Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az LMBTQ érzékenyítés...

Ha az LMBTQ érzékenyítés mehet, akkor a fikázás miért nem?

Figyelt kérdés

Igazából meg kellene adni a lehetőséget az LMBTQ-val szemben kritikus hangoknak is megszólaljanak. A média és a popkultúra egyértelműen érzékenyít a témával kapcsolatban, a reklámokból, filmekből, sorozatokból ömlik a "Love is love" kampány meg hogy milyen szuper dolog a nemváltás.

Ezzel szemben egyből elnyomják azt aki elmondja, hogy szerinte mekkora hülyeség ez a nemváltás és még inkább ciki, hogy egyes emberek karriert próbálnak ebből építeni. Ha az egyik oldalnak szabad, a másiknak miért nem? Persze a testi épségét mindenkinek tiszteletben kell tartani, de humor szintjén egy jó kis b.zizás nem a világvége, az még egészséges is, sok embernek önbizalmat ad és szórakoztató.



2023. febr. 17. 10:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
16%
Miért lenne szégyen?
2023. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
95%

"Ha a tinédzserek is tudják, hogy ez szégyen, akkor nehogy a felnőtteknek kelljen ezt magyarázni."


Ez pontosan az érzékenyítés eredménye. Amikor én voltam tini, akkor már azért is b.ziztunk, ha egy fiú kicsit femininebb volt. Volt, hogy egy triviálisan meleg srácot azzal gúnyoltunk, hogy ha megjelent a folyosón, b.ziriadót kiáltott valaki, és mindenki a falhoz tapadt háttal, hogy "védjük a s.ggünket".


Az érdekes az, hogy nem is utáltam a melegeket, csak marha viccesnek találtuk. Nem vagyok rá büszke így utólag.

2023. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
88%
"Ha a tinédzserek is tudják, hogy ez szégyen, akkor nehogy a felnőtteknek kelljen ezt magyarázni." Pont nekik kell magyarázni, mert nekik még nem alap hogy ne basztassanak valakit amiatt kihez vonzódik. A kamaszok többségének ez már alap.
2023. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
8%
Azért, mert valójában egyáltalán nem egyenlőséget akarnak, hanem csakis a saját beteg elképzeléseiket átemelni.
2023. márc. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
90%
Nem is értem a kérdést. Normális embernek ALAP hogy nem cseszgetünk, próbálunk megalázni mást. Bizarr egy értékrenden lehet, kérdező. Rendkívül primitív és ostoba ember akinek alap másokat szekálni.
2023. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
0%

#35 A kérdés nem erről szólt.

Hanem pont arról, hogy ha ez a "szekálás" az egyik irányból elfogadott akkor miért nem az - vagy miért ne lehetne az - a másik irányból IS.

2023. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
89%
Én még nem halottam olyat hogy a melegek szekálnak valakit mert hetero. De fordítva bőven. Az meg nem szekálás hogy pontosan ugyanolyan jogokat akarnak a melegek mint a heterók. Nem is értem, egyeseknek mi tragédia van benne, hogy másoknak nem kevesebb lehetőség jut mint nekik, miért érzik ettől sértve magukat
2023. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
0%

#37 "Én még nem halottam olyat hogy a melegek szekálnak valakit mert hetero"

Mert nem vagy hajlandó észrevenni, hogy ez az egész genderpropaganda erről szól.

"Az meg nem szekálás hogy pontosan ugyanolyan jogokat akarnak a melegek mint a heterók. "

Pontosan ugyanolyan jogaik vannak. Az a szekálás, hogy több jogot akarnak és meg akarják változtatni a szavak jelentését, tartalmát. Erővel.

"Nem is értem, egyeseknek mi tragédia van benne, hogy másoknak nem kevesebb lehetőség jut mint nekik, miért érzik ettől sértve magukat"

Mivel nem ez történik, így nem csoda ha nem érted.

A szexualitása mindenkinek a magánügye. Egyszerűen nem fogjátok fel, hogy semmi közünk ahhoz, hogy ki minek képzeli magát és mit, kivel csinál a hálószobájában - ezért ez nem is kell sem beszédtéma legyen, sem látványában nem kell mutogatni, sem oktatni nem kell rá gyerekeket, sem érzékenyíteni nem kell hozzá a társadalmat. Mivel senkinek semmi köze hozzá, egyszerűen nem is kellene hogy előttünk legyen, hogy állandóan az orrom elé nyomják, hogy beszéljünk róla. Ez az amit az lmbtqxyz lobbi nem vesz tudomásul, hogy magánügy és ennek megfelelően magánügyként is kell kezelni.

Mégis hogy jön be egy iskolába, munkahelyre ez a téma? Mi köze az illető képességeihez, szorgalmához, munkavégzésének minőségéhez, hogy minek vallja magát a magánéletében? Semmi. Pont emiatt nem is kell vele senkinek foglalkoznia.

Vagy azt akarod mondani, hogy a testvérem emberi minőségét, szaktudását, hozzáértését az fogja meghatározni, hogy meleg és nem az, hogy jó ember, kedves, jó társaság, értelmes, jó a probléma megoldó képessége és szereti a munkáját, lojális a cégéhez? Talán szerinted nem egyformán kellene kettőnket megítélni a munkahelyünkön, csak mert ő meleg én meg heteró vagyok? Mert ez az érzékenyítés dolog csakis erre szolgál ha TE azt hiszed, hogy valakit a szexuális irányultsága fog minősíteni az iskolában, a munkahelyén és nem az amit ott valójában tesz, amit nyújt.

2023. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
30%

"pontosan ugyanolyan jogokat akarnak a melegek mint a heterók"


Megjegyzés: szerintem ez a narratíva baromi rossz, mert valójában pontosan ugyanannyi joguk van, mint a heteróknak. Ez az "ugyanannyi jogot" narratíva azt sugallja, hogy őket jogsérelem, hátrányos megkülönböztetés éri jogilag, de ez nem teljesen igaz.


Amiről szó van, hogy a párkapcsolatok jogi megítélésén kellene újítani, hogy a homoszexuálisok is megélhessenek olyan dolgokat, amiket eddig csak heteroszexuális kapcsolatban lehetett.


Szerintem ezzel semmi gond nincs, és ha így fogalmaznánk, kevésbé merülne fel az erőszakosság vádja. Legalábbis én ezt gondolom.

2023. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
86%

"Mert nem vagy hajlandó észrevenni, hogy ez az egész genderpropaganda erről szól."


Ezredjére is: nem erről szól.

2023. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!