Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád azt, hogy csak a...

Támogatnád azt, hogy csak a beteg, erőszaból származó, anya életét veszélyeztető magzatot lehessen abortálni?

Figyelt kérdés
Ezzel kiszűrhetőek lennének a kényelmi abortuszt akarók, és ésszerű kompromisszum születne. Beteg alatt azt a magzatot értem, aki teljességgel képtelen lenne az öneállátásra és emebrekkel való értelmes kommunikációra (pl. súlyos autizmus).

2022. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
86%
Támogattam volna, ha a kérdezőt abortálják.
2022. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
84%
Nem támogatom. Igenis legyen joga a nőnek eldönteni, hogy tudja-e vállalni a gyereket, vagy sem. Rengetegen szülnek a meztelen pi,sájukra, nincstelenül, mert jaj mit fog a szomszéd szólni, na ilyen helyzetben egy kényelmi abortusz tökéletesen megfelelő. Bár védekezni jobb lett volna. 31/f
2022. júl. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
86%
#33 mert ilyen szintű változás 9 hónap alatt nagyon ritka. Aki azt hiszi hogy na most megváltozok a babáért, aztán amikor megérkezik a gyerek és kiderül, hogy jaaa, hogy innentől csak az van, amit a gyerek akar, vagy ami neki kell, nincs szabadidő, vagy nyugi, akkor jön a megbánás és frusztráció amit a gyereken vezet le. Meg lehet változni ennyi idő alatt is. De nagyon nagyon kevesen tudnak. A nagy része csak azt hiszi, hogy meg fog. De nem tud. És a gyerek sínyli meg.
2022. júl. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
28%
Az ilyen kérdezők miatt következett be a klímaváltozás.
2022. júl. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
0%

#25 Akkor adják állami gondozásba és talán adoptálja egy család aki szeretni fogja és mindent megad neki. Mert sok embernek nem adatik meg, hogy szülő lehessen, pedig nagyon szeretne gyereket. Akár egy melegpár. Vagy egy heteró pár ahol az egyik félnek egészségügyi okok miatt nem lehet saját gyermeke. Ők nem számítanak?

Csak annak felelőtlen nőnek és a még felelőtlenebb férfinak a jókedve számít akik védekezni se akarnak de gyereket se?

2022. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
79%
#35 sokan nem teszik meg, mert azt hiszik, hogy majd “megoldják” és minden rendben lesz. Aztán nem. És akkor már “késő” örökbe adni, ezért kínozzák mentálisan. Arról nem is beszélve, hogy a terhesség maga egy hatalmas trauma a szervezetnek, és ha valakit erre rákényszerítenek, tehát nincs lehetősége abortuszra, pedig szeretne, az a Nemzetközi Büntetőbíróság szerint emberiség ellen elkövetett bűn, és kínzás. Csak szólok. Hogy az abortuszellenesek ezért harcolnak. Gyakorlatilag kínzásért. Az valahogy belefér szerintük.
2022. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
6%

#36 A Nemzetközi Büntetőbíróság ugyan olyan korrupt intézmény, mint a többi, a név ezen vajmi keveset változtat. Csak szólok. Nem vagyok rászorulva, hogy olyanok oktassanak ki az erkölcsről, akik maguk sincsenek magasabb erkölcsi szinten.

És mielőtt szándékosan félre érted, hogy ne kelljen érvelned, előre szólok, hogy nem, nem gondolom azt, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság szerint az ilyesmi azért az emberiség ellen elkövetett bűn, mert lefizették őket.


Mindenkinek a világnak ezen a részén lehetősége van a védekezésre. Csak ennyi kellene, hogy ne essen valaki teherbe, és ne álljon fent, hogy a te szavaiddal éjlek a "kínzás" lehetősége. Mindenkit felvilágosítanak kamaszkorban. Tudod ez olyan, mintha ki lenne írva egy húsdarálóra, hogy ne nyomd bele a kezed, de te bele nyomod.

De azért mulatságos, hogy a "kínzás" az szetinted nem fér bele, de a magzat megölése az persze belefér.


Tudom hogy azt hiszed, hogy nálatok az erkölcsi fölény, de nincs így. Ha képes lennél legalább egy kis időre leszállni a magas lóról, félre tenni az egódat, és bele képzelni magadat mások helyzetébe, akkor megértenéd.

Nekem nem adatott meg, hogy szülő lehessek, nem tudom valaha meg adatik-e. Ennek tudatában ha bele gondolok, hogy valaki megölet egy magzatot, azért, mert szét tette a lábát egy bunkó idióta neandervölgyinek, aki nem volt hajlandó védekezni, és utólag megbánta, úgy érzem magam, mintha felforralnák a vért az ereimben.

Megmondom én mi az abortusz az ilyen esetekben, elmenekülés a felelősség elől, semmi több.

2022. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
68%

#37 a saját termékenységi problémásnak semmi köze ahhoz, hogy más mit kezd egy ilyen helyzetben. Attól neked nem lesz gyereked, ha ő megtartja a nem tervezett magzatot.

És már többször leírtam itt az oldalon, hogy néhány éve érettségiztem egy neves gimnáziumban. Tehát nem meg időszak volt. És nem volt felvilágosítás. Egyáltalán. Annyit mondtak el, amit biológia órán a szaporító szervrendszerről feltétlenül muszáj volt. A különböző védekezési formákról csak érintőlegesen volt szó. A rendeltetésszerű, szabályos használatukról nem beszéltek. Nem mondták el, hogy mire kell figyelni, milyen mellékhatások lehetnek (ezt a nőgyógyászom is “elfelejtette” megemlíteni, aztán amikor vérrög miatt 20 évesen kórházba kerültem akkor jött a megvilágosodás, hogy ez a fogamzásgátló mellékhatása volt. Pedig rá is kérdeztem, hogy mire kell figyelni, és az volt akkor a válasz, hogy rengetegen szedik, fiatal vagyok, nem lesz semmi gond. Aztán lett.) emellett nem szólnak egy szót sem pl a gyógyszer hatását gyengítő körülményekről. Semmi infó erről. Ma már tudom mindezt, de egy kamasz ban nem merül fel, hogy mit nem tudok. Ezért kellene valóban hatékony, színvonalas felvilágosítás, ami nem csak ilyen alibi, hogy a sulis védőnéni bemegy, és a lányoknak ad egy egy darab betétet, a fiúknak egy egy gumit, és egy “Óvatosan” felkiáltással kimegy a teremből (bár nálunk még ennyi se volt) és pont ez, ha nálunk, egy jó nevű gimiben így megy, akkor vajon a világvége kisváros szakmunkásképzőjében hogy mehet. Könnyű a másikat okolni. Az a legkönnyebb. De a problémát nem fogja megoldani. Az ilyen intervenciók fogják. De persze ez nehéz, pénzbe kerül, és macerás. Könnyebb másokat okolni a tudatlanságukért, mint tenni azért, hogy ne legyenek tudatlanok.

2022. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
6%
#38 Nekem nincs termékenységi problémám, de gondolom jól esett, hogy azzal kezdted a válaszodat, hogy beszóltál, úgyhogy az a legkevesebb, hogy nem is olvasom tovább. Ahogy mondtam, kicsit félre kéne tenni az egót, láthatóan te ezt nem voltál hajlandó megpróbálni sem.
2022. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
91%

#39 “ úgyhogy az a legkevesebb”

Nehogy véletlenül érvelni kelljen 😂😂

2022. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!