Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád azt, hogy csak a...

Támogatnád azt, hogy csak a beteg, erőszaból származó, anya életét veszélyeztető magzatot lehessen abortálni?

Figyelt kérdés
Ezzel kiszűrhetőek lennének a kényelmi abortuszt akarók, és ésszerű kompromisszum születne. Beteg alatt azt a magzatot értem, aki teljességgel képtelen lenne az öneállátásra és emebrekkel való értelmes kommunikációra (pl. súlyos autizmus).

2022. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
89%
#50 Ezt hívják úgy, hogy normalitás. Abszolút egyetértek. Ha tetszik, ha nem az egy emberi élet lehetősége, amit megsemmisítenek. Nem gondolom, hogy a péntek esti bulika elég indok lenne...
2022. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
100%
#50 te tudod értelmezni, amit a 48-as írt? Nem úgy tűnik. Ő pont azt írta, hogyha sokkal drágább lenne, akkor akik megtehetik, ugyanúgy elvetetnék. Azok nem tudnák elvetetni, akiknek nincs rá pénze. Na most. Pont úgy, ahogy a lengyeleknél, vagy az USA-ban néhány államban ahol betiltották, aki megteheti, elmegy máshova, ahol megcsinálják. Az nem megy, akinek nincs rá pénze. Akinek nincs egy ilyen beavatkozásra pénze, majd a gyerekre lesz? Pláne ha kiesik a munkából? Teljesen komolyan kérdem, az abortuszhoz való hozzáállásról teljesen függetlenül.
2022. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 valaki : ***** válasza:
96%

Igen, csak ha mondjuk egy nem indokolt abortusz (nem kiskorú, nem történt erőszak, a magzat egészséges, nem veszélyeztetibaz anyát) lenne mondjuk 1 millió forint, akkor talán kicsit előtérbe kerülne a védekezés. Biztosan kifizetnék, persze. Csak úgy mégis, talán a 3 hónapra 10 ezres fogamzásgátló talán vonzóbb lenne.

Aki meg esetleg nem engedheti meg magának ezt az összeget, azt lehetne támogatni.

Továbbra is fenntartom, hogy elsősorban védekezni van joga mindenkinek.

2022. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
4%
Mondhat bárki bármit, ott már egy életről beszélünk. Nem egy jelentéktelen sejtcsomóról, hanem egy emberről. Mindenkinek megvan a joga az élethez. Ha annyira nem akarja felnevelni adja örökbe. Az a baj sokan ebből egy nőjogi kérdést csinálnak, úgy tesznek mintha az abortusz joha olyan lenne a nőknek mint pl a szavazati jog stb. Miért nem beszélnek arról, hogy annak a magzatnak is vannak jogai, méghozzá az élethez való jog. Sok nő mindig megtalálja az utat, hogy sajnáltassa magát de nem ártana gondolkodni. Nyugodtan meg lehet nézni a statisztikákat. Mindneki papol a nemi erőszakról, de igazság szerint ez elképzelhetően elenyésző, nagyon nagy többségben kényelmi okok állnak az abortusz mögött.
2022. júl. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 valaki : ***** válasza:
93%

54-es

Ezaz... Ha azt a magzatot elvetetik, annak szerintem csak komoly oka lehet. És ez mind megelőzhető, ha az ember védekezik. Akkor mi a probléma? Nem az a helyzet, hogy 2 lehetőség van, szülni vagy abortuszra menni. Védekezés...

2022. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
71%

#54 nem beszélhetünk élő emberről, akkor amikor az abortuszt elvégzik. Egy fejletlen, életre képtelen agy nélküli (!!!) valamiről van szó. Miért lenne több joga egy ilyen izének a nő testéhez, mint a nőnek? Az abortuszhoz már az is bőven elég indok, hogy nem akar terhes lenni. A terhesség és a szülés hatalmas trauma a szervezetnek, és a pszichének. Ha valaki nem akarja végigcsinálni, akkor igenis joga van visszalépni. És ne érts félre. Nem gondolom, hogy az abortusz olyan fantasztikus dolog. Jobb lenne, ha minél kevesebben kényszerülnének rá. De bármikor hiba csúszhat a védekezésbe. Bármi történhet. Pl becsúszik a gyerek, de úgy gondolják, hogy mégis megtartják, aztán apuka hirtelen lelép. Vagy kiderül, hogy hónapok óta viszonya van. Én biztos, hogy gondolkodás nélkül elvetetném egy ilyen helyzetben.

