Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez normális dolog, hogy ilyen...

Ez normális dolog, hogy ilyen sok LMBTQ+ könyv létezik nemváltás témakörben gyerekek részére?

Figyelt kérdés

Most tudom, hogy itthon ilyen nincs (vagy csak nekem nem szúrt eddig

szemet) és az is tény, hogy a kormánypropaganda ezzel hergel, de rákerestem és tényleg eszméletlen mennyiség van ilyen témájú gyerekkönyvből a polcokon angolul.

Nem tudom, hogy ki vesz meg ilyet a gyerekének, de szerintem nem normális, hogy 2-4 éves korú gyerekektől kezdve már ajánlják ezeket... Meg kellene várni a serdülőkort, felőlem döntse el akkor a gyerek, hogy mennyire erős benne ez a nemi diszfória késztetés, de nem tudom, hogy miért kellene ezt minden gyerek kezébe adni?? Eddig is jól megvoltunk ezek nélkül... Vagy ez csak nekem sok?


[link]


Az egyik mese pl. arról szól, hogy a fiú mackó lány akar lenni, a másiknak már a címlapján egy szoknyában táncol egy kisfiú.



2023. júl. 23. 16:56
A kérdező szavazást indított:
Nincs gond az ilyen gyerekkönyvekkel, a kicsik tudjanak arról, hogy létezik nemváltás
Ilyen témában nem szabadna könyvet írni gyerekek részére
44 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
27%
Súlyos hiba ilyen műtéteket reklámozni gyerekeknek, mert ők még nem értik meg (persze sok felnőtt sem), hogy "nemváltó műtét" nem létezik, ezek a plasztikai beavatkozások nem alakítják át sem a belső szerveket, sem a génállományt. Valójában egy torz, férfi és nő közti bizarr átmenet lesz az eredmény. Épp ezért helyesebb lenne ezeket nemtorzító beavatkozásoknak nevezni, amiket el kell kerülni, és nem szabad reklámozni.
2023. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
58%

Egy gyerek mégis honnan a francból tudna ilyen komoly dologban dönteni?

Ilyenről egyáltalán szó sem szabadna, hogy Essen sehol...


Ott van pl Brad Pitték lánya, aki kiskorától John-nak szólíttatta magát, meg fiúnak képzelte, most meg 15 évesen kisminkelve, estélyiben meg magassarkúban parádézik a vörös szőnyegen...

Mi lett volna, ha engedik neki, hogy "nemet váltson"??

Most meg eszébe jutna, hogy ő mégis lány..

2023. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
88%
Én spec nem adnék ilyesmit a gyerek kezébe, de ha valami ultra-liberális szülő úgy gondolja, hogy ő igen, nekem ahhoz semmi közöm.
2023. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
35%

A legjobbak az olyan meme-ek, amikben felteszik a kérdést, hogy ha alkoholt még nem vehet, cigarettát nem vehet, szavazni nem szavazhat, hitelt nem adnak neki mert még nem tudja belátni a kockázatát és hogy vissza tudja-e fizetni, akkor mégis miért dönthetne a teste átoperálásáról, hormonkezelésről?

Ráadásul ezek a mesekönyvek olyan kisgyerekeknek készülnek akik még azt sem dönthetik el mikor menjenek aludni.

2023. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:

#4 Igen egyébként, 18 éves koráig csomó mindenről nem dönthet egy gyerek (helyesen), de arról igen, hogy nemet vált, akár csak papírforma vagy öltözködés terén is?? Nagyon nem jól vagy ez így.

Meg milyen gyerek az, aki bármit tud a szexualitásról serdülőkor előtt, még a fiúk is fogdossák egymást sokszor mert kíváncsiak, de ez nem azt jelenti, hogy később mind meleg lesz...

2023. júl. 23. 17:24
 6/77 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként csak kíváncsiságból, hány dokumentált eset van arról, amikor egy óvodás vagy kisiskolás kérte kifejezetten azt hogy ő szeretné ha a fütyijéből puncit csinálnának, vagy fordítva?


Tippelek. Egy sem?

2023. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
#6 És akkor máris rendben vannak az ilyen könyvek? Vagy mit akarsz ezzel mondani?
2023. júl. 23. 17:27
 8/77 anonim ***** válasza:
76%

"de arról igen, hogy nemet vált, akár csak papírforma vagy öltözködés terén is?? Nagyon nem jól vagy ez így."


Konkrétan miről beszéltek? Ez hol van? Gondolom nem Magyarországon.

2023. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
75%

@ 7


Tőlem aztán lehetnek. Engem nem zavar. Max ha lenne gyerekem, nem adnék ilyet a kezébe.

2023. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 A kérdező kommentje:
#8 És ha itthon nincs, akkor jó, hogy máshol van? Pl. ha ez a tendencia, az jó? Ha csak teszem azt Németországban vannak nácik, akkor nem kell velük foglalkozni, mert itt 100% úgysem lesznek? Mitől vagy ebben ennyire biztos??
2023. júl. 23. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!