Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az hogy Márki-Zay Péter...

Igaz az hogy Márki-Zay Péter eltörölné a fizetős oktatást?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, azon belül tanár szakos és 3,5-ös évi átlagot várnak el tőlem hogy megtarthassam az államilag támogatott helyem a szakomon. Ez bár elméletben nemigen tűnik egy magas értéknek, gyakorlatban elég magas, tapasztalatból mondom, már csak azért is mert mindenből legalább 4-est kell megcélozzak hogy biztosra menjek és mivel tanárszakon nemigen harmonizálják össze a tanrendet így félévente jó pár óra ütközésem szokott lenni így vannak tárgyak amikre be sem tudok járni, de természetesen azokból is elvárt a jó teljesítményt. Egyik hallgatótársam azt mondta hogy Márki-Zay Péter eltervezi törölni a fizetős oktatást ha elnök lesz ezért megéri rászavazni, én próbáltam ennek utánanézni az interneten de nemigen találtam erről semmit, ezért fordulok most hozzátok, van ennek bármi igazságalapja? Mondhatni kicsit fideszes vagyok, de ha Márki-Zay Péter ezt tényleg megtenné akkor sok felesleges stressztől kímélne meg szóval ha ez tényleg igaz akkor az én szavazatomat megnyerné.

2022. febr. 21. 19:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
27%
Nem törölné el. Ez egy olyan gazdasági kőrforgás, aminek be vannak betonozva az alapjai, úgymond.
2022. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%

Egy dolog biztos, hogy az ellenzék részletes programja állítólag a napokban jön ki, de már az "előzetes" programban megígérte, hogy az első diploma ingyenes lesz.

[link]


Ezen kívül nem vagyok jós. Ígérni persze könnyű, de csak egy módon deríthető ki, hogy ez az ígéret valós-e.


Ha számít valamit, komolyan sajnállak. Odáig rendben volt a dolog, hogy ne lébecoljon valaki 18 éves korától 38 éves koráig egyetemen ingyen. De egy egyetemen az azért nem halálos bűn, ha valaki egy félévben rosszul muzsikál, netán csúszik. Egyetemen az ilyen simán előfordul. Mégis ha nem tudnak otthonról úgy támogatni, az lehet az egyetemi tanulmányaidnak a vége.

2022. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
13%

Sőt, egyáltalán nem lenne oktatás, minek az a trágyával etetett gombáknak. Majd hallgathatod a prédikációit, és abból tanulhatsz.

Amúgy ott kezdődik a dolog, hogy kétséges, hogy egyáltalán megtilthatná MZP, hogy egy egyetem fizetős képzést indítson, mire föl?

2022. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%
A fidesztol valoszinuleg nem varhatod hogy ingyenesse fogja tenni. Ez a kormany a fiatalokkal szurt ki a legjobban, kezdve a kisiskolastol az egyetemistaig. Azt elvarnak hogy szuljon a no mar egyetem alatt, de ingyenes oktatast, vagy lakhatas biztositasat kollegiumokban azt mar nem adnak. Inkabb jojjon a Fudan, vegyel fel hitelt, legyel roghozkotott stb.
2022. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk ha neten nem látod nyomát, akkor valószínűleg nem is mondott ilyet. De még ha mondott volna is, szerinted mi a garancia, hogy úgy is lesz, ahogy ígéri, mikor a mögötte álló 6 párt még egy tét nélküli köztársaságielnök-jelöltet sem tudott egységben megválasztani.

Persze ha te úgy gondolod, hogy MZP teljesen szavahihető ember, és keresztül tudja vinni az akaratát akkor is, ha nincs mögötte saját párt, akkor szavazz rá. Az emberek nagy része úgyis érzelmi és nem racionális alapon szokott választani.

2022. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
28%

Eleve a baloldal vezette be a fizetős oktatást.

Ígérni mindent lehet.

2022. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Demion ***** válasza:
45%
A fidesz meg csökkentette az államilag finanszírozott férőhelyeket.
2022. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy emlékszem hogy 2010 előtt én teljesen ingyen jártam főiskolára, nem volt tandíj senkinek. Ma nem tudom hogy mi a helyzet
2022. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
21%

8!

2002-2006 között szereztem az első diplomámat 95.000,- volt egy félév.

A felsőoktatás ma ingyenes.

2022. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Demion ***** válasza:
79%

9

2005-2009 között szereztem a diplomámat. Egy fillért sem kellett fizetnem.

A felsőoktatás ma is csak akkor ingyenes, ha elég jók a jegyeid és bejutsz állami finanszírozott képzésre.

2022. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!