Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az hogy Márki-Zay Péter...

Igaz az hogy Márki-Zay Péter eltörölné a fizetős oktatást?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, azon belül tanár szakos és 3,5-ös évi átlagot várnak el tőlem hogy megtarthassam az államilag támogatott helyem a szakomon. Ez bár elméletben nemigen tűnik egy magas értéknek, gyakorlatban elég magas, tapasztalatból mondom, már csak azért is mert mindenből legalább 4-est kell megcélozzak hogy biztosra menjek és mivel tanárszakon nemigen harmonizálják össze a tanrendet így félévente jó pár óra ütközésem szokott lenni így vannak tárgyak amikre be sem tudok járni, de természetesen azokból is elvárt a jó teljesítményt. Egyik hallgatótársam azt mondta hogy Márki-Zay Péter eltervezi törölni a fizetős oktatást ha elnök lesz ezért megéri rászavazni, én próbáltam ennek utánanézni az interneten de nemigen találtam erről semmit, ezért fordulok most hozzátok, van ennek bármi igazságalapja? Mondhatni kicsit fideszes vagyok, de ha Márki-Zay Péter ezt tényleg megtenné akkor sok felesleges stressztől kímélne meg szóval ha ez tényleg igaz akkor az én szavazatomat megnyerné.

2022. febr. 21. 19:44
1 2 3 4
 21/40 Demion ***** válasza:
46%

20

Jó, de mekkora emelést ígértek? Nem hallottam róla.

2022. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
74%
Majd emelnek a fideszkáderek fizetésén, szerintem arra gondolt.
2022. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen, jó lenne. Nekem pl a matekot leszámítva mindenből 4-es érettségim lett, az utolsó féléves jegyeim a hármas matekot leszámítva ötösök voltak. Töriből a szóbelim dicséretes volt. Szerintem ez nem számít olyan rossznak egy erős gimiben, ahol szigorúak voltak a tanárok. Mégsem volt ez elég, hogy egy normális szakra bekerüljek ingyenesre. Sajnos a szüleim nem tudtak 100 ezrekkel támogatni, meg a lakhatásomat is fizetni, ezért dolgoznom kellett és nem tudtam egyelőre semmit elvégezni, mert sokba kerül az albérlet is, saját lakásra nincs esélyem, a tandíj meg több 100 ezer félévente. Nem igazságos ez a rendszer, hogy akinek tehetős a szülei, akár rosszabb jegyekkel is bejut, mert tudja fizetni a tandíjat. Én meg a viszonylag jó jegyeimmel nem tudok bekerülni, hiszen 400-500 pontot elérni még 80%-os érettségikkel is nehéz.
2022. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
17%

Ez az ígéret hangzott el:

"Ha a Fidesz 2022 tavaszán újból megnyeri a választást, az egyik első feladatuknak a pedagógus-bérfelzárkóztatást tekintik"

[link]

Ez szerintem többet jelent, mintha X százalékot mondanak. Az orvosok fizetésére sem százalékot mondtak, hanem kidolgozták, és megcsinálták a komplex béremelést. A baloldal semmi ilyesmire nem volt képes, mikor hatalmon volt, emelés helyett inkább vett el az emberektől. De persze mindenkinek joga van annak hinni, akinek akar.

2022. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
68%
Nemigaz, így sincs a tanároknak péz!
2022. márc. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
22%

"a matekot leszámítva mindenből 4-es érettségim lett"

"ez nem számít olyan rossznak"

De jónak se. Ez egy semmilyen eredmény.


"Mégsem volt ez elég, hogy egy normális szakra bekerüljek ingyenesre."

Ne is várd egy ilyen eredménytől, hogy a lábaid előtt fog feküdni a világ!


Egyébként meg lehetett volna nyomni új érettségit.

Suli alatt oktv-t ami többlet pont.

2022. márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
39%

Fiatal vagyok, 28éves.. Nekem ingyenes volt az egyetem, mind bsc mins msc évei. Szóval nem értem, hogy még miben kelle ingyenesebbé tenni?? Az átlagos dologról én még nem is hallottam, nálunk meg sok helyen a kreditek számítottak nem az átlag..

Mzp biztos nem fogja ingyenessé tenni a felsőoktatást. Ha igen, mégis miből finanszírozná az egyetemek fenntartását és a tanárok fizetését? Az lenne annak a vége, hogy tömeges leépítések, egyetemek zárnának be, vagy eleve kevesebb diák kapna esélyt a felsőoktatásban való részvételhez. Ha belegondolunk így is mennyien vannak, akik államin elkezdik, aztán fél-1év után otthagyják, vagy akik diplomát szereznek, de Magyarországon egy percet sem dolgoznak, így nem forgatják vissza a befektetett pénzt. USAban pl nem hiába nem ingyenes az oktatás.

Meg eleve ha belegondolunk abba, hogy mzp az egészségügyet is fizetőssé tenné teljes mértékben, akkor pont az oktatást, a másik tejelő tehént hagyná ingyenesre?

Ezt bírom, hogy "a fidesz nem tesz semmit a fiatalokért". Csak annyit tett, hogy ingyen 2 diplomát szereztem, és tudtunk venni saját házat 27évesen. És igen, azokat támogatja, akik családod szeretnének gyerekekkel, de szerintem ez abszolút logikus, hiszen egy államot úgy lehet fenntartani a saját népével, ha születnek gyerekek, amelyhez megfelelő körülményeket kell teremteni. Mindketten a férjemmel dolgozunk, van gyerekünk, és olyan szinten tudunk élni, hogy biztosnak mondható az anyagi hátterünk, amellett a gyerekeknek tudunk félretenni, hogy nekik se legyen gondjuk, ha bármi történik is velünk. Nem dolgozunk hiperszuper vezetői beosztásban, de így is megfelelő a fizetésünk magyar viszonylatban. Tudom, hogy mikor én valakinek ezt így elmondod rögtön azt mondja birka vagyok, pedig pont azt kellene birkának nevezni, akinek a véleményét nem a tapasztalatai formálják, hanem hogy mit olvasott, hallott a médiában.

Lehet hogy úgy tűnik, pont a nagyon fiatalok nem kapnak segítséget, de azzal, hogy a szülők ( a most kezdő szülők) viszont igen, azzal a gyerekek is. Ez így sokaknak, főleg a fiatal generációnak sokszor még átláthatatlan, főleg ha nulla gazdaságpolitikai ismerete sincs.

2022. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
68%
#9: És 2002-ben ki volt még kormányon, te szerencsecsomag? Vagy szerinted Medgyessynek az volt az első dolga kormányváltás után, hogy fizetőssé tegye a felsőoktatást? Legalább hihetően hazudna az agyhalott fideszes fajtád.
2022. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
52%
#24: Ja, 12 év érdekes módon erre nem volt elég, de most hogy elkezdtek elégedetlenkedni meg sztrájkolni, gyorsan be akarják fogni a pofájukat a választás előtt egy ígérettel. Úgy, hogy közben kiszórtak egy rakás pénzt különböző rétegeknek hitelből (nyugdíjasok, 25 év alattiak, családosok), mert fosnak, hogy a következő 4 évben csak ellenzékből tudnak náculni, de a tanárokra ilyenkor sem gondoltak. Nem éri meg hinni a Fidesz ígéreteinek, jövő vasárnap ki kell vágni őket a picsába.
2022. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

28!

Leülhetsz!

2003 ban sem volt ingyenes!

2022. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!