Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az apának is kelljen meghallga...

Az apának is kelljen meghallgatnia a szívhangot? (Ha viszont nem megy el az eseményre, akkor elmarad az abortusz.)

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, jogos a feministák felvetése, hogy kelljen meghallgatnia az apának is a szívhangot.

Ha azonban az apa nem megy el, akkor értelemszerűen nem végezhető el az abortusz, hiszen mindkét szülőnek traumatizálódnia kell a hang által (már ha van lekiismeretük).



2022. szept. 29. 13:13
 61/95 anonim ***** válasza:
100%

#60 nem megalázás, hanem zsarolás. Egyszerűen nem érzem igazságosnak, hogyha megtörténik az abortusz az valahol természetes, de mégis elitélés.

Gondoljunk csak a fogamzásgátlásra. A pasiknak 1 darab fogamzásgátlási módszere van; az óvszer. Míg a nőknek tabletta, pesszárium, sperma ölő gélek, női óvszer, spirál stb... Ez az arány nekem már eleve azt sugalja, hogy a nő dolga a védekezés. Jó, rendben legyen a nő dolga. Hiszen valóban ha én nem figyelek én leszek terhes. De ha egyetlen egyszer elcseszem, mert mondjuk elfelejtek elmenni orvoshoz spirált cserélni időben vagy kihagyok egy tablettát tök mindegy, hogy a pasi csak egyszer vagy 30x élvezett belém én fogok a gyerekkel szenvedni.

Emiatt gondolom úgy, hogy a pasiknak IS meg kéne hallgatni a szívhangot, hogy ők is felfogják hogy nem csak és kizárólag a nő dolga a védekezés. És nem azt mondom, hogy feltétlen legyen dupla fogamzásgátlás csak odafigyelés a nőre. "Bevetted a tablettát? Mikor kell spirált cserélned, elkisérjelek a dokihoz?" Lehet hogy csak kérdés, de legalább érzem a pasitól azt, hogy odadfigyel és ő is elővigyázatos.

Az én párom néha rákérdez, hogy bevettem-e a tablettát. De a korábbi párjaim közül egyik se tett még csak hasonló gesztust sem.

2022. okt. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 A kérdező kommentje:

"Az én párom néha rákérdez, hogy bevettem-e a tablettát. De a korábbi párjaim közül egyik se tett még csak hasonló gesztust sem."

Én amikor rákérdeztem, mindig meg voltak sértve, hogy gyanakszom rájuk.


"Emiatt gondolom úgy, hogy a pasiknak IS meg kéne hallgatni a szívhangot, hogy ők is felfogják hogy nem csak és kizárólag a nő dolga a védekezés."

Majd meghallgatjuk mi is, ha egyenlő döntési jogunk lesz az abortusz kapcsán. Amíg a nő dönt, addig felesleges a férfiakat egy olyasmivel tarumatizálni, amiben semmi beleszólási joguk nincs.

2022. okt. 2. 08:05
 63/95 anonim ***** válasza:
89%
Akkor ha úgyis én döntök és eldöntöttem, hogy el akarom vetetni akkor miért kéne nekem meghallgatnom? Ha valamiben biztos vagyok akkor is biztos vagyok ha mutatnak olyat, amit tudok hogy ott van és ezzel együtt döntök úgy ahogy. Szóval lényegébe nem oszt, nem szoroz.
2022. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 A kérdező kommentje:
Ha meg biztos vagy benne, akkor így van, nem oszt, nem szoroz, hogy meghallgatod vagy sem. Ezért felesleges a hiszti.
2022. okt. 2. 09:06
 65/95 anonim ***** válasza:
97%
#64 és az nem merült fel benned, hogy nem is tudom… talán… esetleg… az emberek különbözőek? Hogy valaki leszarja, a másikat meg traumatizálja? Hogy mi van azokkal, akik amúgy szeretnének babát, csak a férjük most lépett le? Nem tudja egyedül eltartani? Megszűnt a munkahelye? Olyan egészségügyi állapotban van, hogy nem tudná kihordani, pedig szeretné? Ilyenekbe belegondoltál?
2022. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 A kérdező kommentje:
Így van, van, akit traumatizál, ezért esetleg meggondolja, hogy elkövessen-e a saját gyermekével szemben egy gyilkosságot. Vagy ha ott és akkor nem is, majd legközelebb jobban meggondolja, hogy hogyan védekezik.
2022. okt. 2. 10:47
 67/95 A kérdező kommentje:
Érdekesebb kérdés az, hogy a magzatot mennyire traumatizálja vajon a szívócső és a szike.
2022. okt. 2. 10:48
 68/95 anonim ***** válasza:
96%

Oké, a magzatot véded..de mi van a mélyszegénységben élő gyerekekkel? Beleszállnál különadóval ezen gyerekek elfogadható állami neveltetésébe? Vagy neked csak addig fontos még a nő testében van, utána leszarod te is?



Én abortuszpárti vagyok, így nekem nem kell ilyen téren példát mutatnom. De én köteleznék minden abortuszellenest erre, ne csak a szájuk járjon, a kényelmes fotelből/kanapéról.

2022. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
97%

#66 "akit traumatizál, ezért esetleg meggondolja, hogy elkövessen-e a saját gyermekével szemben egy gyilkosságot."

Szóval ha traumatizálják a nőt, utána hirtelen lesz majd pénze tápszerre meg pelenkára? Attól hirtelen visszajön a férje? Attól hirtelen elmúlik a betegsége, ami meggátolja a terhesség kihordásában? Attól hirtelen a válsághelyzet az életében megszűnik? Mi lenne, ha elkezdenél dolgozni egy pszichológussal az empátiádon?

2022. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, az 56-os hozzászólásomra jött reakciód alapján az a benyomásom, hogy nagyon súlyos problémád van az összefüggések felismerése terén. Az ENSZ nőjogi egyezmény részletét nem a kérdésedre adott válaszként linkeltem, hanem az egyik hozzászóló durva, szexuális tartalmú verbális zaklatására, amit azóta töröltek.
2022. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!