Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az LMBTQ érzékenyítés...

Ha az LMBTQ érzékenyítés mehet, akkor a fikázás miért nem?

Figyelt kérdés

Igazából meg kellene adni a lehetőséget az LMBTQ-val szemben kritikus hangoknak is megszólaljanak. A média és a popkultúra egyértelműen érzékenyít a témával kapcsolatban, a reklámokból, filmekből, sorozatokból ömlik a "Love is love" kampány meg hogy milyen szuper dolog a nemváltás.

Ezzel szemben egyből elnyomják azt aki elmondja, hogy szerinte mekkora hülyeség ez a nemváltás és még inkább ciki, hogy egyes emberek karriert próbálnak ebből építeni. Ha az egyik oldalnak szabad, a másiknak miért nem? Persze a testi épségét mindenkinek tiszteletben kell tartani, de humor szintjén egy jó kis b.zizás nem a világvége, az még egészséges is, sok embernek önbizalmat ad és szórakoztató.



2023. febr. 17. 10:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:
18%

"Liberális joghallgató vagyok, tudom a törtéelmet. Csak te vagy a náci, mert nem fogadott el a kissebbségeket"

Nagyon, de nagyon őszintén remélem, hogy csak trollkodsz, mert ha te felvételt nyertél jogi egyetemre, súlyos gondok vannak az oktatással.


100:

"és nem utolsó sorban az orvosszakma sem tekinti betegségnek a transzneműséget"

Nem HÍVJÁK annak, mert a politikai nyomás már erre is rátette a kezét. Attól még, ha nem is konkrétan rád (bár szerintem rád főleg, akármit mondasz, rendkívül frusztrált vagy), a transzok túlnyomó többségére jellemző, hogy nem érzi jól magát a bőrében, még a tranzíció után sem. Tessék forrás, nem az Origóról, hanem hazai meleg portálról:

[link]


Erre persze majd azt mondod, hogy nyilván a gonosz társalom az oka, aki nem fogad el, de erre már reagáltunk fentebb: nem erőszakolhatod meg a valóságot, mint ahogy egy skizofrén BETEG előtt sem fog hajbókolni senki csak azért, mert éppen Jézusnak képzeli magát. És lehet ezt állapotnak hívni, nehogy valaki megsértődjön, de attól ez még betegség marad.


"gondolom te sem pszichológus sem pszichiàter nem vagy, mégis azt gondolod hogy az évtizedek óta ezzel foglalkozó szakembereknél is jobban tudod"

Erre még annyit, hogy a pszichológus "szakma" egyáltalán nem egységes a kérdésben, bármennyire is próbáljátok ezt behazudni, lásd pl. Bagdy Emőke, az ország egyik legelismertebb szakemberét:

https://www.youtube.com/watch?v=mAqhVdtmvfs

2023. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
93%

"Attól még, ha nem is konkrétan rád (bár szerintem rád főleg, akármit mondasz, rendkívül frusztrált vagy), a transzok túlnyomó többségére jellemző, hogy nem érzi jól magát a bőrében, még a tranzíció után sem. Tessék forrás, nem az Origóról, hanem hazai meleg portálról: "


Közé nincs a linkedhez annak, amit írtál előtte.

2023. márc. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
74%

Én nem különösebben szeretek állást foglalni ebben a transznemű kérdésben, mert szerencsére egyáltalán nem vagyok érintett. Én nem tudom eldönteni, hogy a testet operáltatni az énképhez a szerencsésebb megközelítés, avagy fordítva, de mint mondtam, nem is az én dolgom eldönteni.


Amit úgy általában nehezemre esik elfogadni, hogy miért fáj ez a kérdés annyira sok embernek. Mármint tudom a választ - a politikában keresendő -, de akkor is nehezemre esik felfogni.


