Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az LMBTQ érzékenyítés...

Ha az LMBTQ érzékenyítés mehet, akkor a fikázás miért nem?

Figyelt kérdés

Igazából meg kellene adni a lehetőséget az LMBTQ-val szemben kritikus hangoknak is megszólaljanak. A média és a popkultúra egyértelműen érzékenyít a témával kapcsolatban, a reklámokból, filmekből, sorozatokból ömlik a "Love is love" kampány meg hogy milyen szuper dolog a nemváltás.

Ezzel szemben egyből elnyomják azt aki elmondja, hogy szerinte mekkora hülyeség ez a nemváltás és még inkább ciki, hogy egyes emberek karriert próbálnak ebből építeni. Ha az egyik oldalnak szabad, a másiknak miért nem? Persze a testi épségét mindenkinek tiszteletben kell tartani, de humor szintjén egy jó kis b.zizás nem a világvége, az még egészséges is, sok embernek önbizalmat ad és szórakoztató.



2023. febr. 17. 10:40
 81/111 anonim ***** válasza:
2%

Niki

Akkor kívánságodra a kérdésed újra: "Mit gondoltok arról, hogy sokan egyfolytàban azt hangoztatjàk, hogy transzneműként ne "mutugassam magam", ne csinàljak közügyet a transzneműségemből, emellett a kormàny a jogi nem- és névvàltoztatàs törvényi tiltàsàval kötelez arra hogy "mutogassam magam" mikor okmànyt hasznàlok (posta, bank, buszon bérletellenőrzés, dohànyboltban életkor ellenőrzés stb.)?"

Azt gondoljuk (ÉN gondolom), hogy ez a "transzneműség" egy mentális probléma és neked orvosi segítségre lenne szükséged. A lehető legrosszabb ha egy mentális problémát támogat a környezete, vagyis nem megoldani próbáljuk és segíteni neked abban, hogy elfogadd a valóságot, hanem ráerősítünk azzal, hogy együtt játsszuk veled a hülyét és papírt adunk neked arról, hogy te nem is fiú vagy hanem lány.

Ettől te fiú maradsz, ettől nem leszel jobban, nem leszel ép elméjű és nem fogod megtanulni hogyan kell a valóságot kezelned. A mentális problémád nem oldódik meg, csak mi nem teszünk semmit hogy segítsünk neked.

Ha egy ember azt képzeli magáról, hogy ő Jézus akkor neked is egyértelmű, hogy nem az a megoldás ha leborulsz előtte és imádkozol hozzá, csak mert "elfogadod a másságát" hanem pszichiáterhez küldöd és a szükséges akkor elmeotthonba kezelésre, mielőtt valami végzetes dolgot tenne, mint megpróbálna keresztül menni tengeren gyalog, mert azt hiszi tud a vízen járni.

Neked segítség kell és nem egy még ártelmes dolog, az, hogy papírt adjunk arról ami erősíti a problémádat.

Nincsen nemváltoztatás. Pont. Kozmetikai műtétek vannak amikkel felületesen olyan képet lehet kialakítani valakiről MINTHA más lenne a neme. de ettől nem lesz a fiúból lány. Hiába szedsz hormonokat és növesztesz melleket, hiába vágatod le a nemiszervedet, nem leszel lány tőle. Csak egy kiherélt, megcsonkított, véglegesen tönkretett ember leszel. Ha pedig ezt a drasztikus beavatkozást nem teszed meg csak beöltözöl szoknyába és kifested magad, attól sem leszel más - mint egy nőnek öltözött férfi. Ahogy én nem leszek férfi attól mert nem festem magam és nem szoknyát hordok, hanem nadrágot. Ez nem ezen múlik.

Sok-sok éves út vitte el az embereket arra a felismerésre, hogy úgy lesz az ember teljes ha elfogadja magát olyannak amilyen. Neked is ez az ami segíthet.

Nem kell fiúnak öltöznöd ha az nem tetszik. Hordhatsz melltartót, műszempillát, magassarkú cipőt. Ha így érzed jól magad akkor tedd, senkit nem érdekel! De nem fogunk olyat játszani, hoyg a valóságot hivatalosan átírjuk. Nincs nemváltás ezért nincs olyan, hogy kiállít neked a hatóság egy HAMIS igazolványt, mintha nő lennél. Mert nem vagy nő és nem is lehetsz. Minél hamarabb ezt elfogadod, annál hamarabb élhetsz nyugodt, jó életet. magassarkúban, műszempillával akár, csak fogadd el hogy te ilyen vagy, férfinak születtél és másféle módon szeretsz kinézni minta férfiak többsége. Ennyi!