Más, hogy én tudom, hogy nem akarok gyereket. Soha. Se gyereket, se terhességet nem akarok. Ezért védekezek. Ha lehetne, akkor hiszterektómiát is végeztetnék, de mivel nem vagyok 40, ezért nem lehet. És bármikor hiba csúszhat a védekezésbe. Nincs 100%os módszer. Bármi gyengítheti a fogamzásgátlóm hatását (betegség, más gyógyszer, egy hasmenés, buli utáni másnap, hormoningadozás, sok stressz, súlyingadozás, …stb). Ilyen esetben gondolkodás nélkül elvetetném. Ha nem lenne rá semmilyen mód, akkor meg öngyilkos lennék. Nem ez a terv. Senki nem tervezi az abortuszt. Senki nem akar abortuszt. Ez egy szükséges rossz, ami biztonságérzetet ad, hogyha baj van, akkor tudom, hogy van ilyen lehetőségem. De mégegyszer. Védekezem. De mindig van hibaszázalék. És ez nem jelenti azt, hogy szeretnék is abortuszt. Nem. Remelem, hogy soha nem lesz rá szükségem. De ha a helyzet olyan lesz, akkor igen, az abortuszt fogom választani.

2022. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
93%

Sokmindenben nem értünk egyet - delegalább mi itt értelmes vitát folytatunk. A kormánnyal ellentétben...


Én amúgy azt hiszem, egy ki nem fejlődött agyú és fájdalomreceptorokkal sem rendelkező sejtcsomó még NEM EMBERÉLET.


DE ÉLET. És egy emberélet csíráját hordozza.


Az álláspontom a kettőtöké között helyezkedik el. De a tiltással nem értek egyet, mert az mindig politikai eszközzé válik, ami csak arra jó a hatalom kezében, hogy az "alattvalók" alávetettségét bizonyítsa, és tort üljön mások nyomorúságán, azt hirdetve: ÉN VAGYOK A HATALOM, én mondom meg, mit mond Isten, én uralkodom anyán és magzaton. Ha azt mondom, lefialsz, lefialsz és befogod a szád!


Tulajdonképpen abortuszellenes vagyok. Egy dolgot ellenzek az abortusznál jobban: hogy az államhatalom szóljon bele ebbe, és közvetlenül szabályozza a magánéletünket és uralja a testünket.


Soha nem fogom támogatni, hogy az államhatalmat birtokló, deresedő homlokú gazdag bácsik mondják meg a fiatal nőknek, meddig az addig abortusz ügyben. Vagyis nem így, nem egy egyszerű tiltással.


Amit támogatni tudok: hogy ne legyen ingyenes, és olcsó se annyira, hogy "kényelmi" módszerként használja valaki.

És támogatom az erre vonatkozó OKTATÁS minden formáját, annak tudatosítását, hogy egy élettel "játszunk", amely emberéletté fejlődhet a mi döntésünktől függően.


Én férfi vagyok, és nem érzem úgy, hogy jogom lenne megmondani nőknek, mit tegyenek ilyen helyzetben - annak ellenére, hogy fájó tapasztalatom van ebben az ügyben.

Egy lány, akit szerettem, elvetette a közös magzatunkat (még megzat se volt, valóban csak egy kis sejtcsoport).

Én nem akartam, hogy megtegye, és mindenünk meg lett volna, hogy felneveljük, anyagi biztonság, felelősségérzet, stb.


Úgy döntött, mégsem vállalja be (utóbb megbánta egyébként). Ezt a döntését mégsem nevezném "kényelminek". Én végigcsináltam vele az abortuszt is, ha ezt akarta...


Sokat szenvedtünk, én személy szerint meggyászoltam azt a meg nem született életet.


De egy dolog biztos: egy ilyen helyzet sokrétűségét az államhatalom nem értheti meg. Egy ilyen nehéz döntésben az államnak nincs keresni valója. Mondom ezt azzal együtt, hogy a saját életpéldámban én annak örültem volna, ha megszüli. Még azt is felajánlottam, ha neki ez akkora teher, felnevelem egyedül.

Mégis, hiszem, hogy joga volt így dönteni, és oka is kellett legyen.


