hogy 2-4 éves korú gyerekektől kezdve már ajánlják ezeket... Meg kellene várni a serdülőkort, felőlem döntse el akkor a gyerek, hogy mennyire erős benne ez a nemi diszfória késztetés, de nem tudom, hogy miért kellene ezt minden gyerek kezébe adni?? Eddig is jól megvoltunk ezek nélkül... Vagy ez csak nekem sok?


[link]


Az egyik mese pl. arról szól, hogy a fiú mackó lány akar lenni, a másiknak már a címlapján egy szoknyában táncol egy kisfiú.



2023. júl. 23. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 tegan34 válasza:
72%

Nem tudom hogy honnan szeditek ezeket, de amennyire én tudom:


1) az orvosok nem beszélnek rá senkit semmire, még nem reklámozznak. Ez egy hosszadalmas kivizsgálás után állapítják meg, hogy az illető pszichológiailag valóban érintett-e és ha igen, alkalmas-e a beavatkozásra. Én például követek egy angol srácot YouTube-on aki korábban nő volt most meg már felesége van. Neki is 10 évig tartott a teljes folyamat mire végbement, az első években csak pszichológiai kivizsgálás aztán hormonterápia, és csak a végén a műtét.


2) valóban létezik a detranzíció jelensége, de tudomásom szerint az összes, egyébként is alacsony esetszám 1-2%-àban. Ebből messzemenő következtetéseket én nem vonnék le


3) a pubertás korban elkezdett hormonterápia értelme pont az, hogy úgy az új identitásàban még relatíve teljes értékű lehet az alany, ha viszont később kezdi ezt el, akkor ennek már sokkal kisebb az esélye. Persze itt se kell senkit semmire rábeszélni, de azért vannak nyilvánvaló esetek.


4) de bizony, igencsak sok bántalmazásnak vannak kitéve még a meleg gyerekek is nemhogy a transzok, (és akkor a saját identitásukkal való megküzdést nem is említettem ami külön durva feladat). Nem véletlen, hogy a melegek körében 5-10%-nak volt már öngyilkossági kísérlete, a transzexuàalisok között meg egy felmérés szerint ez 40%. Ez az átlag lakossághoz képest 5-7-szeres illetve >20-szoros felülreprezentàltsàg.

2023. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
0%

#61

Talán itt magyarországon nem reklámozzák még, de azért megbízható forrásokból sok hajmeresztő dolgot lehet hallani arról hogy külföldön mi történik.

2023. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
83%
Megbízható forrásból, mint pl?
2023. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
0%

#63

Például??? Hát mondjuk elég ha csak rá keresel arra, hogy @BlaireWhiteX


Őtőle eléggé sok mindenről hallhatsz lmbt témában és a véleményei és nézőpontjai is a lehető leglogikusabbak és legrealisztikusabbak.

Bááár mondjuk ha nem tudsz angolul akkor sokat nem érsz vele.

2023. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
65%
Még néztem is, amíg közel voltam ahhoz, hogy a széljobb beszippantson. Frucsa, hogy csak egy öngyűlölő nő véleményére adsz, az összes többi (többségi) véleményt meg kizárod. És egy youtuber nem megbízható forrás. Főleg egy bulvárinfuluencer.
2023. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
14%
Inkább túl kevés van, tizszer ennyi kéne.
2023. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
12%
Ez így van
2023. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
0%

#65

Azért ő transznő létére csak többet tud az arrafelé történő lmbt dolgokról mint te. XD

Meg minden egyből "széljobb" ha nem a te nézeteidet támogatja? X'D

2023. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 tegan34 válasza:
31%

Én ismerem BlaireWhite videóit, és nem, nem tartom széljobbnak, annak ellenére sem, hogy amcsiban sokan igen, de azért nem is baloldali (republikánus, és például csomószor pózol cseszett nagy puskákkal).

VISZONT: ő a videóiban nem is a meleg/transz szereplős könyvek ellen szokott kikelni, hanem egyrészt a non-bináris szubkultúra ellen, másrészt a felelőtlen szülői magatartás ellen, és az olyan nyilvánvalóan agyrém dolgokkal, mint a pelenkába rakható kötött péniszhelyettesítő.

Odaát a tengerentúlon ez egy teljesen valid álláspont, egyet is értek a videóival többnyire. Csak az ezzel a baj, hogy ezt látva itt a vadkeleten a kérdező és a hozzá hasonlók feljogosítva látják magukat, hogy mindent IS összemossanak és egy kalap alá vegyenek, és egy tök ártatlan két-királyfis mesekönyvet látva epét hánynak és LMBT lobbit kiáltanak.


(#61-es voltam)

2023. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
75%
Hadd írjak itt arról, amit pár napja láttam, és igaz, elgondolkodtatott, hogy olyan 20-30 év alatt mennyire más lett a nézet. Láttátok annak idején a Mrs. Tűzvoltét (Mrs. Doubtfire, ha az eredeti cím van csak meg)? Na, mostanság van az, hogy sokan kikelnek az ellen, ha "drag queen"-ek mennek be bárhova (suli, templom, stb) és mesét olvasnak... Na, emlékeztek még, mi is van a film végén? A TV-s főnök saját műsort ad neki a csatornán, ahol továbbra is nőnek öltözve olvas mesét... :D (ma ez a film nem menne el, mi?...) Gyerekként szerettük a filmet és nem lettünk tőle melegek, se travik, se semmi... Nem lehet egy életet leélni úgy, hogy mindentől aggódik az ember.
2023. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!