Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért csökkenti...

A kormány miért csökkenti egyes élelmiszerek árait, ahelyett hogy inkább a béreket és nyugdíjat emelné meg?

Figyelt kérdés

A magyar nyugdíj és minimálbér a legalacsonyabb Európában.


Tavaly Románia le előzött minket, idén már Bulgária is.


Ennél lehet még tovább süllyedni??



2022. jan. 17. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
50: szarva közt a tőgyét... Gratulálok. :-DDD
2022. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
100%

#48

"Ahol kellett (pl. egy tervezői szakértői vizsga megszerzése), ott ment önkéntesen is"

Direkt játszod a hülyét vagy tényleg nem jutottál 8 általánosnál feljebb?

Elmondtam, hogy nem kivételekről, nem kisebbségről beszélünk.

Igen, voltak olyan szakmák, ahol gondolkodni kellett.


De, mégegyszer, volt legalább 1.5 millió ember, akinek nem, és ezenkívül, akinek volt rendes munkája még az sem feltétlen.

A tanároknak is kéne, ma se sok csinálja ténylegesen.


Nem kisebbségről beszélünk, nem személyes tapasztalatokról beszélünk. Adatokról beszélünk.

2022. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:

#52:

"Direkt játszod a hülyét vagy tényleg nem jutottál 8 általánosnál feljebb?"

Ha te mondod... Még odáig sem. Valójában, most voltam kint, hogy lökjek valamit a disznóknak és ezt is mással iratom.

"A tanároknak is kéne, ma se sok csinálja ténylegesen."

Nem tudom mit tudsz te a tanárokról, feleségem tanító, elég jól ismerem, hogy milyen önképzési kötelezettségeik vannk, aminek eleget is kell tenniük határidőkön belül, felmondás terhe mellett.

"Adatokról beszélünk."

Akkor most már megkérlek, hogy mással beszélgessél, mielőtt jelentem a moderátornak a sértegető, lekezelő stílusban írt üzeneteidet.

2022. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
53: semmiféle lekezelés nincs abban a kommentben! Pusztán a tényeket közli.
2022. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:

"Direkt játszod a hülyét vagy tényleg nem jutottál 8 általánosnál feljebb?"

Ebben nincs lekezelés, igaz? Majd akkor a moderátor eldönti.


"Pusztán a tényeket közli."

Oké. És mit csináljak ezekkel a tényekkel? Valaki azt írta, hogy az átkosban több ember sepregette a gyárudvart, oda-vissza, egész nap. Én csak azt mondtam, hogy nem volt az ilyen sarkos jelenség és nem jelentette azt, hogy attól még, hogy teljes foglalkoztatás volt, mindenki megelégedett volna egy ilyen beosztással. Mindamellett, egy a korról készült (akár korabeli) szatírában helye is lenne, helye is volt, elég csak Hoffi Gézát hallgatni. Volt a fenti kommentek szerint 1,5 millió "kapun belüli munkanélküli". Volt, akkor is tudták, hogy van, én is láttam, sőt volt, hogy én is oda tartoztam. És akkor, most miről vitázunk? Volt, elmúlt. Örüljünk neki.

De ma is van ilyen szép számmal (azt is láttam, és 90 óta is voltam ilyen munkakörben, akár a közszférát nézzük, akár a multik világát), csak ma "bulshit job"-nak hívják az ilyet. Ezek is látszattevékenységet folytatnak, mint az a 1,5 millió. Lehet, hogy mai társaikon az látszik, hogy dolgoznak (régen is lehetett mímelni a munkát, volt is egy mondás: "sürgök-forgok, intézkedek, aláírok, pecsételek"), csak éppen hozzáadott értéke nincs az adott céges tevékenységhez, de a világhoz sem. (Lásd: David Graeber: Bulshit Jobs - A Theory című könyvét.)

2022. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:

Ha te valamit értelmetlen állásnak látsz, nem biztos, hogy az...


Szerinted a nyereségérdekelt multi kifizet egy fillért is értelmetlenül...?? Amitől csökken a nyeresége, ergo a főnök fizetése is...??


Csak végig kéne gondolni logikusan!



A sürgősforgós megjegyzésed kb. arra hasonlít, mint mikor a c.asszony bement a munkaügyibe, hogy ő olyan irodai állást akar, mert ő is tud számokat írni egymás mellé...


:))))))))))))))


Ami kívülről neked semmittevésnek látszik, egyáltalán nem biztos, hogy az!

2022. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
Még annyit az 55-höz, hogy meg kell nézni pl. az Egészséges erotika, illetve a Kihajolni veszélyes című magyar filmeket (jópár hasonló van még), mindkettő a Kádár-rendszerben készült, ezekből is látszik, hogy tudatában voltak a "rejtett munkanélküliség" jelenségének (és még moziban is be lehetett mutatni ezeket, akkora volt az elnyomás!), amellett más visszásságokat is felfednek, amik jórészéről ma is lehetne filmet készíteni.
2022. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:

#56:

"Ha te valamit értelmetlen állásnak látsz, nem biztos, hogy az..."

Nem én látom annak, hanem az említett könyv írója is. Még egyszer a könyv: David Graeber: Bulshit Jobs - A Theory, pdf-ben letölthető.



"A sürgősforgós megjegyzésed kb. arra hasonlít, "

Nem, nem érted, mire mondták ezt annak idején.


"Szerinted a nyereségérdekelt multi kifizet egy fillért is értelmetlenül...??"

Igen, dolgoztam olyan nemzetközi cégcsoportnál (egy nagy német világcég volt az anyavállalat), ahol volt pár értelmetlen fejlesztés (pl. belső cégpolitikai érdekekből két csoport is fejlesztette majdnem ugyanazt a terméket), amire számolatlanul fizettek évekig (hozzáteszem, csak egy darabig, mert azért ők sem hülyék, csak nagy a cég "tehetetlensége", ha egyszer valamit mozgásba hoznak).

"Ami kívülről neked semmittevésnek látszik, egyáltalán nem biztos, hogy az!"

Régen is volt, ma is van olyan, hogy "a lázas semmittevést szorgos munkának mutatjuk".

2022. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

Hát akkor hidd azt!


Ennyi meg egy bambi! :)))

2022. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

58-hoz:

Inkább így helyes: "a semmittevést lázas tevékenységként csoportosítjuk". Hiába, rég hallottam már, lassan elfelejtem...

2022. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!