Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az hogy Márki-Zay Péter...

Igaz az hogy Márki-Zay Péter eltörölné a fizetős oktatást?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, azon belül tanár szakos és 3,5-ös évi átlagot várnak el tőlem hogy megtarthassam az államilag támogatott helyem a szakomon. Ez bár elméletben nemigen tűnik egy magas értéknek, gyakorlatban elég magas, tapasztalatból mondom, már csak azért is mert mindenből legalább 4-est kell megcélozzak hogy biztosra menjek és mivel tanárszakon nemigen harmonizálják össze a tanrendet így félévente jó pár óra ütközésem szokott lenni így vannak tárgyak amikre be sem tudok járni, de természetesen azokból is elvárt a jó teljesítményt. Egyik hallgatótársam azt mondta hogy Márki-Zay Péter eltervezi törölni a fizetős oktatást ha elnök lesz ezért megéri rászavazni, én próbáltam ennek utánanézni az interneten de nemigen találtam erről semmit, ezért fordulok most hozzátok, van ennek bármi igazságalapja? Mondhatni kicsit fideszes vagyok, de ha Márki-Zay Péter ezt tényleg megtenné akkor sok felesleges stressztől kímélne meg szóval ha ez tényleg igaz akkor az én szavazatomat megnyerné.

2022. febr. 21. 19:44
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem illik a fizetős eü mellé.
2022. febr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, tanárszakos vagy és fideszes? Normális vagy???


A fidesz tartja szakmunkás minimálbéren a mesterdilplomás tanárt is. Ha már most aggódsz az anyagi helyzeted miatt, ideje szakot váltani, mert ha marad a fidesz, semmi javulást nem várhatsz, miközben már most sem jön ki egy albérlet a tanári fizetésből.


Az ellenzék ígért 50%-os emelést a tanároknak, ami azt jelenti, hogy nettó 172 ezer helyett nettó 255-öt adnának, adni még mindig nevetségesen alacsony mesterdilplomásként 6 év egyetem után.

2022. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
11%

"ellenzék ígért 50%-os emelés"

Szegény ember aki ígérni se tud, pláne úgy, hogy betlizik. Kb sose kell betartani.

2022. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
50%

9!

Én elhiszem. De hidd el nem minden szak volt ingyenes.

Nekem fizetni kellett.

2022. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Demion ***** válasza:
67%

#13

"Szegény ember aki ígérni se tud, pláne úgy, hogy betlizik. Kb sose kell betartani."


Akkor a fidesz nagyon szegény, mert még csak nem is ígértek béremelést a tanároknak.

2022. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

15!

Ez így van.

2022. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
67%
A következő költségvetési évre ígértek jelentősebb emelést.
2022. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Demion ***** válasza:
77%

17

No, és mennyi az a "jelentős" emelés?

2022. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
59%
A Fidesz nem is szokott semmit ígérni. Annyit hogy folytatjuk oszt jónapot. Linket küldjél már mert nem hiszem el
2022. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
21%
Egy kormány-tájékoztatón hangzott el újságírói kérdésre.
2022. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!