2023. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
8%
Sajnos jellemző, hogy a pedofilok nem értik, miért pedofília az, amit csinálnak. Lásd itt a drag queen-párti lmbtq-kat.
2023. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
8%
82: nehogy azt hogy a "Niki" nevű Béla majd ebből megérti, hogy mi a baj vele. Ő ragaszkodik ahhoz, hogy tök normális dolog az, ha valaki férfiként nőnek érzi magát és fordítva. Ezt akarják keresztülverni a normális emberek gyerekein is drag queenek meg hasonló elmebetegek által. Szerencsére ebből itthon soha nem lesz számukra semmi.
2023. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos az élet teli van melegekkel.
2023. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
83%

81, pont hogy a nemváltó kezelések az orvosi segítség erre a problémára. Persze, hogy ez csak kozmetikai dolog, de ez a lényeg. Honnan tudod, hogy a nő aki szembe jön veled az utcán nő? Ránézel és a külső tulajdonságaiból levonsz egy következtetést, nem? De. Az, hogy amúgy a lába között mi van vagy mi nincs, az nem tartozik rád.

Ez a fogadd el magad egy szép, de üres frázis. Ha valamin lehet változtatni, hogy komfortosabban érezzük magunkat, akkor változtassunk. Itt élünk 2023-ban, az orvostudomány napról napra fejlődik, használjuk ki. Van akinek ez egy hajfestést jelent, van akinek nagyobb cickókat, van akinek egyenesebb orrot, van akinek meg hófehér hollywoodi mosolyt. Ezek is kozmetikai beavatkozások amiket emberek végeztetnek, akik nem fogadják el magukat úgy, ahogy születtek. Persze ezeken is van aki felháborodik, de nincs olyan szintű boszorkány üldözés, mint a nemváltás kapcsán.

2023. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
9%

"81, pont hogy a nemváltó kezelések az orvosi segítség erre a problémára."


Nem csak ez a megoldás, sőt, ez egyáltalán nem megoldás. Ez csak mélyíti a problémát, főleg akkor, ha az illető később mégis meggoldolja magát (nem egy példa van rá) és akkor már végleg késő. Ilyenkor jönnek aztán az öngyilkosságok, amiért csakis az LMBTQ lobbi a felelős.

A nemi diszfóriát lehet kezelni, mert ez nem egy szexuális irányultság, ahogyan ti tévesen megpróbáljátok beállítani, hanem egy szimpla mentális zavar.

2023. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
9%
85: erről beszél 81-es is, hogy aki akar, az járjon más neműnek öltözve. De ettől még nem fogjuk meghamisítani a valóságot, nem írjuk át a személyijét, akár tetszik neked, akár nem. Mert az sem lesz helikopter, aki annak képzeli magát, még akkor sem, ha beépíttet magának egy propellert és messziről úgy néz ki. Vagy ha Elon Musknak képzelem magam és követelem a világ összes pénzét, nem fogom megkapni. A józan észnek is van határa, és az éppen itt húzódik: elfogadunk úgy, ahogyan felöltözöl, de nem fogjuk a kedvedért meghamisítani a valóságot. Ezt fogd már fel végre a picike agyaddal.
2023. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 harminezer oxigén ***** válasza:
89%

kedves #81


csak hogy tudd, rólam orvosok és szakemberek is megàllapítottàk hogy ép elméjű vagyok (2 pszichihàter és egy klinkai szakpszichológus) ez nem tévképzet, nem elmebaj ( és nem "megvettem" a papirokat, egy fővárosi és egy lakhely szerinti illetékes kórhàz ambulàns pszichiàtriàjàn kaptam meg a szakvéleményeket tb-re

én nem vagyok beteg, elmeroggyant stb. voltam orvosnàl, voltam pszichológusnàl (és ma is jàrok hozzàjuk) köszel 1 év volt a szakvélemények kiàllítàsa.

Ês csak hogy roncsoljam a lelki vilàgod: a több mint 3! éve (még a tiltó jogszabàly előtt adtam be a kêrvényt - 3 megnyert bírósàgi per, 2 kuriai helybenhagyàs, 1 alkotmànybírósàgi döntés utàn) jogi ügyem a nem- és névvàltoztatàs kapcsàn megoldódni làtszik, kijelölték az igazsàgügyi szakértőt akinek a papírja utàn végre mmegkapom a nevem még ebben a félévben.

