Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az LMBTQ érzékenyítés...

Ha az LMBTQ érzékenyítés mehet, akkor a fikázás miért nem?

Figyelt kérdés

Igazából meg kellene adni a lehetőséget az LMBTQ-val szemben kritikus hangoknak is megszólaljanak. A média és a popkultúra egyértelműen érzékenyít a témával kapcsolatban, a reklámokból, filmekből, sorozatokból ömlik a "Love is love" kampány meg hogy milyen szuper dolog a nemváltás.

Ezzel szemben egyből elnyomják azt aki elmondja, hogy szerinte mekkora hülyeség ez a nemváltás és még inkább ciki, hogy egyes emberek karriert próbálnak ebből építeni. Ha az egyik oldalnak szabad, a másiknak miért nem? Persze a testi épségét mindenkinek tiszteletben kell tartani, de humor szintjén egy jó kis b.zizás nem a világvége, az még egészséges is, sok embernek önbizalmat ad és szórakoztató.



2023. febr. 17. 10:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem Nikivel az van, hogy nagyon is érzi ő, hogy ez nem normális állapot, amiben van, ezért kéri a tárasadalom elfogadását, jóváhagyását hol érzékenyítés útján, hol hivatalosan - ennyit arról, hogy őt nem érdekli az, hogy ki mit gondol: csakis ez érdekli.

Szomorú dolog ez, sajnálom. Én megteszem a magam részéről, hogy az ilyen mentális beteg jobban érezze magát, kedvességből akár a választott nevén is szólítom. De azt ne várja el tőlem, hogy én tagadjam le a valóságba vetett hitem, és győzzem meg az érzékeimet arról, hogy én most nem egy átoperált, átmaszkírozott torz embert látok, hanem egy valódi nőt. Hagyjuk meg egymást a hitében, tévképzeteiben addig, amíg fizikailag nem árt a másiknak. Ez elvárható kedves Niki a te részedről ugyanúgy, ahogy te elvárod, hogy senki ne rúgja le a vesédet azért, mert férfiként nőnek öltözöl.

2023. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
26%

#91 Pont ezért szólítom én is a választott nevén, mert elfogadom, hogy ő annak érzi magát.

Csak viszonosságot is elvárnék mellé, hogy ő meg fogadja el, hogy a valóság ettől nem változik meg és nekem nem kell vele együtt hazudnom, hogy ő valójában lány és nem fiú.

Egy olyan fiú aki lány szeretne lenni és ekképpen öltözik.

de ettől még fiú marad.

2023. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 harminezer oxigén ***** válasza:
86%

#90

tudom értelmezni amit leírtàl, te vagy az aki nem képes értelmezni amit én leírtam


önmagam elfogadàsàról papolsz itt meghogy orvosi segítség kell nekem, azok utàn hogy leírtam hogy jàrtam és jàrok is orvosokhoz ez miatt, és azt is leírtam ide hogy elfogadom magam, tudom hogy az àllapotom nem éppen ideàlis és teszek érte hogy ez vàltozzon de ez nem mentàlis probléma.

egy olyan élethelzetről, pszichés àllapotról alkotsz (te is és még néhàny itteni hozzaszóló is) véleményt bàrmilyen valós ismeret nélkül amihez még tàvolról sincs semi közöd, és a véleményed alapjàn akarod megmondani hogy az érintettek mit tegyenek, mit gondoljanak magukról mert szerinted úgy jobb lesz nekik, még a szakemberek, orvos (akik azért fàradoznak hogy segítsenek nekünk) àllàspontjàt is semmibe veszed.


hamis okmànyok kiàllítàsàról írogatsz holott pont az a probléma hogy most van az okmànyaimon "hamis" adat, a tàrsadalom vàrja el hogy egy minden tekintetben nőnek kinéző (külső, viselkedés gesztusok stb) igazolvànyàn női név legyen. nőként tekintenek ràm, nőként szólítanak meg, mindaddig amíg elő nem kell vennem az igazolvànyom, a gondok abból adódnak hogy amit az emberek làtnak rajtam, amit elsőre gondolnak rólam nincs összhangban az igazolvànyon lévő adatokkal ezért pl a postàn is hamisnak gondoltàk a személyim, okirathamisítàssal vàdoltak, vagy épp nyilvànosan megalàznak mert a nőnek férfi név van az okmànyàn. akkor melyik is a "hamis" okmàny? az amelyik teljesen ellentétes adatokat tartalmaz mint amit az emberek (értsd: tàrsadalom) első rànézésre gondolnak rólam, vagy az ami összhangban van a rólam kialakított képpel?


Niki

2023. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
3%

Niki

Hiába vagy "minden tekintetben nőnek kinéző" attól még nem vagy és nem is leszel nő, mert nem tudsz nő lenni.

Ezt kellene elfogadnod. Ettől nem leszel kevesebb, csak őszintébb.

Attól mert valaki vámpírfogat csináltat magának meg kifehéríti a bőrét, megnöveszti a körmeit még nem válik vámpírrá. Éppen úgy nem lesz más, mint előtte volt, csak másképpen néz ki.

Nem a külsőségektől vagyok én nő és a párom férfi, hanem mert annak születtünk, az van a génjeinkben. Akkor is nő maradok ha már szakállam kezd nőni meg ha már nem menstruálok, mert nőnek születtem és így is maradok.

Olyannal próbálsz szembe menni és ehhez másoktól is elvárni ugyanezt ami tényszerűen lehetetlen. Attól mert szerinted nyugaton kel fel a Nap és találsz másokat akik szintén ezt vallják, a Nap még továbbra is keleten fog felkelni.

