Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád azt, hogy csak a...

Támogatnád azt, hogy csak a beteg, erőszaból származó, anya életét veszélyeztető magzatot lehessen abortálni?

Figyelt kérdés
Ezzel kiszűrhetőek lennének a kényelmi abortuszt akarók, és ésszerű kompromisszum születne. Beteg alatt azt a magzatot értem, aki teljességgel képtelen lenne az öneállátásra és emebrekkel való értelmes kommunikációra (pl. súlyos autizmus).

2022. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
15%

"Nehogy véletlenül érvelni kelljen"


Ha érdekelnének az érveim, akkor nem ilyen alpári beszólással nyitottál volna.


Mindazonáltal, én elhiszem neked, hogy sok oktatási intézényben nincs megfelelő felvilágosítás. És ha így van, az ellen igen is tenni kell. A hatékony, színvonalas felvilágosítás valóban kicsi ár azért, hogy ne kelljen megöletni magzatokat.

2022. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
95%
#41 Az a szomorú valóság, hogy nem létezik az országunkban konkrét állami szerv, aki oktatókkal, hatékonyan felvilágosítaná a fiatalokat. Ezt a feladatot orvostanhallgatók, védőnők, tanárok végzik el minden évfolyamban egyszer. Magyarán nem is értenek ahhoz, hogy kell megszólítani a fiatalokat a témában és pont tesznek is rá mert nem fontos nekik, nem ez a munkájuk. Én úgy gondolom erre kell, hogy legyen szakmailag elismert állami szervezet. Ja hogy abban az országban élünk, ahol egy katona a művészeti egyetem veszetője és egy rendőr/maffiózó az egészségügyé? Kell még valamit mondanom, Ildikó!?
2022. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Gazdálkodj a saját testeddel - és ne avatkozz mások életébe!
2022. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 valaki : ***** válasza:
3%

Én őszintén szólva támogatnám, csak nem ebben a formában. A kényelmi abortusz meg szerintem is létező fogalom. Az elvetemült pszichopata, aki szerint nincs olyan helyzet, mikor szükséges az abortusz. Szerintem azzal van a baj, mikor egy 20+-os nő teherbe esik, és ő inkább elveteti, mert nem áll készen/childfree akar lenni/majd egyszer, de most nem. Na az ilyennek nem engedném evetetni. Nem is értem, mi ez a nagy felhajtás az abortusz körül. Mintha csak két válasz lenne, szülsz vagy abortusz. Kimaradt a legfontosabb, a védekezés. Aki nem akar gyereket, védekezzen. Ne az abortusz legyen a kapaszkodó, lassan már fogamzásgátlási módként tekintünk rá. Annyi biztonságos védekezési módszer van. Lehet választani bőven. Ha pedig baleset történik, még mindig van esély, ott a 72 órás tabi. Ha meg még így is csúszik hiba a számításba... Akkor azt kell mondjam, az ember lánya ha szexel, vállalni kell a felelősséget, hogy ez megtörténhet.

Szóval visszatérve, én egyéni elbírálást javasolnék. Miért történt meg? Ha mondjuk otthagyta a férfi, aztán egyedül nem megy, legyen abortusz. Betegség, nemi erőszak, kiskorúság, természetesen. De a felnőtteket, akiknek meglenne a háttér, de ők childfreek akarnak lenni, nem állnak készen, na nekik nem engedném, sajnos előbb kell gondolkodni.

2022. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
96%
#44 és ki áll olyan erkölcsi magaslaton, hogy életről vagy halálról döntsön? Vagy arról hogy az adott nő dönthet-e a saját teste felett? Ki lenne megfelelő erre? Remelem egy középkorú férfi. Azok úgyis mindenhez is olyan baromi jól értenek.
2022. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
79%

45 " Remelem egy középkorú férfi."


Dehogyis, az túl nagy kockázat, még akár érintett is lehet apaként a kérdésben!


Csakis egy már IMPOTENS, 65 ÉV FÖLÖTTI FÉRFI!


A legjobb, ha cölibátusban él, és soha fel sem tevődött az életében, hogy a nevére vegyen egy gyermeket és felelősséget vállaljon érte!

2022. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 valaki : ***** válasza:
100%

25 éves nő vagyok

Több barátnőmnek is volt abortusza.

És igen, láttam a hülyeséget és a kényelmet is. Meg a szükségest is, kényszerítést is.