Egy ilyen gordiuszi csomót ne Orbán Viktor próbáljon átharapni (a köldökzsinórral együtt). Inkább adjon végre normális fizetést a tanároknak, és dolgozzon azon, hogy ÉRETT, GONDOLKODNI KÉPES, FELELŐS emberek hozzák meg ezeket a döntéseket a saját életükben, átgondolva az erkölcsi felelősségüket.


De NE DÖNTSÖN AZ ÁLLAM SENKI HELYETT és ne játszanak a politikusok Istent, mert messze állnak attól, hogy istenek legyenek!

2022. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 valaki : ***** válasza:
47%

56-os

Te úgy beszélsz, mintha magzat magától kialakulna. És nincs joga a nő testéhez stb. Könyörgöm... Ahhoz hogy odakerüljöj kell SZEX. Szexuális kapcsolat. Ha nem szélsőséges esetekről beszélünk, akkor egy védekezés nélküli szexuális kapcsolat. És el se kezdjük azt, hogy elszakad a gumi. Normális eszközökkel NEM lesz gyerek. Nézd meg a pearl indexet.

Tehát ne állítsuk be már az abortusz mellett döntő nőket egy mártír áldozatnak, akik harcos amazonként küzdenek a testük feletti rendelkezésért. Ártatlanul, kiszolgáltatva. Rendelkezzen a teste felett, védekezzen.

Én magam nem vagyok felelősségteljes. A párommal évek óta megszakítással védekezünk. És mindketten józanul belátjuk, hogy ha ebből lesz valami, nem megyünk abortuszra, fel fogjuk vállalni, hogy idióták voltunk. Számos normális módszer lett volna, mi nem éltünk vele. Szerintem ez a normális gondolkodás. Nem az, hogy védekezni luxus, akkor nem rendelkezünk a testünk felett, csak akkor mikor el kell menni abortuszra...

Sose fogom megérteni ezt, egyesek úgy csinálnak, mintha nem lenne lehetőség védekezni

2022. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
91%
#58 honnan hámoztad ki az 56-os kommentemből, hogy a védekezés nélküli szex utáni abortuszokról beszélek? Én magam írom le, hogy rendesen védekezek, és amit tudok, megteszem, hogy ne legyen rákényszerítve az abortuszra, mert sem gyereket, sem terhességet nem akarok. De hibaszázalék mindig van. Vagy nem az én kommentemre akartál reagálni, vagy nem tudsz szöveget értelmezni.
2022. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 valaki : ***** válasza:
51%

Az abortuszhoz már az is bőven elég indok, hogy nem akar terhes lenni. A terhesség és a szülés hatalmas trauma a szervezetnek, és a pszichének. Ha valaki nem akarja végigcsinálni, akkor igenis joga van visszalépni. És ne érts félre. Nem gondolom, hogy az abortusz olyan fantasztikus dolog. Jobb lenne, ha minél kevesebben kényszerülnének rá.


Innen

Való igaz, hogy ez után taglalod a védekezést. De:

1. Az idézett rész elég romantizált. Nem akar terhes lenni, mekkora megterheles... Gumi... Fogamzásgátló... Valami normális

2. Nem, nem csúszik hiba bármikor a védekezésbe. A fogamzásgátló a legbiztosabb, a pearl index szerint. 0,1. A spirál is elég alacsony kockázatú. A gumi érdekesebb, mert odd ugye szakadhat. Ez tény. Erre van a 72 órás tabi. Több barátnőm beszedte, mikor kiszakadt. Egyszer nekem is kiszakadt, én a betegségem miatt nem vettem be a tabit, viszont az, ha egy gumi kiszakad, az látványos.

Maradt a naptár módszer, meg a megszokítás. Na azok nem állnak túl jól. Azt el lehet rontani. Ebbe csúszhat bármikor hiba. Ez pedig nem felelősségteljes védekezés.

Konklúzió: nem, ha valaki terhes lesz, az nem hiba csúszott a számításba. Elenyésző hogy igen. Ha valaki terhes lesz és nem szeretné kitenni magát a taumáknak, amiket leírtál, akkor védekezzen normálisan. Nem áldozatok ezek a nők, hanem (nekem szélsőséges esetben) balszerencsések és felelőtlenek.

2022. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!