Lassan olyan szintre megy le ez a vita mintha egy laposföld hívővel vitáznék. A természet törvényeivel, tényekkel, a valósággal akarsz szembe menni és tőlem azt várod el hogy helyeseljek hozzá. Nem fogok. Az igazság nem fáj csak ha nem vagy hajlandó elfogadni.

2023. márc. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
93%
#94 Örülök, hogy felhoztad a laposföldet. Sokan beszélnek az LMBTQ-val kapcsolatban ilyenekről, hogy a tudósokat lefizették, hogy ne legyen a melegség betegség, a transzneműség betegség, ezért a homo/transzfób emberek nem tartják valósnak a tudományt. Akkor most a homo/transzfóbok, mivel elítélik a tudományt, ezért a laposföldben is jobban hisznek?
2023. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
17%

94: drága Niki... miről beszélsz, hogy a génjeidben nő vagy? Tudod, mi az az XY kromoszóma? Az van neked, mint minden férfinek. Bizonyára biológia óráról hiányoztál, amikor ezt elmagyarázták volna neked. Ezen felül farkad van és prosztatád, férfi izomzatod és sorolhatnám.

Ilyen nincs, hogy valaki "rossz testbe" születik, ez régen rossz megközelítés. A helyes válasz az, hogy rossz TUDATTAL születtél, aminek orvosi neve is van: nemi diszfória.

És cáfolva azt, hogy nem lennél beteg, íme a betegség definíciója, némi kommentárral:


"-deviancia: a megvalósított viselkedés mások számára feltűnést keltő, szokatlan, esetleg érthetetlen" - ezt nem kell magyarázni, miért áll fenn egy transznál

"-distressz: a viselkedést produkáló egyén a boldogtalanság, a kellemetlenség érzését tartósan átéli" - ezt hűen prezentálod te magad is

"-diszfunkcionalitás: az egyén képtelenné válik önmaga és társas kapcsolatai fenntartására, a munkavégzésben zavar áll be" - barátok elhagyhatnak, munkatársak kiközösíthetnek a "felvállalt" betegség miatt

"-veszélyeztetés: az egyén által megvalósított viselkedés a társadalomra és/vagy magára az egyénre nézve veszélyes" - öngyilkossági kísérletek


Akkor ezek alapján várom a válaszodat Niki, hogy amit te érzel az miért is nem betegség? Miért lenne normális az, hogy a le kell vágatnod magadból részeket ahhoz, hogy boldogabb legyél?

2023. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
0%

A válasz jelentve rasszizmus miatt


És nem Niki vagyok

2023. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
63%
97: szerintem inkább a töritanárodnál jelenkezz, hogy elmagyarázza, mi az a rasszimus te szerencstélenség.
2023. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
0%
Liberális joghallgató vagyok, tudom a törtéelmet. Csak te vagy a náci, mert nem fogadott el a kissebbségeket
2023. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 harminezer oxigén ***** válasza:
83%

#96

ez csak a te véleményed, a szakemberek és az érintettek nem osztjàk a véleményed.

azt mondod hogy "rossz tudattal" születtem. nos a tudatom nem rossz, ahogy a testem sem rossz csak épp nem illik össze a kettő. a tudatot, énképet (mind azt ami az embert azzà tesz aki) nem lehet és nem is akarom megvàltoztatni, a testhez igazítani (ha meg is lehetne vàltoztatni akkor az màr nem én lennék) a testem viszont meg tudom vàltoztatni hogy minnél inkàbb öszhangban legyen a tudatommal. a genetikàm sajnos nem tudom megvàltoztatni ahogy a tudatomat sem, de a testem viszont igen.


a betegség definíciójàhoz adott kis eszmefuttatàsodhoz:

-distressz: egész addig megvolt amíg nem vàllaltam fel magam és nem kezdtem bele a tranzícióba. azóta sokkal boldogabb, kiegyensújozottabb vagyok és ezt nem csak pszichológusom és pszichiàterem làtja így hanem a csalàdom és a baràtaim is

-diszfunkcionalitàs: a csalàddal, baràtaimmal nagyon is jó a kapcsolatom, munkahelyen sincs semmi gond sem a munkàmmal, teljesítményemmel sem pedig a munkatàrsak és a köztem lévő kapcsolatokkal. azok a "baràtok", csalàdtagok akik elfordultak tőlem ez miatt az nem az én diszfunkcionalitàsomról tanúskodnak hanem az övékéről hisz ők nem tudtàk kezelni ezt (akàr évtizedes ismerettségek utàn sem tudtàk ezt elfogadni) aki maradtak azok ha megérteni àtérezni nem is tudjàk a helyzetem de elfognak és tudjàk hogy mindezek ellenére ugyan az az ember vagyok mint akit hosszú évek-évtizedek óta ismernek csak épp nem "Attila" (nem ez az anyakönyvezett nevem) hanem Niki

-veszélyeztetés: sem a tàrsadalomra sem pedig magamra nem jelentek veszélyt, sosem kíséreltem meg öngyilkossàgot, soha nem àrtottam màsoknak, hasznos tagja vagyok a tàrsadalomnak (dolgozok, adót fizetek)

-deviancia: az hogy ki mit tekint feltünéskeltőnek, szokatlannak érthetetlennek az eléggé szubjektív, igy ez alapjàn nem lehet diagnosztizàlni semmit, ez alapjàn a balkezesség is deviancia hisz az emberiség több mint 90%-a jobbkezes és nem érti hogyan lehet balkézzel írni.


és nem utolsó sorban az orvosszakma sem tekinti betegségnek a transzneműséget

gondolom te sem pszichológus sem pszichiàter nem vagy, mégis azt gondolod hogy az évtizedek óta ezzel foglalkozó szakembereknél is jobban tudod


Niki

2023. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!