"a pszichológus "szakma" egyáltalán nem egységes a kérdésben"


Persze, hogy nem, és pontosan az a lényeg, hogy kemény vita mentén történjen a változás, mert több nézőpont mentén valószínűbb a jó kimenetel. Nem kell az lmbtq narratívát süketen elfogadni, de süketen elutasítani sem szabad. A saját érved ugyanúgy érv ellened is: még a pszichológus szakma sem teljesen egységes, akkor te hogyan lehetsz ennyire biztos magadban?


"a politikai nyomás már erre is rátette a kezét"


Ez a legolcsóbb kitérő mindenre: ha valaki nem azt mondja, amit hallani szeretnék, akkor az csakis politikai nyomásra történhet, hiszen én tudom, mi a normális, én mindenkinél okosabb vagyok.


"Tessék forrás, nem az Origóról, hanem hazai meleg portálról:"


Idézek a cikkből: "a cégek, szervezetek és összességében az emberek azzal segíthetnek ezen a problémán, ha megteszik azokat az egyszerű lépéseket, amelyekkel megfelelő, biztonságos környezetet biztosíthatnak a transznemű emberek számára, és ahol ők is úgy érzik, hogy elfogadják őket. Idetartozik az a lépés is, hogy a transzneműek által választott nevükön szólítják őket, amelyek megfelelnek a jelenlegi nemi identitásuknak"


Belinkeltél egy cikket a saját igazad alátámasztására, ami éppen téged cáfol. Nem tudom, még hányszor kell megkérnem valakit, hogy ha belinkel valamit, legalább olvassa már el. Lehet, hogyha néha ez megtörténne, kevesebbet vitatkoznánk.

2023. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
11%

"Ez a legolcsóbb kitérő mindenre: ha valaki nem azt mondja, amit hallani szeretnék, akkor az csakis politikai nyomásra történhet"

Ez valóban nem mindenre magyarázat, de ebben az esetben konkrétan ez a helyzet. Volt a közelmúltban egy állítólag egységes szakmai állásfoglalás a Magyar Pszichiátriai Társaság részéről, ami alátámasztotta az LMBTQ-szervezetek azon álláspontját, hogy ez nem betegség stb. Ezt aztán szépen fel is kapta a baloldali sajtó meg a különböző melegjogi szervezetek és lobogtatták a nagy győzelmet.

Aztán kiderült, hogy egy mindössze 1000 fő körüli Facebook csoport kiadványa az egész, az aláíró kb. 800 pszichológus és pszichiáter egy része nem is beazonosítható, ezen felül összesen 40.000 körüli pszichiátriai szakember található az országban, tehát ez már csak a puszta számok alapján is igen nehezen nevezhető a szakma egységes állásfoglalásának.

Pont így csúsztatott az LMBTQa népszavazási kérdés kapcsán is, ahol a nekik tetsző érvénytelen eredmény megszületett, csak épp azt fejeltették el közölni, hogy 3.6 millió nem szavazat született, ami több, mint a Mi hazánk és Fidesz szavazóinak a száma összevéve.


Amit a humeonline ír, és megpróbálsz most cáfolatként felhozni, az pusztán a humeonline véleménye, nem szakmai álláspont - mármint az, hogy mindig a gonosz társdalom felelős az öngyilkosságokért, mert nem fogadja el a valósághamisítást. Gondolom a magát Jézusnak képzelő skizofrén öngyilkosságáért is ugyanez a társadalom felelős, hogy nem azonosul a tévképzetével. Van vaj a fejedben.


A kérdésed, hogy én hogyan lehetek ennyire biztos magamban értelmetlen, mert ezt nekiszegezheted bárkinek, saját magadnak is pölö. Egyébként eléggé képben vagy a dologgal ahhoz képest, hogy állításod szerint semmi közöd az egészhez...

2023. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 anonim ***** válasza:
62%

"Ez valóban nem mindenre magyarázat, de ebben az esetben konkrétan ez a helyzet."


