Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez normális dolog, hogy ilyen...

Ez normális dolog, hogy ilyen sok LMBTQ+ könyv létezik nemváltás témakörben gyerekek részére?

Figyelt kérdés

Most tudom, hogy itthon ilyen nincs (vagy csak nekem nem szúrt eddig

szemet) és az is tény, hogy a kormánypropaganda ezzel hergel, de rákerestem és tényleg eszméletlen mennyiség van ilyen témájú gyerekkönyvből a polcokon angolul.

Nem tudom, hogy ki vesz meg ilyet a gyerekének, de szerintem nem normális, hogy 2-4 éves korú gyerekektől kezdve már ajánlják ezeket... Meg kellene várni a serdülőkort, felőlem döntse el akkor a gyerek, hogy mennyire erős benne ez a nemi diszfória késztetés, de nem tudom, hogy miért kellene ezt minden gyerek kezébe adni?? Eddig is jól megvoltunk ezek nélkül... Vagy ez csak nekem sok?


[link]


Az egyik mese pl. arról szól, hogy a fiú mackó lány akar lenni, a másiknak már a címlapján egy szoknyában táncol egy kisfiú.



2023. júl. 23. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező. Ezek a könyvek nem a nemváltást népszerűsítik, hanem a transzneműek elfogadasát, márpedig arra, ahogy minden más kissebbség elfogadtatását, már ovódáskortól el kell kezdeni
2023. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
35%
25 téged náciz nagyon helyesen
2023. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
11%

#31 Nem, nem kell erre nevelni a gyerekeket.

Ahogy a kábítószerekről sem kell őket már ovis még kisiskolás korban oktatni, a gyilkosságról sem, a prostitúcióról sem, még sok-sok más dologról sem.

Az elfogadásra nevelés pedig alapvetően téves ha te akarod konkrétan megszabni kikkel is legyen elfogadó. Általános viselkedésnek kell lennie az elfogadásnak, nem kell hozzá megtanítani arra mi az lmbtx szexuális tartalma.

2023. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
27%

A 33. mindent elmondott.

Ilyenkbe meg már bele se megyek, hogy hol vannak a Down kórosok vagy a többiek?

Csak tudnám, hogy miért a transznemű a legfontosabb 🤡

Talán csak nem a pedofília miatt?

2023. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
72%
Mutatna bárki is akár csak EGYETLEN olyan magyar nyelvű könyvet, ahol a nemváltás a téma és reklámozza azt?... Na ugye...
2023. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
6%

#35 Pont azért nincsenek ilyen könyvek magyarul mert nem éri meg belefektetnie a pénzét senkinek, hiszen nem is fogják tudni árusítani a célközönségnek, a gyerekeknek.

Te azt akarod kihozni, hogy felesleges a törvény, mert nincsenek ilyen könyvek, miközben pont hogy azért volt rendkívül fontos időben meghozni a törvényt, mert emiatt nincsenek ilyen könyvek.

2023. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
83%
36 pedig kellenek ilyen könyvek
2023. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
19%

#37 Nem, nem kellenek.

Hagyjátok békén a gyerekeket!

2023. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
83%

#38 Már ne is haragudj, de had döntse már el a szülő, hogy a saját gyerekének milyen mesekönyvet ad. Milyen jogon mondja meg akár az állam, akár te, mint random gyakoris felhasználó, hogy a saját gyerekem hogyan neveljem, mit adjank neki enni, inni, milyen játékot, könyvet kapjon, milyen mesét nézzen, hol tanuljon stb? Igenis mindenféle könyvnek elérhetőnek kell lennie.

Olyan mint ha egyszerűen gyűlölnétek a könyveket, hiszen a mozaikos tankönyveket is szépen kitiltotta a fidesz, és most már kizárólag abból lehet tanulni, amit állambácsi központilag meghatározott a gyerekeknek. Ez lesz a mesekönyvekkel is? Majd fentről megmondják hogy mit olvashat, mit nézhet, mit csinálhat a gyerekem?

2023. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy valószínűleg még a nagy 'emarikában sem egy olyan egyértelmű dolog, hogy minden óvoda nemváltást hirdető könyvekkel van tele. Ott is van csomó republikánus és/vagy konzervatív állam, környék, közösség, ilyen állami vezetőkkel, ahol teljesen elképzelhetetlen hogy ott nemváltást népszerűsítő könyv legyen az óvodában.


De az együgyű fidesztálibnak pont annyi kell, hogy bedobni egy ilyen messziről jött sztorit, és már is saját hugyát szarát beengedve habzó szájjal görcsök között őrjöng, hogy úristen nálunk is jönnek az óvodákba az lmbtq könyvek.

2023. júl. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!