Ezutàn nem lesz olyan hogy okirathamisítàssal vàdolnak a postàn, mert a külsőm eltér az adatoktól (nõi külső vs férfi név)


pampogsz az "elfogadàsról" én végre elfogadom magam, tudatàban vagyok hogy ki vagyok, mégis te és a hozzàd hasonlók azt ugatjàtok (jobb szó nincs rà) hogy ne önmagam legyek hanem olyan aki a vilàgképednek megfelel. Megsúgom, nem tudok és nem is akarok olyan lenni.

De a kérdésemre most sem vàlaszoltàl miszerint "ne mutogassam magam, de törvény kötelez hogy mutogassam magam"


Niki

2023. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
88%
Az ezen az oldalon összegyűlt kevesebb, mint 3 pipásoknak javaslom, hogy ha pszichiátriai dologgal kapcsolatban akarnak véleményt formálni, akkor legyenek szívesek utánanézni a dolgoknak, és, tényleges, ezzel kapcsolatos írásokat, és cikkeket elemezzenek előbb. Én sem szólok bele Schrödinger macskájának elméletébe, csak mert nem értem a kvantumfizikát, de ha bele akarnék, akkor előbb tanulmányoznám azt. Ha meg erre nem vagytok hajlandók, vagy csak pusztán gyűlölitek a transzokat, akkor mondjátok ki nyíltan azt, és ne borítsátok aranyköntösbe a végbélterméketeket. És emlékezzetek arra, hogy az ilyen vélemények kinyilvánítása bűnrészessé tesz titeket az olyan transzneműek ellen elkövetett gyilkosságokban, mint a nemrég meggyilkolt Brianna Ghey, mert felhatalmazzátok az elborult elméket arra, hogy transznemű embert szabad ölni, mert alacsonyabb rendűnek gondoljátok.
2023. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
2%

#88 Niki, kétségeim vannak az elmeállapotodat illetően, hiszen most mutattad meg, hogy nem vagy képes egy egyszerű, egyértelmű szöveget sem értően elolvasni, megérteni.

Akkor próbálom egyszerűbben, hátha sikerül.

A "mentális probléma" amiről írtam, nem elmebetegság. NEKED ez van, mentális problémád - bizonyosan. ha nem lenne akkor fel se merülne benned, hogy nem az a nemed mint aminek születtél és mint ami ott van előtted a tükörben is. Éppen úgy ahogy nem elmebeteg egy depressziós sem, még sem mondjuk azt, hogy sebaj, itt van egy kötél meg szék, ha te úgy gondolod, hogy értelmetlen az életed akkor tartok bakot, hogy felköthesd magad. Azt mondjuk neki hogy menj orvoshoz, ha kell szedj gyógyszert és megkapsz minden segítséget ahhoz hogy NE legyen ez a mentális problémád vagy ha van, akkor legalább ne akard megölni miatta magadat.

Azért hogy tisztázzuk, hiába lesz neked bármiféle papírod arról, hogy te Niki vagy és nem Béla, attól te Béla maradsz. Akkor is ha az összes bíróságnak meg intézménynek megkapod hozzá a jóváhagyását. A tény az, hogy te fiú VAGY és az is maradsz. Mindegy milyen kozmetikai műtétet csináltatsz, mindegy mit vágatsz le magadról vagy mit varratsz fel magadra. Fiúnak születtél, az vagy és az is maradsz. Sokkal egészségesebb lenne ha ezt feldolgoznád és elfogadnád.

Olyan vagy mint egy hisztis kisgyerek. Ideje lenne felnőni és nem egy mesevilágban élni.

Elég a gyűlölködésedből, a mások hibáztatásából, itt egyes egyedül neked van problémád és saját magaddal van problémád. Te olyan vagy amit a tükörben látsz és nem olyan amilyenné átmaszkírozod magad mert a kép neked nem tetszik.

EZ a mentális probléma, hogy ennyire nem vagy képes feldolgozni a valóságot, a te valódi létedet, kinézetedet, testedet. És az, hogy fel sem vagy hajlandó fogni, hogy ez nem egy egészséges állapot.

Sajnállak téged. Volt nekem is időszakom amikor nem voltam kibékülve magammal, nagyon nem volt jó és tudom, hogy nem is lesz jobb neked csak ha rájössz, hogy ezt el kell fogadnod. Csak akkor tudsz jó, teljes életet élni ha nem hazugsággal kezded minden reggeledet, mert most hazudsz magadnak. Azt hazudod, hogy te nem fiú vagy hanem lány. Pedig te fiú vagy.

2023. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!