Bocs, hogy ezt mondom, de össze-vissza beszélsz. Az, hogy kikerült egy véleményes nyilatkozat, amit aztán megcáfolnak, miért jelenti azt, hogy a tiédtől eltérő vélemények politikai nyomásra születnek? Egyszerűen annyit jelent, hogy van ebben vita, és a szakemberek sem egyeznek. Pont.


"Amit a humeonline ír, és megpróbálsz most cáfolatként felhozni"


Én hoztam fel??? Neked van valamilyen mentális betegséged? Olvass már vissza: te linkelted be a humeonline-t. Én csak annyit kértem, hogy ha már a magadat alátámasztandó hozol linkeket, talán olvasd is el előtte, mert ez pont nem veled van egy véleményen.


"A kérdésed, hogy én hogyan lehetek ennyire biztos magamban értelmetlen, mert ezt nekiszegezheted bárkinek, saját magadnak is pölö."


Te szívtál valamit? Ha bárkinek nekiszegezhetem, akkor értelmetlen kérdés? Elmondom még egyszer a felvetésem: ha a pszichológusok és pszichiáterek megosztottak a kérdésben, akkor te, aki nem kutatod ezt a témát, miből gondolod, hogy kijelentheted, hogy ez igenis betegség? Én úgy gondolom, ezt nem tudom eldönteni.


"Egyébként eléggé képben vagy a dologgal ahhoz képest, hogy állításod szerint semmi közöd az egészhez..."


Semmi közöm az egészhez jelentése: nem vagyok transznemű, hó't egyszerű házas, hetereoszexuális férfi vagyok, akit amúgy érdekel a téma.


De megint ellened fordul a saját érvelésed: ahhoz képest, hogy te nem kérsz az lmbtq-ból és hasonló dolgokból, azért eléggé képben vagy, meleg portálokat linkelgetsz, pszichológusi kritikákat hozol. Én ezekről pl nem is hallottam még.

2023. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
11%
Fuj de gusztustalan ez az eszmecsere itt. Látszik, hogy a szélsőbalos trollok leuralták ezt az oldalt is, ahogy a reddit hungaryt... Na ezért mosnak fel veletek 4 évente.
2023. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
78%

"Pont így csúsztatott az LMBTQa népszavazási kérdés kapcsán is, ahol a nekik tetsző érvénytelen eredmény megszületett, csak épp azt fejeltették el közölni, hogy 3.6 millió nem szavazat született, ami több, mint a Mi hazánk és Fidesz szavazóinak a száma összevéve "


Ne felejtsd el, hogy konkrétan az állam az adófizetők pénzéből százmilliókat arra költött, hogy az embereket a NEM-re való szavazásra befolyásolja azzal, hogy minden utcasarkon, buszmegállóban megjelent a kormánypropaganda valamilyen formájában a NEM-re szavazás.

2023. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
45%

107: ti is költöttetek arra, hogy az érvénytelen szavazásra befolyásoljatok, (volt plakát is):

[link]


Akkor a ti befolyásolásotok a jó befolyásolás, a fideszé meg a rossz? :D

Azt miből gondolod, hogy az embereket nem a józan belátásuk vezeti, amikor leszavazzák a hulladék érzékenyítéseteket?

2023. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
82%
#108 A fidesz az kollektíven mindenki pénzét használta, az érvénytelen szavazásra buzdító civil szervezetek meg nem. Mindenki maga dönthette el, hogy hogyan támogatja pénzzel azokat, valahogy ez a lehetőség kimaradt a Fideszénél.
2023. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
6%

#109 Amit te hiszel.

Csakhogy ezen civil szervezetek ha nem valami külföldi pénzből élnek akkor szintén a "mindenki pénzét" költötték rá, mert akkor vagy uniós vagy állami támogatásból működnek - esetleg valami párt pénzéből ami szintén állami pénz.

Pont ez a gond ezekkel az álcivil szervezetekkel, hogy nincsen mögöttük valódi civil támogatás.

2023. márc. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!