Az egyik kiemelt,hogy a 29 éves csaj stabil párkapcsolatban, anyagi háttérrel terhes lett.nem védekeztek. Na, ő amúgy szeretne majd egyszer, de ő még utazni akar, még nem áll készen.

Elvetette,aztán még meg is osztotta az abortusza történetét a közösségi médiában, hogy ő mármár egy hős, nem kell elítélni, hova tovább másokat us bíztatott rá. Azóta is ezt csinálja.

Na kéremszépen, ezt nevezem kényelmi abortusznak. Megfelelő kor:pipa. Stabil háttér:pipa. Hülyeség (a védekezés hiánya) :pipa. Feminista hőskomplexus:pipa.

Na szerintem ez nem normális dolog, ezt nem kéne támogatni.

Egy másik 16 éves volt, meg akarta volna tartani de a szülei nem engedték. Ez érthető, nem ítélem el. Egy újabb pedig, a tervezett baba beteg lett volna. Szintén megértem.

Nekem ezek között van különbség

..

2022. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
100%

47-es, egyetértek, nem kell támogatni! De valamit nem támogatni vagy BETILTANI nem ugyanaz!


Aki ilyen hülye, az fizessen érte jó sokat (kényelmi abortusz), és az a pénz menjen mondjuk szerencsétlen elhagyott/árva gyerekek megsegítésére!


De annak a babának sem jó ilyen anya gyerekeként megszületni...


És mégvalami: pont ezeket (az általad "kényelmi abortusz" kategóriába soroltakat) NEM TUDOD MEGÁLLÍTANI egy belföldi törvénnyel.


Hát átlép egy szomszédos országba, kifizeti és készen van! Kiket sújtanának az ilyen törvények? - hát aki nem tudja megfizetni!


Mekkora botrány volt, hogy lengyel abortuszellenes politikus kislánya Németországban abortált?


Valójában a gazdagok akarják a szegényeknek megmondani, hogy mikor szüljenek és mikor abortálhatnak - mert az olcsó munkaerőt akarják megfialtatni velük! Ez a büdös nagy igazság.


Annak a társadalmi osztálynak, amelyik az abortuszról egyáltalán döntési képessége van, MINDIG lesz pénze külföldön elvégeztetni, megkerülve a saját törvényeit!


Ezek valójában az ország gazdasági összeomlásától félnek és az általuk kiváltott elvándorlás demográfiai hatásaitól! Ergo ahelyett, hogy vonzóbbá tennék a gyerekvállalást, úgy gondolják, egy ál-erkölcsi maszlaggal leöntve, megfialtatják az alsó-középosztályt, aztán majd lesz ki fizesse tovább a járulékokat és sarcokat.


Erre a szándékra rálöttyintenek egy kis kereszténykedő dumát, egy nemzeti színű cukormázt és kész a konzervativizmus!

2022. júl. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
100%
#47 Őszintén mondom, hogy nem tudom elképzelni, hogy vannak ilyen emberek. Valószínűleg csak akkor hinném el, ha belinkelnéd a posztot, ahogy arra bíztat, hogy más se védekezzen és a lehető legtöbbször tegye ki magát egy ilyen rettentő és káros "szokásnak". Ennyire naív lennék vagy ez már az Egyes Leszállópálya?
2022. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 valaki : ***** válasza:
91%

49

Nem szeretném szó szerint idézni, mert nem szeretném ha rátalálna, az abortusz ellenére jóban vagyok vele. De van ilyen

... Arról írt pontosan, hogy ez egy igazi, érett nő döntése, ingyenessé kellene tenni, hogy mások is követhessék az ő példáját. A védekezésről nem is beszélt.

48-as

Igazad van, sőt! Ez egy nagyon jó ötlet lenne. Ha nem az abszolút megfizethető 40 ezer lenne, akkor talán nem lenne egyeseknek olyan az abortusz, mint az óvszer meg a fogamzásgátló...

Most gondoljon rólam amit akar, de szerintem mégsem jó dolog, hogy azt a magzatot nem csak a legszükségesebb esetben vetetik el... Egy felelőtlen felnőtt nőnek nem hiszem, hogy jár ez a jog. Joga van védekezni. Abban a pillanatban, hogy betiltják az abortuszt meg a védekezést is, ígérem, azonnal femináci leszek én is, de addig nem... Normális nő védekezik, ha nem akar gyereket.

2022. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!